Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
DEZAMET s38 montaż cylindra simsona - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: DEZAMET s38 montaż cylindra simsona (/showthread.php?tid=45318)



DEZAMET s38 montaż cylindra simsona - Ogór200 - 29-10-2017 15:55:03

Witam
Wątek pewnie często poruszany, aczkolwiek większość z nich dotyczy silnika 023 lub 019..
Osobiście mam zamiar wstawić cylinder od simsona s51 , a dlaczego mam zamiar to robić w silniku 2 biegowym? - już tłumaczę.

Moim celem jest zwiększenie mocy/momentu obr. tak, abym mógł wstawić przełożenia które pozwolą mi jeździć z prędkością stałą przekraczającą 50, a może nawet 60 km/h i nie tracąc na przyspieszeniu - wiadomo na seryjnym silniku wstawienie mniejszej zębatki na tył skutkuje totalnym "zamuleniem"

Moje pytanie brzmi - czy oprócz zmiany otworów na szpilki, oraz roztaczania karterów będę musiał zwiększać kanały i nadlepiać je poxyliną czy napawywać aluminium ?

Jaki wał zastosować - z pełniejszymi przeciwwagami czy ten lżejszy który wygląda jak oryginał ? który będzie lepszy? czy pełniejszy wał znacząco zmienia charakterystykę?

Jakby coś nie halo z moim postem to proszę o przekierowanie (jestem tu nowy)

Pozdrawiam


RE: DEZAMET s38 montaż cylindra simsona - plusminus - 29-10-2017 18:05:37

Lepiej zainteresuj się do tego silnika cylindrem z simsona schwalbe, duo itp. Ma bardziej zbliżony wygląd do tego z s38. Tylko teraz na pewno będziesz również musiał zastosować inny korbowód lub splanować cylinder, ponieważ jest za wysoki. Musisz najpierw poznać wymiary takowego cylindra a dopiero później myśleć nad resztą.


RE: DEZAMET s38 montaż cylindra simsona - Ogór200 - 29-10-2017 18:54:43

to zbyt komplikuje przeróbkę..tam jest już inny skok tłoka...wolę pozostać przy cylindrze s51 , a dokładniej cylindrze na 60 lub 70 ccm (nie pamiętam jaką mają średnicę ale mniejsza o większość)..
wywiercenie otworów pod szpilki i rozwiert karterów to pikuś , mogę sam zrobić, ale chyba oddam do tokarza, aby było równo...a mierzyć skok i kombinować z podkładkami to mi się już nie chce ...

te cylindry mają dość spore użebrowanie, więc w teorii będzie lepsze chłodzenie, a jeżeli chodzi o aspekt wizualny, to jest nieistotny, aczkolwiek silnik raczej pod tym względem zyska , bo komarowski cyl. wygląda strasznie skromnie bym powiedział Smile


RE: DEZAMET s38 montaż cylindra simsona - plusminus - 29-10-2017 19:13:25

Przyłóż obydwa cylindry, to będziesz wiedział dlaczego Sam Sobie komplikujesz pracę. Okna w cylindrze łatwiej jest zmienić.


RE: DEZAMET s38 montaż cylindra simsona - Ogór200 - 29-10-2017 20:00:40

Niestety nie mam sklepu z częściami XD więc nie mogę porównać w pełnym organoleptycznym zakresie jeżeli tak można to ująć Smile może uchyl rąbka tajemnicy, dlaczego ja sobie komplikuję?...w schwable też jest grubsza tuleja i inny rozstaw szpilek, dodatkowo inny skok tłoka więc 3 sprawa do ogarnięcia...pochylenie cylindra jest praktycznie takie samo w s51 i schwable ...
Może masz rację, ale będę wdzięczny jak mi wytłumaczysz OCB Smile


RE: DEZAMET s38 montaż cylindra simsona - Quake96 - 29-10-2017 22:49:08

Mogę tylko zgadywać, że chodzi o kąt nachylenia żeberek na cylindrze.