Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Co może być przyczyną? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Co może być przyczyną? (/showthread.php?tid=44748)



Co może być przyczyną? - kacperszkudlarek - 25-08-2017 22:00:30

Cześć, pytam się do czego jest ta części. Jest to 'sprężyna dźwigni' (część oznaczona na pozycji '4', na załączonym obrazku). Pytam się do czego jest ta część ponieważ, u mnie w tzw.'aparacie' zmiany biegów nie ma takiej części (znaczy kiedyś była, tylko ten 'aparat' już był modzony i jest na stałe przykręcone śrubką z nakrętką), tyle co wiem po co jest ta sprężyna to, po to żeby 'zespół dźwigni' (pozycja na schemacie '7')nie latała tak jak...
ZDJĘCIE SCHEMATU:



RE: Do czego jest ta część? - Patryko350 - 26-08-2017 22:46:05

Ja zawsze myślałem że ta sprężyna robi jako sekwencja tak jak w tych dzisiejszych motocyklach, czyli wciśniesz 1 a dźwignia zmiany biegów wróci na pozycje środkową.
Ale sam jestem ciekaw za co ona odpowiada.


RE: Do czego jest ta część? - Odrestaurator - 27-08-2017 01:04:24

(25-08-2017 22:00:30)kacperszkudlarek napisał(a):  tyle co wiem po co jest ta sprężyna to, po to żeby 'zespół dźwigni' (pozycja na schemacie '7')nie latała tak jak...

sam sobie odpowiedziałeś...


na pewno nie robi jako sekwencja bo przecież w romecie 2b dźwignia zmiany biegów bo wbiciu biegów zostaje w pozycji biegu


RE: Do czego jest ta część? - kacperszkudlarek - 27-08-2017 12:11:15

A wodzik zmiany biegów to ta część na zamieszczona poniżej?
ZDJĘCIE CZĘŚCI:

Pytam się, bo już nie mam sił, cały czas wyskakuje mi 2 bieg (zaczął wyskakiwać 1 tydzień temu), regulacja nic nie pomogła, przesówka była na pewno dobra (wymieniałem) ale czytałem że przez wodzik zmiany biegów też może wyskakiwać 2 bieg.


RE: Do czego jest ta część? - Patryko350 - 27-08-2017 13:23:46

Tak to ta część.
A wodzik czasem nie ma luzu między tym pręcikiem a tą blaszką?


RE: Do czego jest ta część? - Odrestaurator - 27-08-2017 13:37:58

Tak, to jest wodzik, nie ma tam być luzu bo przecież ta blaszka przesuwa biegi.


RE: Do czego jest ta część? - kacperszkudlarek - 27-08-2017 17:35:40

Ok, dzięki za informacje. Czeka rozpołowienie silnika xd.


RE: Do czego jest ta część? - kacperszkudlarek - 27-08-2017 22:38:37

Żeby nie robić kolejnego tematu, czy jeśli wypycha mi dźwignie zmiany biegów na pozycje 'zero' może być przyczyną luz na wodziku?


RE: Do czego jest ta część? - rafi555 - 27-08-2017 22:53:24

zacznij od podstaw jak to działa, to nie jest trudne 023 to małe piwo wszystko łatwe, a i ta sprężynka jest po to że jak wbijasz bieg i tryby się nie pokryły a ty wbijasz bieg to ta sprężynka łączy 2 części automatu tą od wajchy i od wodzika co za tym idzie przy ruchu jednej (jak ty chwilowo zmieniasz bieg) a zęby nie są zazębione dociska tak wiem nic z tego nie da się zrozumiem :F ale trzeba to rozebrać w każdym razie to jest coś takiego żeby skrzynia się nie cięła