Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Ogar 205 podłaczenie instalacji + sygnał - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Romet Ogar 205 podłaczenie instalacji + sygnał (/showthread.php?tid=45241)



Romet Ogar 205 podłaczenie instalacji + sygnał - nofack - 20-10-2017 20:36:51

Witam.

Mam pytanie pewnie już po raz XX tutaj ale mimo wszystko liczę na pomoc.
Mam Ogara 205 wraz z sygnałem dzwiekowym ktory chyba tam byl oryginalne.
Wczesniej miałem stara instalacje ale bardzo poparciała i wylatywały piny z gniazd, wiec postanowilem zalozyc nowa. Podłaczylem wedlug starej, lecz niestety nie moge dosc z tym ladu.
Na pewno nic sie nie popsuło bo nic wiecej nie ruszalem, poza tym ze jak nie podlacze to cos dziala a cos nie i tak w kolo.

Aktualnie mam tak że dziala mi gaszeni. A ze swiatlami jest roznie i sygnalem dzwiekowy, albo dlugie mam i sygnal , albo dluguiego nie mam albo w ogole a sygnal dziala. Zastanawia mnie czemu po przalaczaniu stacyjki z zalponu na swiatla to wtedy slysze brzek sygnalu albo raz jak podlaczylem to caly czas sygnal mi trabil... nie umiem tego ogarnac.

Jesli ktos moze to prosze nei ch opisze slownie ktory kabel gdzie ma isc , bo na rysunku nie ma schematu do sygnalu dzwiekowego.


RE: Romet Ogar 205 podłaczenie instalacji + sygnał - Dj.bimo - 04-11-2017 23:02:26

Ja robiłem w swoim z miesiąc temu na tym schemacie i wszystko działa spróbuj może ci pomoże.
http://www.agmot.pl/photos/0/24/d80ba592e2.jpg


RE: Romet Ogar 205 podłaczenie instalacji + sygnał - charper - 09-11-2017 14:28:21

odkrec sobie ta stacyjke i zobacz jak to wyglada. zobaczysz ze w pozycji gaszenia jeden pin jest zwierany z drugim, a w pozycji swiatel masz jeden z pinów zwierany z podwójnym. jako wejście podlacz czerwony z silnika. i teraz masz dwa wyjścia (podwojny). jeden pusc na tylna zarowke, drugi do przelcznika na srodkowy bolec. sąsiadujące w przelaczniku będą na żarówkę przednią. prawdopodobnie ze srodkowego bolca w przelaczniku jest tez zasilany załącznik klaksonu. I tutaj zagwozdka dla ciebie. jak to rozwiążesz do dopisz dalszą część instrukcji za mnie dla potomnych.