Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet 023 Odchudzenie tłoka? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Romet 023 Odchudzenie tłoka? (/showthread.php?tid=45191)



Romet 023 Odchudzenie tłoka? - TheKocur - 10-10-2017 23:20:37

Witam, ostatnio czytałem o odchudzeniu tłoka do silnika 223 jawki. Szukałem też do Dezameta ale nic nie znalazłem. Kupiłem nowy tłok Almot i ważył on około 15g więcej niż ZMD (nie wiem dokładnie czy tyle bo patrzyłem ostatnio w wakacje). Pomyślałem może by go tak odchudzićCool
Dodam ,że na tłoku ZMD Romecik był bardziej elastyczny i lepiej przyspieszał i ogólnie był mocniejszy Big Grin
Ale czy by się to opłaciło?
Jeżeli tak to czym to zrobić, jak?

Co o tym sądzicie?Rolleyes


RE: Romet 023 Odchodzenie tłoka? - rafi555 - 10-10-2017 23:38:47

Odchudzenie to nie problem, w necie są poradniki. PO za tym warto było by jeszcze całość z wałem wyważyć


RE: Romet 023 Odchodzenie tłoka? - TheKocur - 11-10-2017 16:43:40

Ale chodzi ci o wyważenie samego wału (bicia)?
Czy o wyważenie tłoka + wału?
Podejrzewam ,że wystarczyłoby odchudzić tłok do takiej samej wagi jak ZMD, wał też raczej ZMD jest Wink


RE: Romet 023 Odchodzenie tłoka? - rafi555 - 11-10-2017 17:10:13

Chodzi o poprawny rozkład masy, tu masz mniej więcej pokazane https://www.youtube.com/watch?v=N4LNdkPuwlo Wieszasz wał jak na filmie, zakładasz na główkę korbowodu jakiś pojemnik, i dodajesz jakiś ciężarków do momenty gdy wał będzie się zachowywał jak na filmie. Potem ważysz pojemnik, oraz tłok z pierścieniami i sworzniem. chodzi o to aby pojemnik i tłok z resztą badziewia ważył tyle samo czyli albo się go odchudza żadziej dociąża. To chyba tyle ,z resztą poczytaj w necie.


RE: Romet 023 Odchodzenie tłoka? - TheKocur - 11-10-2017 18:05:29

Filmik już wcześniej widziałem Wink
Dzięki za odpowiedź


RE: Romet 023 Odchudzenie tłoka? - olo09 - 22-10-2017 13:17:22

Odchudzenie tłoka jest bez sensu. Tłok ma strasznie grube pierścienie. Nie ma stożka i jest z gownolitu. Najlepiej dobrać inny tlok. Polecam markę barkit, za 100zl mamy perfekcyjny tłok. Ultra cienkie pierścienie, lekki i wytrzymały.


RE: Romet 023 Odchudzenie tłoka? - TheKocur - 23-10-2017 19:04:59

Nie to ,żebym się kłócił, ale...
mam 2 tłoki, 1 ZMD ,2 Almot i nawet po zmierzeniu suwmiarką widać ,że tłoki są w kształcie stożka Wink

A ten tłok co mi proponujesz to lepiej nie kupować bo sama nazwa mówi ,że barKIT Big Grin
Nie no Żart Smile