Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Chart] Tulejka redukcyjna na zniszczony gwint - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: [Chart] Tulejka redukcyjna na zniszczony gwint (/showthread.php?tid=45107)



Tulejka redukcyjna na zniszczony gwint - charper - 01-10-2017 16:30:00

Witam, zniszczył mi się gwint do montażu statora w charcie. Dlatego rozwierciłem i nagwintowałem otwór w karterach na m8 i ze starej śruby wykonałem sobie tulejkę redukcyjną 8m/m5 mocno wkręciłem w kartery wspomagając się klejem do gwintów.

I teraz pytanie, czy ma to sens? według mnie powinno być ok.


RE: Tulejka redukcyjna na zniszczony gwint - plusminus - 01-10-2017 17:05:28

Nie mam zastrzeżeń. Powinno spełniać swoją rolę.
Swoją drogą, widziałem już kilka par karterów z tym samym miejscem zerwania gwintu. Czysty przypadek?


RE: Tulejka redukcyjna na zniszczony gwint - charper - 01-10-2017 17:30:12

(01-10-2017 17:05:28)plusminus napisał(a):  Nie mam zastrzeżeń. Powinno spełniać swoją rolę.
Swoją drogą, widziałem już kilka par karterów z tym samym miejscem zerwania gwintu. Czysty przypadek?

Ja konkretnie tej sztuki nigdy nie planowałem sprzedawać. Do tej pory sprzedałem jedne kartery, drugie miały być sprzedane ale zostały i chodzą po dziś dzień. akurat moje ogłoszenia latwo sprawdzić.


RE: Tulejka redukcyjna na zniszczony gwint - rafi555 - 01-10-2017 17:36:50

tez tak naprawiałem gwinty, to bardzo dobry sposób pod warunkiem że ma się klej do gwintów


RE: Tulejka redukcyjna na zniszczony gwint - charper - 01-10-2017 17:50:30

No akurat uzylem zielonego mannola. Nieraz miałem wklejone śruby na płaski wkrętak i bez podgrzania był problem z wykręceniem.


RE: Tulejka redukcyjna na zniszczony gwint - rafi555 - 01-10-2017 20:10:03

w takim razie nie puści


RE: Tulejka redukcyjna na zniszczony gwint - plusminus - 02-10-2017 00:27:53

(01-10-2017 17:30:12)charper napisał(a):  
(01-10-2017 17:05:28)plusminus napisał(a):  Nie mam zastrzeżeń. Powinno spełniać swoją rolę.
Swoją drogą, widziałem już kilka par karterów z tym samym miejscem zerwania gwintu. Czysty przypadek?

Ja konkretnie tej sztuki nigdy nie planowałem sprzedawać. Do tej pory sprzedałem jedne kartery, drugie miały być sprzedane ale zostały i chodzą po dziś dzień. akurat moje ogłoszenia latwo sprawdzić.

Źle mnie zrozumiałeś. Bardziej chodziło mi, że widziałem kilka silników 027 z uszkodzonym tym samym gwintem. No i zastanawiałem się już wtedy, czy to przypadek, czy może w tym miejscu materiał jest za słaby?


RE: Tulejka redukcyjna na zniszczony gwint - charper - 02-10-2017 00:51:11

wiesz, gdybym uzywal wyłącznie wkrętaków fabrycznych to pewnie nic by się nie stało. niestety człowiek był młody i głupi. taki klej przy gwintach w aluminium to powinno się stosować zawsze, zamiast dokrecac cholera wie jak mocno.