Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Terenowy gokart Ts 250 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Terenowy gokart Ts 250 (/showthread.php?tid=45163)



Terenowy gokart Ts 250 - Emikel - 08-10-2017 16:15:17

Witam, za namową Motorowerzyski postanowiłem założyć tutaj temat o łaziku księżycowym który zaprząta mi głowę już od jakiegoś czasu z tej winy iż na taniego gruza mnie nie stać a chciałbym coś poupalać zimą Big Grin
A więc po kolei. W maju pojechałem po Rometa 100 a wróciłem z całą przyczepką złomu :F W śród łupów znalazł się silnik od Mz Trophy lub Ts nie jestem pewien wyrwany za 100 ziko czyli pół darmo. Przeleżał na półce parę miesięcy aż do kilku dni wstecz kiedy sobie o nim przypomniałem siedząc w szkole i myśląc nad gokartem z silnikiem jakiegoś quada czy coś. W domu wziąłem go na stół, oględziny i okazuje się że 3 bieg się ekhem "skończył", brakuje sprzęgła i śrubki z kulką i sprężynką(jakby ktoś miał takei części proszony jest o kontakt). Jako iż silnik okazał się być w miarę okej to potem w szkole długie przemyślenia i rysowanie rysunków. Teraz jak to będzie wyglądało; jeden hamulec tarczowy z tyłu z możliwością naciskania nogą i z hydrołapą, biegi będą zmieniane jak u Kenego Blocka w Mustangu :F , z tyłu koła jakieś 13 cali, z przodu koła od Mz, przednie zawieszenie na wielowahaczach z układem kierowniczym na maglu samochodowym zaś w tyłu wahacz wleczony, gaz i sprzęgło oczywiście też w nogach, chłodzenie silnika... i tutaj się zastanawiam czy org zapłon z Mz uciągnie wentylator samochodowy bo bardzo ładny znalazłem na złomie no i jakieś oświetlenie bo siedzę w szkole do 16 minimum codziennie a zimą o tej porze już ciemno będzie na 100%. A no i napęd albo będzie szpera 100% albo zrobię że jedno koło będzie można dołączyć lub odłączyć wg. potrzeb. Z moich wszystkich założeń to chyba tyle. Wiem, projekt mega pokręcony ale z moich przemyśleń wynika że najlepszy.
W komentarzach proszę o konstruktywną krytykę i może jakieś rady co o tym myślicie.
Żeby nie było że to puste plany to już prace zostały zaczęte.
Nabita oś tylna(z dwóch baaardzo ciasno ściśniętych rur)





A tutaj już gotowe mocowanie silnika:







Respect+ dla tych którym sięto chciało czytać :F


RE: Terenowy gokart Ts 250 - XStuntManiac - 08-10-2017 16:27:39

Widzę, że praca wrze, jest pomysł, pozostało tylko życzyć powodzenia.

Sam przed wakacjami myślałem o jakimś spawaku, a-la buggy, z silnikiem od renault 19 (1.7 benzyna 100KM na gaźniku), który stoi u mnie na podwórku od ponad 10 lat, ale mogę sobie tylko o nim pomyśleć, bo do skutku to to chyba nigdy nie dojdzie, plus cała kasa, jaka jest idzie jeszcze na remont domu, co jeszcze bardziej zmniejsza prawdopodobieństwo w ogóle rozpoczęcia prac nad nim.


RE: Terenowy gokart Ts 250 - Motorowerzystka - 08-10-2017 18:56:44

A rama z czego? Z tych rur co na zdjęciach? Jeśli nie masz pomysłu na wygodne siedzenie to ostatnio wpadłam na pomysł zastosowania metalowego siedzenia ciągnikowego :F Używane idzie tanio wyrwać. O to to:



Są nawet do kupienia poduszki do niego by za bardzo w tyłek nie gniotło krejzi

Będę śledzić postęp prac Tongue


RE: Terenowy gokart Ts 250 - Emikel - 08-10-2017 19:52:46

Ramę to jeszcze nie wiem ale myślę że kontownikowo-rurową, oczywiście nie z tych rur co na zdjęciu bo są za cienkie i musiałbym znowu nabijać jedną we drugą tak jak z osią robiłem. No chyba że jakieś legalne profile zamknięte na złomie znajdę to też nie pogardzę.
Co do siedzenia to już bez przesady, widzę że postrzegasz projekt jako ,,gunfo pod kszakiem" ale to ma być wygodne i przemyślane. Siedzenie planuje jakieś kubełkowe sobie zrobić bo nie mam zamiaru z tamtąd wylecieć bokiem Big Grin


RE: Terenowy gokart Ts 250 - Motorowerzystka - 08-10-2017 20:23:54

Emikel napisał(a):widzę że postrzegasz projekt jako ,,gunfo pod kszakiem"
No co Ty loo Jeśli masz możliwość zdobycia kubełkowego to jeszcze lepiej ok


RE: Terenowy gokart Ts 250 - Emikel - 12-10-2017 23:24:48

Dobra, jutro albo w sobotę lecę po graty do prodżekta oraz pooglądać profile na skład także jakieś foty może wpadną. Jest też zła wiadomość, moje oba wały są zatarte więc w sumie sam silnik by mnie wyniósł z 400zł co jest sporo tym bardziej że jeszcze muszę kupić sztywniaka za okazyjną cenę od znajomego. Nie wiem co robić. Czy składać ten silniczek czy też może kupić jakiś inny. Może doradzicie czym by się dało zastąpić mój? A może ktoś widział coś w ogłoszeniach po np. niższej cenie bo jak mam płacić więcej to bym chciał żeby silnik był lepszy od Mz. Myślę do poniedziałku potem robię napad na babcię i wysyłam wał na regenerację :F


RE: Terenowy gokart Ts 250 - Odrestaurator - 12-10-2017 23:29:59

Silnika o zadowalającej mocy (czyli od 250 wzwyż, nie liczę wyżyłowanych 2t) poniżej 400zł raczej nie znajdziesz. Sensowny jest jedynie MZ i chiniol 250. Możesz też dać 125cc, chińczyka wzorowanego na Suzuki DR lub oryginał. Oryginały mają 15km a chiniole 10km. Poza tym w tej cenie nie ma nic sensownego raczej.


RE: Terenowy gokart Ts 250 - Motorowerzystka - 13-10-2017 01:11:29

https://www.youtube.com/results?search_query=карт+своими+руками - kopalnia pomysłów :F


RE: Terenowy gokart Ts 250 - Emikel - 15-10-2017 16:39:29

Tak jak obiecałem są fotki ze złomu. Wydałem 15 ziko i kupiłem magiel który podejdzie do łazika i sporą tarczę nad której montażem w łaziku się zastanawiam :F Co o tym myślicie? Niestety trochę przychorowałem i nic w sobotę nie zrobiłem ale znalazłem na złomie taki fest profil który mi się nada świetnie na ramę i wahacz także może niedługo ruszy spawanie.
Nie ma ktoś może zwrotnic od malucha z piastami? Chętnie przygarnę. Pozdro!