Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Elektroniczny zapłon CDI do rometów - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Elektroniczny zapłon CDI do rometów (/showthread.php?tid=43942)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Elektroniczny zapłon CDI do rometów - bkrukl - 03-10-2017 15:34:53

Witam. Ja zamówiłem ten zapłon w czwartek. Czekam na przesyłkę. Fajnie byłoby nie musieć babrać się z platynkami itp. Intryguje mnie rzecz taka: w starym zapłonie platynki miały się otwierać 3 mm przed gmp. A jak to jest w tym nowym zaplonie? Skąd będę wiedział że w danym momencie zapłon jest dobrze ustawiony?


RE: Elektroniczny zapłon CDI do rometów - RaPi - 08-10-2017 13:45:04

Z doświadczenia powiem że nie ma co patrzeć na GMP tylko trzeba spróbować ustawić zapłon "na oko" czyli eksperymentując. Nie ma dwóch takich samych rometów, jeden pracuje lepiej przy zapłonie wyprzedzonym a inny opóźnionym - taki ich urok Smile
Lampa stroboskopowa to też zbyt nowoczesna technologia. Zaznaczam że jeśli ktoś chce sprawdzić mój zapłon lampą to przy lekkim kopnięciu (przy odpalaniu) moduł zapłonowy automatycznie opóźnia zapłon żeby silnik lepiej odpalał. Wtedy można mieć mylne odczucie że zapłon jest za późno.

Podsumowując, najlepiej ustawić zapłon metodą prób i błędów Smile


RE: Elektroniczny zapłon CDI do rometów - rafi555 - 08-10-2017 14:23:33

Czyli moduł ma przyśpieszacz zapłonu?


RE: Elektroniczny zapłon CDI do rometów - RaPi - 08-10-2017 16:05:06

(08-10-2017 14:23:33)rafi555 napisał(a):  Czyli moduł ma przyśpieszacz zapłonu?

Nie, kąt wyprzedzenia zapłonu w czasie pracy silnika jest stały. W silnikach 2t nie stosuje się wyprzedzania zapłonu.
Moduł zapłonowy opóźnia jedynie zapłon przy odpalaniu silnika dzięki czemu powinien łatwiej odpalać.


RE: Elektroniczny zapłon CDI do rometów - bkrukl - 12-10-2017 10:54:18

RaPi wiadomo już kiedy znów będą u Was zapłony do kwadraciaków?


RE: Elektroniczny zapłon CDI do rometów - RaPi - 18-10-2017 13:46:48

(12-10-2017 10:54:18)bkrukl napisał(a):  RaPi wiadomo już kiedy znów będą u Was zapłony do kwadraciaków?

Tak - mamy już kolejną partię zapłonów, będą jeszcze fajniejsze niż poprzednie :-)

Jeśli będzie ktoś potrzebował ładowanie akumulatora to też przewidujemy taką możliwość.


RE: Elektroniczny zapłon CDI do rometów - bkrukl - 18-10-2017 15:21:54

W takim razie czekam na dostawe do mnie. Mam nadzieje że będzie niedługo.


RE: Elektroniczny zapłon CDI do rometów - rafi555 - 18-10-2017 21:10:14

(18-10-2017 13:46:48)RaPi napisał(a):  Tak - mamy już kolejną partię zapłonów, będą jeszcze fajniejsze niż poprzednie :-)

Co się zmieniło jeśli można wiedzieć?


RE: Elektroniczny zapłon CDI do rometów - bkrukl - 20-10-2017 18:14:00

Dziś doszła do mnie paczka. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda elegancko. Jedyne co średnio mi sie podoba to to, że do fajki trzeba samemu wkręcić kabel. Jeśli się to nieumiejętnie zrobi to można nie trafić w żyłę.


RE: Elektroniczny zapłon CDI do rometów - bkrukl - 21-10-2017 18:34:16

Zapłon zamontowany. Powiem Wam że jestem w szoku. Silnik zimny. Pierwszy kop i PALI :-) No takiego efektu sie nie spodziewałem :-) oczywiście żarowki popalone bo na 6v miałem :-) ale pozatym jest super :-)


RE: Elektroniczny zapłon CDI do rometów - RaPi - 20-11-2017 11:26:22

Niestety musiałem ponieść cenę zapłonów na allegro ze względu na podwyżkę opłat prowizji od sprzedaży oraz droższe koła magnesowe. Ale na hasło "chłopcy rometowcy" będzie rabat przy zamówieniu telefonicznym Smile


RE: Elektroniczny zapłon CDI do rometów - Qdlaty - 22-11-2017 21:00:16

A ja czekam na swoje... 9szt zapłonów. Jeden przetestowany i jest tak rewelacyjny, że zakładamy do wszystkich motorynek z kumplami. Polecam!!!


RE: Elektroniczny zapłon CDI do rometów - charper - 22-11-2017 23:40:04

(08-10-2017 16:05:06)RaPi napisał(a):  
(08-10-2017 14:23:33)rafi555 napisał(a):  Czyli moduł ma przyśpieszacz zapłonu?

Nie, kąt wyprzedzenia zapłonu w czasie pracy silnika jest stały. W silnikach 2t nie stosuje się wyprzedzania zapłonu.
Moduł zapłonowy opóźnia jedynie zapłon przy odpalaniu silnika dzięki czemu powinien łatwiej odpalać.

Długo z tym walczylem u siebie i juz tak nie mam. Opoznienie na wolnych obrotach zmniejsza kulture pracy silnika na biegu jalowym jesli ustawimy niskie obroty. Prawidłowo działajacy zaplon ma niemal idealnie takie same oczyty niezaleznie od obrotow i wlasnie lampa stroboskopowa dobrze pokazuje wszystkie problemy z ukladem zaplonowym. W dodatku malo kto patrzy jak pracuje taki zaplon na wysokich obrotach, a tam to sie mozna w niektorych przypadkach zdziwic. Ale daje to pole do popisu bo zawsze mozna odeprzec ze "jak silnik nie kreci pelnych obrotow to napewno zapchany wydech lub prolem z gaznikiem, przeciez cdi jest lepszy niz platynki". Owszem jest, ale nie kazdy. No ale romeciaz nie kupi przeciez lampy za stowe jak mu powiedzieli ze to nie to.


RE: Elektroniczny zapłon CDI do rometów - RaPi - 20-01-2018 19:27:21

Jesteśmy w trakcie wprowadzania kolejnych usprawnień w zapłonach Smile Nowa partia zapłonów będzie już pasowała zarówno do silnika s38 (okrągłego ) jak i do 023 (kwadratowego). W kole magnesowym będą znajdowały się 2 wycięcia na klin dzięki czemu zapłon będzie można stosować zamiennie w 2 silnikach. Przypomnę tylko że te silniki różnią się wałami i przesunięciem klina o 45 stopni.


RE: Elektroniczny zapłon CDI do rometów - plusminus - 20-01-2018 23:42:48

(20-01-2018 19:27:21)RaPi napisał(a):  Jesteśmy w trakcie wprowadzania kolejnych usprawnień w zapłonach Smile Nowa partia zapłonów będzie już pasowała zarówno do silnika s38 (okrągłego ) jak i do 023 (kwadratowego). W kole magnesowym będą znajdowały się 2 wycięcia na klin dzięki czemu zapłon będzie można stosować zamiennie w 2 silnikach. Przypomnę tylko że te silniki różnią się wałami i przesunięciem klina o 45 stopni.

Przecież po to są dwa rodzaje wałów do tych silników aby pasował jeden iskrownik i jedno koło magnesowe w tym samym miejscu, więc po co przesuwać o 45 stopni?