Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wigry nie wigry - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Wigry nie wigry (/showthread.php?tid=46039)



Wigry nie wigry - bimber - 17-02-2018 23:05:35

Witam dzisiaj będąc po zakupiłem rowerek czy to wigry -rocznik słabo widoczny siedzenie fajne favorit


RE: Wigry nie wigry - Olekk - 18-02-2018 10:29:03

Tak to jest Wigry 3 , siedzenie jest czeskie tak samo jak lampki. Oczywiście oryginalne .


RE: Wigry nie wigry - merek5 - 18-02-2018 15:35:37

Wigry po nieudolnym remoncie mocno skundlone


RE: Wigry nie wigry - KIEROWCA - 19-02-2018 00:32:31

Wigry z drugiej połowy lat 80 na czeskim osprzęcie. Miałem takiego. Fotka z 2013 roku po przyprowadzeniu ze złomu i po małym tjuningu.
Cechy charakterystyczne to m.in. czeska lampka i siodełko, błotniki kanciaste głębokie z podwójną bruzdą, manetki bez kołnierzy, trochę niższa rura podsiodłowa niż w modelu z lat 70, zawias na nakrętkę - bez przekręcanego kluczyka, zaciski kierownicy i siodełka z rozgniatanego pręta zamiast plastikowych motylków.

Pozdrawiam


RE: Wigry nie wigry - bimber - 19-02-2018 11:21:07

(19-02-2018 00:32:31)KIEROWCA napisał(a):  Wigry z drugiej połowy lat 80 na czeskim osprzęcie. Miałem takiego. Fotka z 2013 roku po przyprowadzeniu ze złomu i po małym tjuningu.
Cechy charakterystyczne to m.in. czeska lampka i siodełko, błotniki kanciaste głębokie z podwójną bruzdą, manetki bez kołnierzy, trochę niższa rura podsiodłowa niż w modelu z lat 70, zawias na nakrętkę - bez przekręcanego kluczyka, zaciski kierownicy i siodełka z rozgniatanego pręta zamiast plastikowych motylków.

Pozdrawiam

Witam no u mnie akurat blotniki nie kanciaste tylko okrągłe bardziej


RE: Wigry nie wigry - KIEROWCA - 21-02-2018 15:28:18

Okrągłe błotniki jak i ten bagażnik to na 90% nie są oryginały z Wigry.
Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz a mianowicie te nowsze egzemplarze z końca lat 80 można odróżnić także po braku dolnego mocowania pompki.
W ramie starszego typu była minimalnie wyższa rura podsiodłowa i dwie wystające blaszki na pompkę.
W nowszym rozwiązaniu tylko górna blaszka a pompkę opierało się o śrubę stopki.

Pozdrawiam