Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Następny Rompsztet MrF4k'a - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Następny Rompsztet MrF4k'a (/showthread.php?tid=440)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Następny Rompsztet MrF4k'a - adi20007 - 13-02-2012 15:49:02

Ja na twoim miejscu nie malował bym tego 50 T-1. Masz już jednego pomalowanego na taki kolor Rometa, i owszem wygląda fajnie, ale już nie ma takiego klimatu, te zadrapania i naklejki Coca-Coli dodają mu uroku dawnych lat Wink Przemyśl to sobie.


RE: Następny Rompsztet MrF4k'a - arasszymaras - 13-02-2012 17:10:09

Adi bardzo dobrze to wytłumaczył i zgadzam się z nim w 100 % !


RE: Następny Rompsztet MrF4k'a - MrF4k - 13-02-2012 21:36:48

(13-02-2012 00:40:02)Norbi napisał(a):  dobrze że zmądrzałeśBig Grin
słyszałem że pod śrubki daje się żyletki i się nie odkręcająSmile

o tym patencie nie myślałem Smile ja stosuje inny daje podkładki spręzynowe ale i tak sie odkręcaja te na zębatce i już
(13-02-2012 15:49:02)adi20007 napisał(a):  Ja na twoim miejscu nie malował bym tego 50 T-1. Masz już jednego pomalowanego na taki kolor Rometa, i owszem wygląda fajnie, ale już nie ma takiego klimatu, te zadrapania i naklejki Coca-Coli dodają mu uroku dawnych lat Wink Przemyśl to sobie.

(13-02-2012 17:10:09)arasszymaras napisał(a):  Adi bardzo dobrze to wytłumaczył i zgadzam się z nim w 100 % !
no dobrze chłopaki gadacie ale musze to przemyśleć Smile ale sie chyba z wami zgodze ale całego to nie chce malować myśle narazie nad dwiema rzeczami czyli wahacz i bagażnik bo one sa w najgorszym stanie pozdzierane bardzo dużo prawie całe i do gołej blachy a reszta by została taka jaka jest Smile więc naklejki dalej by dawały klimatu z dawnych lat
a pomalować te dwa elementy to by niczego nie popsuło


RE: Następny Rompsztet MrF4k'a - zbydrze - 14-02-2012 02:33:56

Tak troche powrócę do starszych postów:
No rzeczywiście w tym garażu to musi być naprawdę ciepło teraz:F
A te kable od prostownika to test instalacji był?
_________________________________
A z zębatką, to ja miałem też problem przy Komarze... Jak się wkurzyłem, to powkręcałem na siłę śruby twardości 8,8, na to nakrętki te żółte, i nakrętki zwykłe, samokontrujące i jeszcze inne co tam miałem. każdą śrubę zrobiłem innym sposobem (mam tylko 3 śruby) jedną dałem na sprężynowej podkładce. Wszystko poskręcałem dobrym ruskim kluczem aż się koło zgniotło i lekko "zamieliły". Teraz jest gitTongue

A tak to śruby się wykręcały, wypadały, gięły się o wahacz itp. aż w końcu zębata spadła:F


RE: Następny Rompsztet MrF4k'a - MrF4k - 14-02-2012 10:36:44

(14-02-2012 02:33:56)zbydrze napisał(a):  Tak troche powrócę do starszych postów:
No rzeczywiście w tym garażu to musi być naprawdę ciepło teraz:F
A te kable od prostownika to test instalacji był?
_________________________________
A z zębatką, to ja miałem też problem przy Komarze... Jak się wkurzyłem, to powkręcałem na siłę śruby twardości 8,8, na to nakrętki te żółte, i nakrętki zwykłe, samokontrujące i jeszcze inne co tam miałem. każdą śrubę zrobiłem innym sposobem (mam tylko 3 śruby) jedną dałem na sprężynowej podkładce. Wszystko poskręcałem dobrym ruskim kluczem aż się koło zgniotło i lekko "zamieliły". Teraz jest gitTongue

A tak to śruby się wykręcały, wypadały, gięły się o wahacz itp. aż w końcu zębata spadła:F

no wiesz wtedy jak to robiłem to słońce świeciało Big Grin i nie było wtedy tak źle w garażu a on jest po środku i jest najcieplejszy. Choć jak będą takie mrozy to sie do babci do garażu przeniose ogrzewanego d;
Tak te kable od prostownika to był test instalacji bo obecnie aku leży w domu bo nie bede montował na takie mrozy. Robiłem test instalacji bo jak przekładałem widełki to przepinałem instalacje i coś nie tak było bo kierunki nie działały ale jest już oki
z tą zębatką to tak samo mam śruby mi sie odkręcają i mi sie gną o wahacz ale moze jak do robie w końcu tą blaszke to może bedzie ok bo jak jest skręcam nakrętkami ze środka to sie nakrętki odkręcają. Raz mis ie odkręciło to zablokowały sie w szczękach hamulcowych


RE: Następny Rompsztet MrF4k'a - arasszymaras - 14-02-2012 15:23:56

MrF4K ja bym na twoim miejscu nie malował najgorszych części tylko szukał w internecie tych samych tylko w lepszym stanie i w oryginalnym lakierze ! Kupił byś to, zamonotwał byś i miał byś nie malowanego tylko oryginalnego Rometa Big Grin


RE: Następny Rompsztet MrF4k'a - MrF4k - 14-02-2012 15:29:05

(14-02-2012 15:23:56)arasszymaras napisał(a):  MrF4K ja bym na twoim miejscu nie malował najgorszych części tylko szukał w internecie tych samych tylko w lepszym stanie i w oryginalnym lakierze ! Kupił byś to, zamonotwał byś i miał byś nie malowanego tylko oryginalnego Rometa Big Grin

to nie jest głupi pomysł Big Grin ale wiesz bedzie bardzo ciężko bo czesci do t-1 mało a szczególnie oryginalnych ;/ ale jak by sie dobrało farbe to nawet by sie nikt nie zczaił ze to malowany bagaźnik czy wahacz bo to mało zauważalne by było


RE: Następny Rompsztet MrF4k'a - arasszymaras - 14-02-2012 15:32:00

To jak bym widział gdzieś na necie takie części w oryginalnym lakierku to dam ci znać ! Big Grin


RE: Następny Rompsztet MrF4k'a - MrF4k - 14-02-2012 15:35:08

ok dzięki wielkie najbardziej mi zalezy na baku , wahaczu i bagaźniku ;D


RE: Następny Rompsztet MrF4k'a - MrF4k - 14-02-2012 19:40:53

wyjąłem też stacyjke i zamontowałem klakson tak jak był w oryginalne jak kupiłem. Rozebrałem go i wyczyściłem. Ustawiłem ale tak dziwnie brzęczy jak kaczka
http://imageshack.us/photo/my-images/684/p1010471mk.jpg/
podkleiłem też siedzenie bo mi zaczeło pękać
http://imageshack.us/photo/my-images/684/p1010471mk.jpg/
no myśle ze mam gdzies ok 90 % oryginału
bo mam narazie nie oryginalną elektryke , przełącznik , opone z tyłu i rączke gazu wraz z linką o silniku nie mówie bo jak na 32 dwa lata to już wymagał remontu ;D


RE: Następny Rompsztet MrF4k'a - MichalSR50 - 14-02-2012 21:27:59

Z tymi siedzeniami od T-1 tak jest, na mrozie pękają, ja tez w sowim miałem w idealnym stanie, a teraz popękało ;/ Klakson też fajnie umiejscowiłeś Big Grin


RE: Następny Rompsztet MrF4k'a - MrF4k - 14-02-2012 22:30:31

(14-02-2012 21:27:59)MichalSR50 napisał(a):  Z tymi siedzeniami od T-1 tak jest, na mrozie pękają, ja tez w sowim miałem w idealnym stanie, a teraz popękało ;/ Klakson też fajnie umiejscowiłeś Big Grin
a kleiłeś czymś? bo ja tam troche podkleiłem budaprenem bo nie miałem lepszego kleju pod ręką
no klakson był tak w nim oryginalnie umiejscowiony Big Grin


RE: Następny Rompsztet MrF4k'a - MichalSR50 - 15-02-2012 00:07:21

Jeszcze nie kleiłem. A klakson nie był pod światłem? Czy to tylko we wcześniejszych wersjach?


RE: Następny Rompsztet MrF4k'a - zbydrze - 15-02-2012 19:20:52

Iskrownikowy jest pod lampą, a bateryjny blisko baterii, chyba dobrze napisałem Karolu?


RE: Następny Rompsztet MrF4k'a - MrF4k - 15-02-2012 22:11:45

Tak bardzo dobrze napisałeś Zbyszku Smile w schowku była właśnie bateria z tym mocowaniem i dlatego był tak blisko