Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Co sądzicie o tłokach Berta? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: Co sądzicie o tłokach Berta? (/showthread.php?tid=44251)



Co sądzicie o tłokach Berta? - Bartek0041 - 06-07-2017 23:42:27

Witam tak jak w temacie, co myślicie o tłokach Berta do Jawy Mustang ? Miał je ktoś kiedyś ? Jak by ktoś wiedział to z jakiego są stopu zrobione w/w tłoki ?. Pytam się ponieważ robię szlif a nie wiem jaki tłok kupić bo mam do wyboru Almot, (niby) oryginał i właśnie te tłoki Berty tylko, że są to tłoki bardzo drogie i nie wiem czy opłaca się je kupować. Dzięki z góry za pomoc Wink


RE: Co sądzicie o tłokach Berta? - ARES - 06-07-2017 23:49:52

Ja polecam kupić almota i dać do anodowania,wtedy można cisnąć na ful przez pół godziny i nic nie napuchnie(testowałem).


RE: Co sądzicie o tłokach Berta? - charper - 07-07-2017 19:56:44

(06-07-2017 23:49:52)ARES napisał(a):  Ja polecam kupić almota i dać do anodowania,wtedy można cisnąć na ful przez pół godziny i nic nie napuchnie(testowałem).

swietny wynik:F


RE: Co sądzicie o tłokach Berta? - bujak96 - 07-07-2017 20:02:21

Ja w ogarze 200 mam tłok berta, na razie trochę ponad 300km przejechane i nic się z nim nie dzieje.


RE: Co sądzicie o tłokach Berta? - Bartek0041 - 11-07-2017 16:10:03

Póki co cylinder jest jeszcze na szlifie ponieważ jest mały problem z cylindrem ponieważ posiada on małą dziurę przy głowicy i dlatego szlif się trochę przeciąga ale myślę że jednak kupię almota i gościu co mi robi szlif powiedział, że go na nowo zowalizuje czy jakoś tak i wtedy on będzie wytrzymalszy przynajmniej tak mi powiedział Wink
P. S. Sprzedaje ktoś może z was ramę z papierami do jawy 50 bo chciałbym się tylko dowiedzieć ile by to kosztowało.


Post by Xiaomi Big Grin


RE: Co sądzicie o tłokach Berta? - Rafku - 11-07-2017 17:48:19

Albo oszukujesz, że oddałeś cyl do szlifu, albo robi to jakiś amator - cylinder szlifuje się pod dany tłok, więc cylinder do dobrego fachowca KONIECZNIE ODDAJE SIĘ Z TŁOKIEM Facepalm2


RE: Co sądzicie o tłokach Berta? - Bartek0041 - 12-07-2017 02:24:29

Oddał bym ten cylinder z tlokiem ale cylinder miał dziurę przy głowicy i gościu powiedział że musi zobaczyć czy da się coś z tym zrobić i jak coś z tym zrobi to wtedy on mi powie na jaki wymiar najlepiej kupić tłok.