Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Skuter ciężko odpala na zimnym. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet Motors (/forumdisplay.php?fid=228)
+--- Dział: RM - Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=231)
+--- Wątek: Skuter ciężko odpala na zimnym. (/showthread.php?tid=44139)



Skuter ciężko odpala na zimnym. - ARES - 25-06-2017 14:01:03

Cześć.Dziadek ma skuter(rometowska 50 4 suw) i jest problem.Skuter bardzo ciężko odpala na zimnym silniku ale jak odpali i się nagrzeje to pali od strzała i pytanie brzmi dlaczego on tak ciężko pali.
Skuter ma przebieg ok. 4.000 kilometrów i chcę go dziadkowi zrobić (dziadek sknerus i praktykuje prowizorę).Powiecie co może być przyczyną.Piszcie ewentualnie co robić przy nim.Świeca nigdy nie wymieniana ,gaźnik wyczyścić ew.wymienić.


RE: Skuter ciężko odpala na zimnym. - Jaro5 - 26-06-2017 08:27:13

Ja bym sprawdził ssanie.


RE: Skuter ciężko odpala na zimnym. - TheKocur - 26-06-2017 08:46:31

Gdy odpali (oczywiście na zimnym silniku) to chodzi normalnie? Czy może go muli?


RE: Skuter ciężko odpala na zimnym. - ARES - 26-06-2017 17:10:41

Nie nic nie muli.Tylko odpalanie na zimnym to jest katorga.kilka minut kręcenia rozrusznikiem ,albo 30 strzałów z kopnika.Łatwiej odpala jak mu się poleje odpobinę denaturatu do filtra powietrza.Muszę sam naprawić ,bo dziadek sknera i nie odda mechanikowi ,który by go pewnie w 5 minut naprawił.


RE: Skuter ciężko odpala na zimnym. - komarinho - 26-06-2017 20:21:12

nie dawaj w ogóle gazu jak odpalasz na zimnym. On pewnie ma automatyczne ssanie i jak dajesz gaz to ciągle go zalewasz


RE: Skuter ciężko odpala na zimnym. - MotorowerPRL - 26-06-2017 22:21:13

a może kranik podciśnieniowy?
Odepnij wężyk od króćca ssącego i dmuchnij w niego albo zaciągnij ( tam nie ma żadnego paliwa) i wtedy próbuj palić


RE: Skuter ciężko odpala na zimnym. - ARES - 26-06-2017 22:31:35

Wiecie teraz nie mam możliwości ,ale jak będe u dziadka to zastosuje wasze porady.Może uda mi się go naprawić.Ta chińsczyzna jest strasznie skomplikowana jakieś automatyczne ssanie i pieron wie czego,dla mnie to kosmos,nie to co WSK że kilka trybików ,pare śrubek i koniec.Nic dzięki za porady.