Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Niby Wigry - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Identyfikacja rowerów Romet (/forumdisplay.php?fid=211)
+--- Wątek: Niby Wigry (/showthread.php?tid=44412)

Strony: 1 2


Niby Wigry - Huberto89 - 22-07-2017 21:20:52

Witam.
Jako że zostalem fanem marki ROMET przekopałem piwnice u dziadka takie cudo. Niby ma naklejki wigry 3 ale jakies takie dziwne te naklejki, a na główce jakas dziwna nie rometowska. Po drugie kierownica wygląda jak na wigry 2. Tutaj prosze o identyfikację doświadczonych użytkowników. Bede próbował dziadka poprosić aby mi dal owy rower i chciałbym go doprowadzić do bardzo ladnego stanu. Za odpowiedzi z góry dziękuję

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


RE: Niby Wigry - merek5 - 22-07-2017 22:04:20

Podaj pierwsze cztery cyfry nr ramy. Znajdziesz go na zawiasie. Wygląda na autentyk z Kowalewa tylko ta kiera i obręcze kół coś nie pasują, może gdzie dziadek podmienił. Podobno te kiery są wygodniejsze.


RE: Niby Wigry - Huberto89 - 22-07-2017 22:22:15

9207

Autentyk z kowalewa tzn?? Czy to romet? Bo nie znam sie zbytnio...




RE: Niby Wigry - Krystian Colo - 22-07-2017 22:55:08

Jest to Romet Wigry 3 z 1992 roku z Kowalewa Wlkp Smile
Naklejki są oryginalne takie jak być powinny, kierownica jest od Wigry lub Wigry 2, lampa nie zgadza się z rocznikiem ponieważ w rowerkach z Kowalewa zakładali czarne te krótkie lampki.
Fajny rowerek, ja bym go ogarnął Smile


RE: Niby Wigry - Huberto89 - 22-07-2017 22:58:52

Kierownice mam od wigry 3. Bardzo chetnie bym go ogarnął ale jak pomaluje go to z tego co sprawdzałem takich naklejek juz nie dostane i tu mam problem co robic...

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


RE: Niby Wigry - Wigrus - 22-07-2017 23:27:47

Wigry 3 jak Wigry 3, naprawdę wystarczy odrobina chęci z Twojej strony
i znajdziesz na forum tony informacji na jego temat.
Malowanie to zabieg nieopłacalny i w tym wypadku zupełnie pozbawiony sensu, oryginalny lakier jeszcze dobrze wygląda.
Kierownica może pochodzić z wielu innych modeli i jej montaż był w pełni uzasadniony - na takiej jeździ się nieporównywalnie wygodniej.


RE: Niby Wigry - Huberto89 - 22-07-2017 23:30:28

No lakier juz jest bardzo sredni... a co do kierownicy i innych rzeczy tego typu chcialbym go zrobić na oryginał. Ewentualnie przerobic go (chodzi glownie o naklejki) na zwyklego wigry 3.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


RE: Niby Wigry - Wigrus - 23-07-2017 00:00:38

To naprawdę nie ma najmniejszego sensu. Jeżeli ten egzemplarz Ci nie pasuje, to po prostu lepiej poszukaj "zwykłego Wigry".


RE: Niby Wigry - Huberto89 - 23-07-2017 00:07:36

Nie mam pieniędzy na zwykle wigry. Zresztą tacie sie nie spodoba tyle zachodu "skoro jest pod ręką" a niestety jestem w tym wieku ze to on decyduje

Siodelko i kierownicę mam oryginalną od wigry 3 w bardzo dobrym stanie


RE: Niby Wigry - Dawdzio - 23-07-2017 00:55:15

Chyba jeszcze nie widziałeś roweru ze zniszczonym lakierem. Ten wygląda prawie jak nówka. Doprowadź go do stanu oryginalnego w kwestii osprzętu, a lakieru nie ruszaj. Wigier z Kowalewa jest znacznie mniej niż zwykłych, szkoda niszczyć dobrze zachowany oryginał.


RE: Niby Wigry - Huberto89 - 23-07-2017 01:08:08

Rozumiem

Moglby mi ktos powiedzieć jak powinien byc wyposażony oryginalnie?


RE: Niby Wigry - merek5 - 23-07-2017 01:45:07

Lampa przednia czarna prostokątna. Są też okrągłe ale według mnie są straszne. Zdejmij ten ohydny odblask z tylnego koła. Kierownica taka lekko wygięta. Poszukaj na obrazach Google będziesz wiedział o co mi chodzi. Obręcze kół powinny być nowszego typu bo obecnie z tego co widzę masz o przekroju trapezu. Ale zostaw te obecne. Nie potrzebne koszta. Siodełko chyba też inne.

Poza tym jedno mi nie pasuje. Nie odpowiada Ci obecny lakier więc zapewne w grę wchodzi malowanie. Zaś w kolejnym poście piszesz że nie posiadasz środków na "zwykłe wigry". Jak najbardziej to rozumie bo każdy z nas tak miał w życiu. Więc proponuje rozwiązanie. Rozkręć na części pierwsze. Dokładnie wymyj, przesmaruj i złóż. Satysfakcja gwarantowana


RE: Niby Wigry - Huberto89 - 23-07-2017 10:20:56

A mógłby mi ktos opowiedzieć cos o rowerach z kowalewa? Czy romet mial tam po prostu fabryke czy jak?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


RE: Niby Wigry - Krystian Colo - 23-07-2017 12:03:35

Nie jestem pewien ale w Kowalewie WLKP Romet miał drugą fabrykę.
Prócz Kowalewa i Bydgoszczy była trzecia ale nie pamiętam jak się nazywała ta miejscowość.


RE: Niby Wigry - Wigrus - 23-07-2017 12:19:34

Romet miał fabryki w wielu innych miastach, tak na teraz do głowy przychodzi mi również Wałcz i Czechowice-Dziedzice. I naprawdę, są to informacje, które bez problemu znajdziesz na naszym forum.
Tutaj masz zdjęcie mojego, ciut nowszego Kowala w pełnym oryginale.

[attachment=15482]