Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rejestracja bez ciągłości umów? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Rejestracja bez ciągłości umów? (/showthread.php?tid=45330)



Rejestracja bez ciągłości umów? - Quake96 - 29-10-2017 22:57:01

Temat zakładam bardziej z ciekawości, ale co mi szkodzi zapytać.

Sytuacja wygląda tak. Mam dowód rejestracyjny, nowy z 2009 roku, więc pojazd jest w CEPiKu. Mam też blachę oczywiście. Dowód wystawiony jest na nieżyjącą osobę, a ja w sumie nie mam umowy z nikim, ale w razie potrzeby umowa z "kimś" by się mogła znaleźć. Oczywiście Ogar sprzedany przez rodzinę zmarłego, bez żadnych umów, spadków itd.

Idzie coś z takimi papierami zrobić?


RE: Rejestracja bez ciągłości umów? - kdudka - 29-10-2017 23:33:43

Gdzieś tu coś na forum już czytałem. Musi być "ustalony" (piszę tak bo nie wiem jak to prawnie wygląda) spadkobierca tj. kto dziedziczy po zmarłym motorower żona, córka, syn etc. Z takim ktosiem spisujesz umowę i gotowe.


RE: Rejestracja bez ciągłości umów? - bkrukl - 29-10-2017 23:36:19

Poświadczenie dziedziczenia to sie nazywa. Gorzej jesli rodzina sie dogadac nie moze. W takim przypadku lepiej byloby napisac umowe KS z datą wstecz....


RE: Rejestracja bez ciągłości umów? - Quake96 - 29-10-2017 23:37:32

Wiem, że jest taka możliwość, ale to formalności i o ile wiem sprawa spadkowa dla rodziny, więc raczej nie wchodzi to w grę.


RE: Rejestracja bez ciągłości umów? - bkrukl - 29-10-2017 23:50:15

No to ja bym próbował z tą umową z datą wstecz, np na miesiac przed smiercią właściciela z dowodu...


RE: Rejestracja bez ciągłości umów? - Quake96 - 29-10-2017 23:59:14

Tyle, że od tego czasu minęło kilka lat, więc potem mógłbym mieć problemy z tytułu braku OC. Poza tym i tak nie mam na ten moment ani daty śmierci, ani numeru dowodu. Być może kiedyś przejadę się do rodziny tej osoby.


RE: Rejestracja bez ciągłości umów? - Texas Ranger - 30-10-2017 00:33:11

Przez to OC sprawa się komplikuje. Tak to możnaby było coś pokombinować z umową.


RE: Rejestracja bez ciągłości umów? - Mixol - 30-10-2017 08:55:21

Miałem Wueskę po zakupie bez ważnego OC rok, wykupiłem ubezpieczenie i na szczęście nic nie przyszło w sprawie zaległości a agent powiedział mi że to może być 500 zł.Kiedy umarł właściciel Ogara ? ubezpieczenie musisz wykupić w dniu zakupu, czyli data na umowie.Jeżeli rodzina zgodzi się na spisanie umowy i powiedzmy właściciel nie żyje rok to jest szansa że nic Ci nie grozi jak teraz kupisz OC, dowiedz się u jakiegoś agenta ile musisz zapłacić kary za brak OC.Chyba że ktoś w sądzie zrobi sprawę spadkową wtedy masz nowego właściciela i po problemie - o ile spisze z Tobą umowę, bo to jego będą ścigać za OC.


RE: Rejestracja bez ciągłości umów? - Szatek - 30-10-2017 10:23:32

Przy zwykłej rejestracji, nie zarejestrujesz go bez ciągłości umów. Gdyby był wyrejestrowany, to na zabytek tak.


RE: Rejestracja bez ciągłości umów? - Tomasso94 - 30-10-2017 13:16:17

kombinacje z datą wstecz to najgłupsze co można teraz zrobić. Jedynie odpis z aktu i umowa ks z rodziną coś da.


RE: Rejestracja bez ciągłości umów? - Quake96 - 30-10-2017 21:53:03

Ale jak, odpis z aktu zgonu bez żadnego spadku itd?


RE: Rejestracja bez ciągłości umów? - bkrukl - 31-10-2017 00:43:35

Myśle że chodziło o odpis aktu dziedziczenia...


RE: Rejestracja bez ciągłości umów? - dlugiLBN - 31-10-2017 01:15:02

(30-10-2017 13:16:17)Tomasso94 napisał(a):  kombinacje z datą wstecz to najgłupsze co można teraz zrobić. Jedynie odpis z aktu i umowa ks z rodziną coś da.

Bo chyba nie wiedzą ile fundusz gwarancyjny za brak ciągłości w oc daje kary ...