Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kolanko wydechowe - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Kolanko wydechowe (/showthread.php?tid=44475)



Kolanko wydechowe - XStuntManiac - 28-07-2017 16:13:25

Witam, mam pewne wątpliwości.

Otóż, chciałbym kupić sobie kolanko do mojego kadeta z 023, i na allegro znalazłem takie oto kolanko:
http://allegro.pl/kolanko-wydechowe-chrom-romet-ogar-205-iii-biegowy-i5166765846.html

Sęk w tym, że pisze że jest to kolanko od 3 biegowego silnika, ale gdy wyjąłem swoje, to wygląda identycznie. Nie jest ono jakoś szersze albo coś? Nie chcę się wbić na minę i kupić nie to, co potrzebuję.
Może ktoś stąd już kupował takie kolanko do swojego sprzętu i wie z czym to się je.

P.S.
Patrzyłem też kolanka do dwu biegowego silnika, ale one wyglądają całkowicie inaczej, niż to, co ja mam. Tamte mają jakieś dziwne zwężenie przy tłumiku oraz nie są tak zagięte jak to, co ja mam teraz.


RE: Kolanko wydechowe - joozek - 28-07-2017 17:36:17

Poproś sprzedającego o wymiary które Cie interesują.


RE: Kolanko wydechowe - nofack - 28-07-2017 21:17:38

Chlopie jak masz 023 2b to CZEMU CHCESZ KUPIC KOLANKO OD 3 BIEGOWEGO?!!!
Oczywiscie ze nie bedzie pasowac, srednica otworu w cylindrze 3b a 2b na kolanko jest inna.
Na kolanko od 3b idzie wiekszych wymiarow nakretka wiec nie bedzie ci to pasowalo na 100%. Masz kupic kolanko i nakretke od 2b.


RE: Kolanko wydechowe - XStuntManiac - 28-07-2017 21:23:05

(28-07-2017 21:17:38)nofack napisał(a):  Chlopie jak masz 023 2b to CZEMU CHCESZ KUPIC KOLANKO OD 3 BIEGOWEGO?!!!
Oczywiscie ze nie bedzie pasowac, srednica otworu w cylindrze 3b a 2b na kolanko jest inna.
Na kolanko od 3b idzie wiekszych wymiarow nakretka wiec nie bedzie ci to pasowalo na 100%. Masz kupic kolanko i nakretke od 2b.

Nakrętkę to ja mam, a pytam się, czy będzie pasowało, ponieważ, oczywiście z samego wyglądu, bo nie ma nigdzie wymiarów, jest takie samo, jak mam, a to od 2 biegowego, jest inaczej zakrzywione, więc obawiam się, że będzie inaczej patrzyło na cylinder, oraz ma inną końcówkę i boję się, że może nie pasować do starego tłumika, a nie mam zamiaru dokupować do tego nowego tłumika.


RE: Kolanko wydechowe - nofack - 28-07-2017 21:27:47

Ale po co ty chcesz kupic od 3b jak masz 2b ? bo tego to nie rozumiem...nie bedzie ci pasowalo, chyba ze lubisz rzezbic ciac i przerabiac to sie baw, ale tak normalnie zeby zalozyc i zeby pasowalo to to tylko 2b wiem bo mialem z tym problem w tamtym roku.


RE: Kolanko wydechowe - XStuntManiac - 28-07-2017 21:43:30

(28-07-2017 21:27:47)nofack napisał(a):  Ale po co ty chcesz kupic od 3b jak masz 2b ? bo tego to nie rozumiem...nie bedzie ci pasowalo, chyba ze lubisz rzezbic ciac i przerabiac to sie baw, ale tak normalnie zeby zalozyc i zeby pasowalo to to tylko 2b wiem bo mialem z tym problem w tamtym roku.

Ok, rozumiem, ale ty chyba nie do końca.

Z wyglądu, powtarzam Z WYGLĄDU, bo nie ma nigdzie żadnych informacji o wymiarach, a na zdjęciach oba kolanka, zarówno 2b jak i 3b, wyglądają na bardzo podobne ze średnicy itp., ale to od 2b inaczej jest wyprofilowane, przez co obawiam się, że będzie inaczej patrzyło na cylinder, niż to moje, które jest identyczne jak to, rzekomo, do 3b, oraz to 2b ma dziwne zwężenie przy tłumiku, którego ja nie mam, więc mam obawy, czy nie będzie po prostu luźno na łączeniu.


RE: Kolanko wydechowe - Rometowiec14 - 28-07-2017 23:40:38

Powiem Ci, że ja kupowałem to do 2b ale no niestety nie wygląda jak oryginał. To przedłużenie u mnie obniża tłumik przez co jest pochylony i zostaje tam pełno oleju.


RE: Kolanko wydechowe - Odrestaurator - 28-07-2017 23:42:32

(28-07-2017 21:43:30)XStuntManiac napisał(a):  a na zdjęciach oba kolanka, zarówno 2b jak i 3b, wyglądają na bardzo podobne ze średnicy

Aha

http://jackmotors.pl/old-timer/kolanko-tlumika-romet-2b-chrom-delux?from=listing&campaign-id=19

Zwężenie o ile było oryginalnie na pewno było ucinane, tak żeby kolanko jak najmniej wchodziło w tłumik (większa moc)
Te z linku jest do 2b i nie ma zwężenia. Zdaje mi się z resztą jak dasz nakrętkę od 2b do kolanka 3b to powinno działać, ale pewien nie jestem bo od 3b jest szersze kolanko, i nie wiem czy wejdzie nakrętka na nie...

Myślę że te kolanko do 2b ze zwężeniem możesz po prostu skrócić, tj odciąć te zwężenie, jest na tyle długie że powinno normalnie wejść...


RE: Kolanko wydechowe - charper - 10-08-2017 04:50:57

w 3 biegowym byl inny tlumik i inna srednica kolanka. kolanko od 3b nie wejdzie w ten tlumik.