Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 205] Wiecie czy mogę użyć któryś z oleju - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: [Ogar 205] Wiecie czy mogę użyć któryś z oleju (/showthread.php?tid=44227)



Wiecie czy mogę użyć któryś z oleju - pawwl135 - 04-07-2017 14:58:05

Wie ktoś czy mógł bym użyć do ogara 205 któryś olej z zdjęcia do silnika lub mieszanki z paliwem ? Sory za banalne pytan ale nie znam się na tym i wolę prosic pomoc osobe która zna sie na tym niż samemu jakąś kiche zrobić.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka


RE: Wiecie czy mogę użyć któryś z oleju - rafi555 - 04-07-2017 15:03:34

żaden się nie nadaje do mieszankifacepalm


RE: Wiecie czy mogę użyć któryś z oleju - nie_mientki - 04-07-2017 15:07:35

Do benzyny żaden z powyższych.

Do skrzyni też kup choćby Hipol, dycha za litr, nie majątek.


RE: Wiecie czy mogę użyć któryś z oleju - nie_mientki - 04-07-2017 15:41:59

Swoją drogą śmieszne, bo jeśli ktoś chodzi w posiadanie takiej maszyny i jest kompletnie zielony w temacie to zrozumiałym jest że warto w pierwszej kolejności przeczytać instrukcję. Kilka stron, podstawowe informacje w pigułce. Do ściągnięcia z kwadryliona różnych chomików i podobnych. Już nie mówiąc o "Jeżdżę motorowerem" czy żółta "Obsługa i naprawa...".

Słabo.

Ostatnio ktoś wrzucił filmik jak odpala Rometa. Spoko. Tylko że, cholercia, w tej jednej czynności trzy rzeczy robił nieprawidłowo. Nawet nie sądziłem że się da aż tyle rzeczy źle robić przy opalaniu Big Grin

Trochę pokory, poszperać w starych dobrych źródłach.


RE: Wiecie czy mogę użyć któryś z oleju - pajak - 04-07-2017 15:48:18

Nie mientki i za to leci piwko, niestety taka teraz rzeczywistość że młodzi wszystko chcą mieć podane na tacy. Wystarczyło przeczytać etykiety na olejach i chłop by wiedział, że nie nadają się do jego celów. Pozdrawiam


RE: Wiecie czy mogę użyć któryś z oleju - nie_mientki - 04-07-2017 16:00:49

Z drugiej jednak strony, jeśli takich książek i instrukcji wszelakich wyszło, no nie wiem, ze dwa miliony łącznych nakładów(szacuję że przynajmniej milion dodano do motorowerów, reszta to instrukcje napraw i tak dalej), no to jak by każdy choć jedną przeczytał, to mamy dwa miliony potencjalnych forumowiczów mniej.


RE: Wiecie czy mogę użyć któryś z oleju - pawwl135 - 04-07-2017 16:13:00

Tak tez myślałem ale zawsze wole sie doradzić kogos kto sie dobrze na tym zna Smile Skoro posiadam jakiś olej i mógł był go użyć to niepotrzebnie wydal bym pieniadze Big Grin Wiem ze 10zl nie jest majątkiem ale nie lubię wrzucać pieniędzy w błoto: ) mogl bym kupic za te 10zl wiecej paliwa i miec wiecej frajdy z pyrkania na komarku niż kupić olej który mogl bym uzyc Big Grin
Ale i tak dziekuje wam bardzo zs udzieloną ponoc na moje pytanie Smile

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka


RE: Wiecie czy mogę użyć któryś z oleju - Quake96 - 04-07-2017 16:17:33

A może należy zacząć od tego, że nie każdy "młodzian" jest świadom w ogóle tego, że wyszła jakakolwiek książka dotycząca obsługi tego sprzętu? Trzeba być wyrozumiałym, bo forum jest po to żeby pomagać. Z resztą książka nie da mu jasnej odpowiedzi, czy powyższe oleje może zastosować do Ogara czy nie. W książce znajdziesz co najwyżej zalecenia jaki olej stosować, co wciąż nie jest odpowiedzią na pytanie "czy olej x i olej y nada się do Ogara".

Odpowiadając na pytanie - Do mieszanki teoretycznie żaden. Do skrzyni można spróbować nalać, choć nie wiem jak zachowa się sprzęgło. Trzeba by potestować trochę.


PS: Ciekawe czy każdy z was był taki "mądry" jak pisze nie_mientki i zaraz po zakupie Rometa, szukał odpowiedzi w książkach, czy może jednak zarejestrował się tutaj na forum i pisał tematy dotyczące swoich problemów? Ja bez bicia przyznaje, że na forum zaczynałem od banalnych pytań pokroju "Co lepsze - Ogar 205 czy 200" . Jakoś nikt mnie wtedy nie ganił za niewiedzę tylko starał się pomóc, wszak od tego jest forum. Dało się?


RE: Wiecie czy mogę użyć któryś z oleju - rafi555 - 04-07-2017 16:32:05

ja na przykład przeczytałem opakowania z 1 i 3 zdjęcia i czy książka czy forum były potrzebne? nie tylko 1 i 2 klasa podstawówki


RE: Wiecie czy mogę użyć któryś z oleju - nie_mientki - 04-07-2017 16:42:41

Tak więc w brutalny sposób uświadomiłem że książki istnieją. Mogę nawet wysłać link do chomika. I na forum też kopalnia wiedzy. Ja wiem że łatwiej założyć nowy, ale wtedy jest szansa że ten burak o sraczkowatym nicku się uczepi.


RE: Wiecie czy mogę użyć któryś z oleju - pawwl135 - 04-07-2017 17:28:13

"Quake96" Bardzo fajnie przedstawił i przypomniał instrukcję obsługi aplikacji "tapatalk" Smile Zdecydowana większość użytkowników nie posiadała zbyt wielkiej wiedzy gdy zaczynali używać apke 😛 i przypuszczam ze każdy chciał by uzyskiwać łatwo szybko i poprawą odpowiedź na umieszczonym wpis [SPEECH BALLOON]
Denerwujące są czasem jakieś docinki lub wyśmiewania z początkujących majsterkowiczów [POUTING FACE] Ja skorzystam z apki zaledwie od kilki dni i przeczytalem sporo wpisów i dosyć dużą wiedze jak na ten czas a z czasem przypuszczam ze zdobędę jeszcze większą i będę mógł pomagać innym użytkownikom

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka


RE: Wiecie czy mogę użyć któryś z oleju - Majerano - 04-07-2017 17:58:45

(04-07-2017 15:41:59)nie_mientki napisał(a):  Ostatnio ktoś wrzucił filmik jak odpala Rometa. Spoko. Tylko że, cholercia, w tej jednej czynności trzy rzeczy robił nieprawidłowo. Nawet nie sądziłem że się da aż tyle rzeczy źle robić przy opalaniu Big Grin

Trochę pokory, poszperać w starych dobrych źródłach.
Tylko że to było małe dziecko... :F


RE: Wiecie czy mogę użyć któryś z oleju - nie_mientki - 04-07-2017 18:21:52

A więksi stali i się przyglądali, zamiast od razu naprostować.