Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Chinśki CDI w charcie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Chinśki CDI w charcie (/showthread.php?tid=45109)

Strony: 1 2


Chinśki CDI w charcie - stqc - 01-10-2017 17:01:31

SIemka tak jak w temacie robił to ktoś? Jak tak to magneto oryginalne czy china i jaki zaplon konkretnie.

PS. Wie ktoś może coś na temat mocy danych zapłonów, bo jest dużo rodzajów jeden ma wiecej cewek drugi mniej, tak wieć jak ktoś coś wie to niech napisze konkretnie o jakiego chodzi i jaka moc


RE: Chinśki CDI w charcie - charper - 01-10-2017 17:27:26

A co, przewijanie cewek by bigsoft to niewypał? :F


RE: Chinśki CDI w charcie - kaziq - 01-10-2017 22:11:02

Przewijanie spoko tylko może da się zrobić takiego gotowca, wisi na internecie przecież taki zaplon z obspawaną piastą, może dalo by się coś dobrac i jakoś prosciej oraz estetyczniej to rozwiązać.Smile, ponadto zastosowac gotowy regulator.


RE: Chinśki CDI w charcie - Lagoon - 02-10-2017 01:31:24

Z tego co wiem to już można kupić CDI do Rometa.


RE: Chinśki CDI w charcie - stqc - 02-10-2017 20:09:17

Można kupić do rometa mimo wszystko chce spróbować coś innego zrobić niż ten co jest, dlatego szukam jakiejś konkretnej prądnicy która ma odpowiednia moc.

Charper prądnica orzewiniwta według bogsofta ma wady nie będę pisał, zjadła mi trochę nerwów, później przerobiłem ja na 4 cewki ładujące i było lepiej ale mimo wszystko to nie jest to czego oczekuje


RE: Chinśki CDI w charcie - kaziq - 02-10-2017 20:37:41

Otóż chcę uslyszeć te wady, trzeba tam dorobić regulator, ale 4 cewki ladujące to dla mnie jedyna sensowna opcja.


RE: Chinśki CDI w charcie - kdudka - 02-10-2017 21:39:31

Ja tam chcę zostawić w jednym światło na zasilaniu jak jest. Planuję dołożyć trzecią cewkę ładowania i dać zewnętrzy impulsator i Elbę z simka na 6v. A w drugim na próbę pięć cewek ładowania zewnętrzny impulsator, Elbę 6v i mocniejsza żarówka na przód. I co będzie lepiej się sprawdzać zastosuję w drugim.


RE: Chinśki CDI w charcie - skinder - 02-10-2017 22:24:57

Podstawka z blachy od obudowy PC'ta to akurat nieporozumienie. Ten element musi być sztywny i dość gruby, bo jednocześnie spełnia też rolę dystansu dla całego statora. Jestem pewien, że zbyt cienka podstawa będzie pękać od wibracji a już na pewno nie pozwoli na sensowną regulacje odległości impulsatora od znacznika. Jeżeli chodzi o krzywkę to nie ma rady - żeby miało to ręce i nogi musi być wytoczona od zera i centrycznie zanitowana.

Jeżeli chodzi konkretnie o przeróbki Bigsofta, to nie zagłębiałem się w temat, ale po podobnych doświadczeniach z WSK 175 stwierdzam, że takie zabawy są dobre dla kogoś kto ma dużo czasu i lubi eksperymentować. W moim przypadku efekt końcowy względem poświęconego czasu i materiału był raczej średni. Aktualnie mam wrzucony kompletny zapłon od chińczyka i nastukane około 800km w ciągu 2 miesięcy - uważam, że montaż takiego zapłonu to lepsza alternatywa od przewijania i przeróbek. Rozwiązanie sprawdzone przez wielu, dostępność części zdecydowanie większa jak oryginałów i o cenach nie wspominając. Jestem właśnie na etapie projektowania takiego zapłonu do swojego charta, jakoś pod koniec miesiąca chciałbym to odpalić i przetestować.


RE: Chinśki CDI w charcie - stqc - 04-10-2017 00:09:13

Jeżeli podstawka to tylko i wyłącznie z blachy aluminiowej 3mm. Mam już trochę poukładane w głowie co zakowic na start i zacznę od podstawki i montażu iskrownika a później zabiorę się za magneto, z nim raczej nie będzie większych problemow


RE: Chinśki CDI w charcie - stqc - 20-11-2017 16:13:38

Wtyczkę do modułu chińskiego 6pin moge gdzieś dostać? Jest ktoś w stanie pomoc w tej kwestii?


RE: Chinśki CDI w charcie - kdudka - 20-11-2017 17:39:50

Może link jakiś? Jak ta wtyczka wygląda Smile

Słabo kolego szukasz nawet bardzo słabo.
http://allegro.pl/zlacze-kostka-wtyk-gniazdo-motocyklowe-mtw-6-pin-i6693236104.html

Mam nadzieję że za pomoc podzielisz się tą instalacją Big Grin


RE: Chinśki CDI w charcie - kaziq - 20-11-2017 19:14:33

Nie ma nowych, jak przerabiałem zaplon w 059 ostatnio to szukałem jej bo moduł miał byc od 139 fmb, i nie było rady musiałem szukać złomiastego skutra na części a żeby wyciąć tę wtyczke.Undecided


RE: Chinśki CDI w charcie - stqc - 20-11-2017 21:07:16

Kris wielkie dzięki jakoś nie mogłem znaleźć serio miałem problem best


RE: Chinśki CDI w charcie - kdudka - 20-11-2017 21:36:13

No problem miałem lekki wnerw więc się trochę wyżyłem więc sorka Wink


RE: Chinśki CDI w charcie - kaziq - 20-11-2017 22:52:36

Ja chyba jestem ślepy że tego linku nie zauważyłem, a co gorsza że jak mi trzeba było i szukałem jak się da to też nie znalazłem.Huh