Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jawa Mustang zmiana napędu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Jawa Mustang zmiana napędu (/showthread.php?tid=44462)



Jawa Mustang zmiana napędu - KacU - 27-07-2017 02:36:40

Witam planuje wymiane napędu w moim mustangu gdyż jest fabryczny i ma już prawie 9,500km przelatane Tongue I mam takie pytanko: jak zamocować zębatke tylną? Rozwiercić fabryczne nity i dać na śruby? Zda to egzamin? Nie posiadam nitownicy.


RE: Jawa Mustang zmiana napędu - Texas Ranger - 27-07-2017 10:34:37

Tego się nie robi nitownicą tylko takimi stalowymi nitami, które się rozklepuje np. młotkiem.


RE: Jawa Mustang zmiana napędu - Texas Ranger - 27-07-2017 15:13:13

Kto tak robi w WSK?
Trzeba sprawdzić jaką wytrzymałość mają nity stalowe, ale wydaje mi się że śruba to też kiepski pomysł. Kiedyś kolega śrubami przykręcił krzywkę do magneta w SHL i mu pozrywało, a przy zębatce napędowej działają większe siły.


RE: Jawa Mustang zmiana napędu - Caro94 - 28-07-2017 21:26:55

Miałem jednego mustanga co miał zębatkę na śruby przerobioną. Od strony bębna trzeba dać nakrętki i nic tego nie ruszy. Jedyny problem to jak ściągasz koło żeby wymienić dętkę, to musisz ściągać też zębatkę, a nie jak oryginalnie zębatka zostaje przy ściągnięciu koła.


RE: Jawa Mustang zmiana napędu - Quake96 - 28-07-2017 23:08:31

(28-07-2017 21:26:55)Caro94 napisał(a):  Miałem jednego mustanga co miał zębatkę na śruby przerobioną. Od strony bębna trzeba dać nakrętki i nic tego nie ruszy. Jedyny problem to jak ściągasz koło żeby wymienić dętkę, to musisz ściągać też zębatkę, a nie jak oryginalnie zębatka zostaje przy ściągnięciu koła.

Ty mówisz chyba o montażu całej zębatki do koła, a tutaj chodzi raczej o montaż "koronki" zębatki do jej reszty.

Co do tematu, to osobiście kupiłbym pewnie całą zębatkę i po sprawie.


RE: Jawa Mustang zmiana napędu - Quake96 - 28-07-2017 23:25:23

Jakie 159zł?

Jak kumpel pytał o nią do tej twojej jawki to kosztowała kilka dych więcej od samej koronki.

No, ale w zamian ma się całą nową zębatkę w nowym ocynku.


RE: Jawa Mustang zmiana napędu - ananas - 29-07-2017 00:54:44

W swojej jawie mam wianek zamontowany na śruby imbusowe m4 z nakrętkami samokontrującymi, przejeździłem już kilka tyś. km i wszystko się trzyma bez problemu, nie boję się o wytrzymałość śrub. Jedyne co to nie pamiętam jakiej twardości były śruby ale na pewno nie mniej niż 8.8