Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru, pytanie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru, pytanie (/showthread.php?tid=44678)

Strony: 1 2


Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru, pytanie - Rafku - 18-08-2017 13:39:46

Hej

Mam okazję kupić potwierdzenie zgłoszenia do rejestru, poprosiłem przed zakupem o fotkę tego - na całe szczęście...

Otóż gościa potwierdzenie zgłoszenia wygląda tak, i zastanawia mnie to ważne do:





Każde potwierdzenie zgłoszenia jakie widziałem ma tak:





I tu pojawia się pytanie, czy to zgłoszenie w świetle prawe jest ważne? Czy ktoś na to patrzy, czy mogę śmiało to kupić i nie będzie problemu z rejestracją?


RE: Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru, pytanie - Waldek - 18-08-2017 15:27:15

Wiesz co , jeśli chcesz uzyskać dokładnych informacji to musisz iść do WK (ew. zadzwonić jeśli masz numer) to ci wszystko powiedzą , żeby jak coś to potem na nich Big Grin
Musiałbyś mieć ciągłość umów (od osoby , której dane widnieją na potwierdzeniu aż do ciebie ) to wtedy nie powinno być problemu.


RE: Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru, pytanie - Rafku - 18-08-2017 16:14:55

Pytam, bo moze jest osoba, ktora przerabiala temat, ciaglosc umow, wszystko jest, tylko to jest zagwostka, bo wychodzi jak na razie, ze to zgloszenie jest nie wazne?


RE: Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru, pytanie - spsport2000 - 18-08-2017 16:42:47

Jak masz ciaglosc umow to bez problemu zarejestrujesz. Potrzebny do tego przeglad z opisem wszystkich danych potrzebnych do nowego dowodu takich jak masa wlasna nacisk na osie itp itd.

Ps fajny dowod. Kazdego rometa idzie na niego zarejestrowac Smile


RE: Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru, pytanie - Rafku - 18-08-2017 16:50:49

Skoro tak twierdzicie to spoko, tylko kolejna kwestia - gdzie na tym zgłoszeniu do rejestru jest rocznik?

Rocznik ustala się po rubryce 'wpisano do rejestru'?, czyli na przykładzie tych 2 zdjęć romety są z 86 i 87 roku?


Ktoś jest w stanie potwierdzić, że rejestracja na zgłoszenie do rejestru, które teoretycznie jest nie ważne jest możliwa?


RE: Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru, pytanie - spsport2000 - 18-08-2017 17:04:27

Ja mialem identyczne potwierdzenie. Zrobilem przeglad plus dane i model ustalilem z diagnosta na romet pony 50 m3. Rocznik dalem taki z jakiego byl dowod. Jak masz ramy to na ramie jest rocznik.


RE: Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru, pytanie - Rafku - 18-08-2017 17:33:24

Dowod, jaki dowod, potwierdzenie tak, i o ktory rocznik chodzi? O ten, który jest zawarty z rubryce wpisano do rejestru? Czy diagnosta patrzył ci tylko na numer ramy, co był w tym potwierdzeniu, a rok wywnioskowaliście z numeru wybitego na ramie?


Też miales napisane na tym zgloszeniu, ze jest wazne do tego i tego dnia, czy bezterminowo?


RE: Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru, pytanie - Waldek - 18-08-2017 18:47:42

Rocznik motoroweru powinieneś mieć na ramie. Jeśli byś sprowadzał motorower z Węgier (gdzie nie ma konieczności rejestracji motorowerów) to wówczas rok produkcji jest ten , w którym zarejestrowałeś motorower. Robi się to przy przeglądzie i np masz sobie komara nówkę z 2017 roku Big Grin (teoretycznie).
Jeśli chodzi o potwierdzenie zgłoszenia do rejestru data wpisania do rejestru nie jest uzależniona od daty produkcji. Np mam Rysia z 1958r. , a zgłoszenie do rejestru jest w 1970r.


RE: Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru, pytanie - spsport2000 - 18-08-2017 19:07:18

Ja mialem zgloszenie do rejestru 1986 i ta data podparlem rok produkcji ktory akurat mi pasowal na motorynke. O ramie mozna sie domyslec o co kaman.


RE: Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru, pytanie - Rafku - 18-08-2017 19:26:05

No bo moj sprzet jest rocznik 78, nastepne cyferki rzecz jasna zgodne z tymi na tym zgłoszeniu do rejestru Smile

Wiec mowicie, ze nie bedzie problemu jezeli bedzie taka rozbieznosc, ze pojazd 78 rok, a tu nota, ze wprowadzony do rejestru 86 rok?


Czy NA PEWNO nie bede mial problemow z tym, ze to zgloszenie bylo wazne do 1987 roku?


RE: Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru, pytanie - spsport2000 - 18-08-2017 19:34:52

Ja sie juz nie bede powtazal ilez mozna.


RE: Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru, pytanie - Waldek - 18-08-2017 19:35:55

Wiesz co , jeszcze się w wydziale spytaj dla pewności. Jak coś źle powiedzą to będzie na nich Tongue
Tak wgl dla nich bezterminowo czy do 87 roku to to samo , bo i tak nie mają tego wklepanego w system komputerowy.
Ale tak jak mówię , upewnij się w WK , żeby potem zdziwienia nie było.


RE: Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru, pytanie - spsport2000 - 18-08-2017 19:36:32

Jak masz zamiar jechac moplikiem na przeglad to wbijaj date jaka jest na ramie. Jak nie masz ramy i chcesz przykombinowac to dawaj date z potwierdzenia zgloszenia.

(18-08-2017 19:35:55)Waldek napisał(a):  Wiesz co , jeszcze się w wydziale spytaj dla pewności. Jak coś źle powiedzą to będzie na nich Tongue
Tak wgl dla nich bezterminowo czy do 87 roku to to samo , bo i tak nie mają tego wklepanego w system komputerowy.
Ale tak jak mówię , upewnij się w WK , żeby potem zdziwienia nie było.

Po co ma isc pytac do wk jak wszystko zostalo napisane co i jak ma robic.


RE: Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru, pytanie - Rafku - 18-08-2017 20:31:57

(18-08-2017 19:36:32)spsport2000 napisał(a):  Jak masz zamiar jechac moplikiem na przeglad to wbijaj date jaka jest na ramie. Jak nie masz ramy i chcesz przykombinowac to dawaj date z potwierdzenia zgloszenia.

Wyobrazasz sobie Komara z 86 roku? No ja nie, to na kilometr wali wiadomo czym.


Dlatego Was pytam i chce się upewnić,czy to nie stanowi problemu, jeżeli mój romet jest z 78 roku, a tam jest napisane 86


Co do tego 'Ważne do' to faktycznie, muszę upewnić się w WK, bo co WK to inaczej


RE: Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru, pytanie - spsport2000 - 18-08-2017 20:52:35

Ale co ja pisze cały czas ? Jedz z tym komarem na przegląd niech ci wpisze date z ramy i po temacie. Czytać ze zrozumieniem prosze !

Data na wpisie do rejestru jest datą rejestracji pojazdu a nie rokiem produkcji. Ja w swoim przypadku datę wpisu do rejestru wykożystałem jako datę produkcji, bo mi taka data odpowiadała zgodnie z modelem rometa produkowanego w tych latach.