Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
023 Jak wyczyścić skrzynie korbową? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: 023 Jak wyczyścić skrzynie korbową? (/showthread.php?tid=44540)



023 Jak wyczyścić skrzynie korbową? - MotorowerPRL - 04-08-2017 12:08:54

Witam, jestem w trakcie remontu Rometa Big Grin Czyściłem kartery rozpuszczalnikiem ale niektórych brudów nie mogę usunąć Jak mam to wyczyścić?
Dodatkowo nie wiem także czym usunąć brud z powierzchni styku karterów.

Mam jeszcze jedno pytanie gdzie powinien być o-ring wałka startera od strony sprzęgła. ( od strony magneta wiem ,że powinien być w karterze)
Próbowałem w miejscach zaznaczonych strzałkami ale po złożeniu karterów ( oczywiscia bez wału ) nie mogłem ich do końca złożyć.



RE: 023 Jak wyczyścić skrzynie korbową? - Szatek - 04-08-2017 12:48:58

To nie brud, tylko utlenione aluminium (silumin)... Usuniesz to np. piaskowaniem, lub szkiełkowaniem.

Od strony sprzęgła nie ma oringu na wałku kopstartera...


RE: 023 Jak wyczyścić skrzynie korbową? - MotorowerPRL - 04-08-2017 13:53:03

okkk dzięki za pomoc


RE: 023 Jak wyczyścić skrzynie korbową? - skinder - 04-08-2017 17:44:02

Resztki uszczelki możesz spokojnie skrobać nożykiem z łamanym ostrzem albo cienką blaszką / szpachelką. Tlenki spokojnie możesz zedrzeć niezbyt grubym papierem ściernym albo czyściwem do rurek miedzianych / włosiem stalowym. Po papierze byłoby dobrze to wyrównać jakimś wodnym żeby nie było dołków i rowków. Piaskować bym nie próbował, jak już to szkiełkować, a po szkiełkowaniu porzadnie umyć pod ciśnieniem na myjni albo coś, żeby szklany pył nigdzie się nie dostał po odpaleniu.