Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zakup notebooka (notebook / tablet czyli urządzenie 2w1) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Zakup notebooka (notebook / tablet czyli urządzenie 2w1) (/showthread.php?tid=45247)

Strony: 1 2


Zakup notebooka (notebook / tablet czyli urządzenie 2w1) - Bartek - 21-10-2017 16:58:02

Siemka.
Wiem, że to nie forum o tematyce elektronicznej ale no Tongue nie będę dla jednego pytania zakładał konta na danym forum.
Dobra do rzeczy.
Jako, że zacząłem studia (że mi się chciało..) poszukuję jakiegoś sprzętu na studia. Wymagań dużych nie mam bo od tego mam laptopa Big Grin
A więc potrzebuję, by w miarę płynnie działał , obsługiwał pakiet office , przeglądanie yt, fejs, fora plus jakiś tam film raz na ruski rok. Co do gier to nie gram więc tutaj nie mam potrzeby.
Budżet może skromny bo raptem 900 zł. Wiem, że w tym przedziale nie zaszaleje ale no. Używek nie chcę bo zazwyczaj są to sprzęty trochę zmęczone życie.
A więc jak byłem na zakupach to podszedłem do Media Expert i do Euro AGD RTV. Fakt cenowo jest sporo sprzętów ale i znalazłem swój przedział.
nie będę o nich pisał tylko dam linkacze.
https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-miix-300-z3745-2gb-32gb-w10-klawiatura.bhtml
Póki co to mój faworyt ..

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/kiano-slimnote-14-1-3735f-2gb-32gb-w10-szary.bhtml Ogólnie firma dobrze mi znana. Z początku było średnio ale nadrobili później. Mam z ich firmy tableta i przez prawie 3 lata eksploatacji wygląda jak nowy i działa tak samo świetnie.

https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-asus-transformer-t100taf-w10-dk076t,id-648602


RE: Zakup notebooka (notebook / tablet czyli urządzenie 2w1) - Simon - 21-10-2017 17:12:13

Nie da się kupić laptopa który działa do 1600 zł i tylo w temacie

Do 900 zł szukać używki bez drugiej grafy, najlepiej jakiś polizingowy.


RE: Zakup notebooka (notebook / tablet czyli urządzenie 2w1) - Adam104100 - 21-10-2017 17:13:19

Jeżeli chodzi o tego typu urządzenia, to sam mam i pracuję na Dell Venue 11 Pro. Urządzenie bardzo dobre, mam je od nowości. Cena przystępna. Dysk SSD sprawia, że chodzi płynnie. Jedyna wadą jest fakt, że potrafi się dość mocno nagrzać. Ja dodatkowo dokupiłem klawiaturę turystyczną. Polecam.


RE: Zakup notebooka (notebook / tablet czyli urządzenie 2w1) - Bartek - 21-10-2017 17:17:42

Wiem, że w tym budżecie nie da się kupić mega sprzętu Wink ale mi potrzeba tylko do podstawowych rzeczy tak jak napisałem powyżej. Pakiet office, net czasami jakiś film Wink
To ma być poręczne i wszędzie musi być ze mną Big Grin Używek nie chcę bo nigdy nie wiadomo co się kupić (chodzi mi o eksploatację i ukryte wady..) Mam tableta z systemem win ale niestety dla mnie to za mało i brak sztywnej klawiatury dyskwalifikuje go i dlatego szukam tego typu sprzęt Wink


RE: Zakup notebooka (notebook / tablet czyli urządzenie 2w1) - Simon - 21-10-2017 18:01:05

Po roku ani do neta to się nie nada, office z Bogiem będzie działać, i w sumie tylo Tongue
To są gównolityczne procesory, w połączeniu z tak małym ramem, i win 10 polecam zaopatrzyć się w dużą dozę środków uspokajających.
Ahh, no i dysk, miejsca na tym braknie bardzo szybko, nie wspominając o padniętych wejściach na ładowarkę i tłukących się digitizerach.

Co do używek, dlatego pisałem bez drugiej grafy i po leasingowego, bo mają gwarancję np jak ten poniżej
https://amso.pl/product-pol-47741-Fujitsu-E752-i3-3110M-8GB-120GB-SSD-1366x768-Windows-10-Professional.html
Niebo a ziemia z tym co znalazłeś


RE: Zakup notebooka (notebook / tablet czyli urządzenie 2w1) - Bartek - 21-10-2017 18:12:16

Właśnie cierpliwości nie mam Big Grin
Aktualnie mam tableta z win 8.1 z ramem 1gb i 16gb pamięci Big Grin z której zostaje mi tylko jakieś 7gb dla moich potrzeb .. i jak zainstaluję office plus coś jeszcze to pamięci już nie mam.. Ogólnie pracuję na nim prawie 3 lata i jestem zadowolony bo działa płynnie i nie ma mowy by coś się zlagowało Big Grin
Ale jak piszę na klawiaturze dodatkowej to trochę traci praktyczności ;/


RE: Zakup notebooka (notebook / tablet czyli urządzenie 2w1) - Simon - 21-10-2017 18:17:58

Ja robię na serwisie w sklepie komputerowym 1.5 roku, dlatego to co napisałem popieram jakimś tam doświadczeniem.
W cenie której podałeś kupuje się sam nowy tablet max 10 cali, który działa, reszta tego typu sprzętu jest dla bardzo cierpliwych.
Do nas wracają właśnie ludzie teraz którzy kupili w przeciągu roku laptopa za 1300zł, bo chcieli jak najtańszego, a nagle okazuje się że nawet filmiki na yt tnie.
Niestety procesora nie oszukasz, jak widzę naklejkę intel inside dostaję drgawek xD Trzeba potem przez 30 min tłumaczyć, że choćbym nie wiem co z takim sprzętem zrobił, i tak będzie mulić.


RE: Zakup notebooka (notebook / tablet czyli urządzenie 2w1) - Bartek - 21-10-2017 18:20:37

Simon wiem wiem Wink chociaż sam kupiłem jakieś 4 lata laptopa za 1200 zł i złego słowa nie powiem a łatwego życia u mnie nie miał. Fakt na grach trochę ścina ale za tą kasę co mogę oczekiwać Big Grin

Więc albo dokładam albo szukam coś używanego.. mam mętlik w głowie bo dużo nie oczekuję


RE: Zakup notebooka (notebook / tablet czyli urządzenie 2w1) - Simon - 21-10-2017 19:17:54

Jest przepaść między sprzętem z przed 4 lat, a obecnym. Ludzie myślą że wydadzą tyle samo co kiedyś i starczy na kolejne 4 lata.


RE: Zakup notebooka (notebook / tablet czyli urządzenie 2w1) - Bartek - 21-10-2017 19:28:49

Albo dołożę te parę złotych i kupię coś lepszego albo po prostu kupię lepszą klawiaturę do tableta i jakoś przeżyję to że w edytorze tekstu jak zrobię błąd będę musiał klikać palcem by poprawić błąd Big Grin

Nawet zacząłem przeglądać używane sprzęty ale wszystko przestarzałe więc ciężko cokolwiek wybrać .. jakoś do kupna używanego jestem nastawiony negatywnie Wink
jeszcze to wyłapałem
https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-lenovo-yoga-300-11ibr-80m1008fpb-,id-653936


RE: Zakup notebooka (notebook / tablet czyli urządzenie 2w1) - Simon - 21-10-2017 19:33:44

Przepatrzyłeś stronę którą podałem ? Przecież masz tam gwarancję

Edit, spojrzałem na to co podesłałeś
Procesor: Intel Celeron N3050
Dostałem drgawek

Edit, edit
Jakość za rozsądną cenę, duża wydajność i cztery tryby pracy - laptop, stojak, namiot i tablet.
Nie no, zwracam honor, dla opcji namiot nawet bym się nie zastanawiał xDDD


RE: Zakup notebooka (notebook / tablet czyli urządzenie 2w1) - Bartek - 21-10-2017 19:38:00

Właśnie teraz zobaczyłem i już patrzę co tam ciekawego mająWink


RE: Zakup notebooka (notebook / tablet czyli urządzenie 2w1) - Simon - 21-10-2017 19:41:07

Masz https://www.x-kom.pl/p/375537-notebook-laptop-156-asus-e502na-go010-n4200-4gb-500gb.html
Nowy, ale to jest minimum wszystkiego co nowe, żeby jakkolwiek działało. Jak widzisz bez systemu, dlatego taka cena, więc to byś sobie musiał sam ogarnąć.


RE: Zakup notebooka (notebook / tablet czyli urządzenie 2w1) - Bartek - 21-10-2017 22:29:52

Myślę, że system skądś bym wykminił.
A przeglądałem tą stronkę co podesłałeś i są dość ciekawe propozycje Wink


RE: Zakup notebooka (notebook / tablet czyli urządzenie 2w1) - Simon - 21-10-2017 23:22:44

Obecne laptopy z najniższych półek, a nawet i średnich, są tak fantastyczne że płyta główna wygląda jak w telefonie.
Bateria jest niewyciągalna, a niesłyszalne są bo w środku nie ma układu chłodzenia, jest tylko malutki radiatorek na procku Big Grin
Dołożyć ramu można tylko po wyciągnięciu całej płyty, nie wspominając że najlepiej ich często nie otwierać i nie zamykać, bo dosłownie plastiki gną się w palcach.
Także wiesz czego szukać Big Grin