Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
simson sr50 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: simson sr50 (/showthread.php?tid=45555)



simson sr50 - wiktor#lubieogary - 04-12-2017 21:38:30

Witam,
Chciałbym zapytać się o kilka spraw związanych z simsonem sr50 gdyż przymieżam się do kupna.
A więc moje pytania
a) jak jest z awaryjnością silnika
b)ergonomię
c) spalanie
d)v-maxTongue
z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Wiktor


RE: simson sr50 - bubel500 - 04-12-2017 22:14:46

Silnik ten sam co w S51, jak dobrze zrobiony to chodzi bez zarzutu.
mój sr50 po remoncie palił ok 2l/100km, po lekkich poprawkach, tzn cyl 60, wydech A0A1, dobór zębatek, zbierał się nieźle, szedł bez problemu ok 80km/h na równej prostej.


RE: simson sr50 - Odrestaurator - 04-12-2017 22:49:27

Silnik ten dobrze zrobiony i dbany jest praktycznie bezawaryjny. U mnie nawet na zapłonie platynkowym chodzi już ponad dwa lata i zero awarii Wink polecam z całego serca. A po drobnych usprawnieniach to już w ogóle miodzio.
Spalanie małe pewnie koło 3L/100 jak to motorower w 2t.
O ergonomii sr50 za wiele nie wiem bo ja posiadam wersje s51, to też ten sam silnik oczywiście, ale z tego co widzę to sr50 mają szerokie przednie osłony więc na pewno nie będzie problemu z jazdą po mokrej nawierzchni, powinna dobrze osłaniać. Kolega jeździł kiedyś sr50 i pod tym względem je chwalił.
V max ogólnie Simków z tym silnikiem zaczyna się od 65km/h i po usprawnieniach przeważnie rośnie lub maleje zależnie od przeprowadzonych modyfikacji.


RE: simson sr50 - bubel500 - 04-12-2017 23:24:10

No te osłony są super, jedziesz po mokrej drodze, czy w deszcz i nogi suche Smile
Co do zapłonu, to sam po 3 miesiącach wywaliłem elektronik z powodu ciągle siadających modułów, cewek, impulsatorów, kupiłem platynkowy oryginał, używany, za 100 zł z magnetem bodajże i wysyłką, zmieniłem przerywacz, najlepiej było na tym od MZA, koszt jakieś 8 zł, a rok się jeździło dzień w dzień bez żadnych zarzuceń, regulacji czy czyszczenia, było z nim mniej zabawy niż z elektronikiem Smile


RE: simson sr50 - Olekk - 05-12-2017 16:13:27

Mój kuzyn ma i bardzo sobie chwali , minusy : trudny dostęp do silnika , spalanie około 3-4l/100 km , awaryjnyl plusy : lepszy w miasto od s50 , osłony na nogi robią dużą robote kiedy droga jest mokra , v-max około 60 km/h