Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Łańcuch chrobocze przy zmianie niektórych biegów - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=209)
+--- Wątek: Łańcuch chrobocze przy zmianie niektórych biegów (/showthread.php?tid=44772)

Strony: 1 2


RE: Łańcuch chrobocze przy zmianie niektórych biegów - rafi555 - 03-09-2017 19:38:49

chodziło mi o przerzutkę Tongue


RE: Łańcuch chrobocze przy zmianie niektórych biegów - Paul_Julian - 03-09-2017 19:40:02

Dzięki za odpowiedzi. Okazało się, ze faktycznie padła sprężyna. Przerzutka to była Jóka.
Zamontowałem prawie nową Power Speed, i teraz "na sucho" chodzi sprawnie.
Mam jeszcze drugą Jókę lub Favorit z roweru Laura, ale tamta tez od początku kichowato chodziła.
Nie planuję kupować przerzutki Rometowskiej, bo moze się okazać, że też bedzie wyrobiona sprężyna..


RE: Łańcuch chrobocze przy zmianie niektórych biegów - JGNZM - 03-09-2017 19:50:12

Ja mam dokładnie taką przerzutkę:

I taką manetkę:

Przerzutkę sobie wyregulowałem, czasem przeskoczy na raz 2 przełożenia ale mimo bicia i luzu przedniej zębatki łańcuch nie chrobocze ani nie przeskakuje. Ja na twoim miejscu pojechałbym na jakiś złom i poszukał czegoś podobnego i zmienił/nasmarował linki Wink


RE: Łańcuch chrobocze przy zmianie niektórych biegów - Paul_Julian - 03-09-2017 20:49:17

Linka jest nowa. Manetka skokowa się nie sprawdziła, cyferki nie zgadzały sie z zębatkami XD To znaczy, zmieniałem bieg na manetce, ale przełożenie się nie zmieniało, albo własnie przeskakiwało po dwa.
Jak pisałem wyżej - drugą przerzutkę Rometowską mam i zapewne w lepszym stanie niż te złomowe, ale nie wiem jak będzie działać. W złomowych tak samo może sie trafić z wyciągniętą sprężyną, rozjechanym gwintem czy poluzowanym plastikiem.
W swoim rowerze przynajmniej mam pewność jak był używany itd., a tego Zenita mam akurat od nowości Smile Nie był zbytnio nadużywany, setek kilometrów nie narobił, ale wiadomo jak to z Rometami.
W tej chwili mam manetką dźwigienkową i powinno byc ok Smile