Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Piaskowanie czy szkiełkowanie M1 ? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Piaskowanie czy szkiełkowanie M1 ? (/showthread.php?tid=43936)



Piaskowanie czy szkiełkowanie M1 ? - romet7678 - 29-05-2017 13:13:24

Witam, chciał bym się zapytać co lepiej zrobić dla motorynki m1. Mam oryginalny łańcuch zmd i chciał bym go dokładnie wyczyścić z wszystkich smarów, zabrudzeń itp... Zastanawiam się nad piaskowaniem albo szkiełkowaniem. Które lepiej zrobić ? Mam jeszcze do oczyszczenia tylną zębatkę i felgi tak samo oryginalne. I też nie wiem które lepsze. Proszę was specjalistów o doradzenie.

Czytałem opinie i te łańcuchy na allegro są kiepskiej jakości, a bardziej mi się opłaca zregenerować oryginalny zmd.


RE: Piaskowanie czy szkiełkowanie M1 ? - plusminus - 29-05-2017 13:16:16

Łańcuch i piaskowanie? Chyba, że ma później służyć jako ozdoba warsztatu. Jeśli chcesz doczyścić łańcuch, to albo miska z ropą/benzyną ekstrakcyjną i pędzelek, albo ultradźwięki. Tylna zębatka podobnie jak łańcuch, chyba, ze jest zardzewiała, to wtedy przepiaskować delikatnie. Felgi są z aluminium, wiec w grę wchodzi głównie szkiełkowanie.


RE: Piaskowanie czy szkiełkowanie M1 ? - romet7678 - 29-05-2017 13:36:45

Dzięki za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie. Te zębatki i łańcuchy z allegro są kiepskiej jakości ?


RE: Piaskowanie czy szkiełkowanie M1 ? - nie_mientki - 29-05-2017 14:28:01

Nawet jeśli, to raz że nie są to szczególnie wytężone elementy układu (w sensie że raczej walnie coś innego po drodze zanim dojdzie do łańcucha).

A łańcuch to część eksploatacyjna, też bardzo bym się nie brandzlował, jak ten co masz jest dobry to tak jak pisali - wyczyścić i śmigać
A jak nie to chinol, najwyżej wymienisz co dwa sezony bo kosztuje 2 dychy.
Czeskie też są, za 5 dych na allegro.

Szkiełkowanie/piaskowanie łańcucha to jeden z najdziwniejszych pomysłów o jakich słyszałem


RE: Piaskowanie czy szkiełkowanie M1 ? - romet7678 - 29-05-2017 16:17:28

Nie taki dziwny pomysł, jedna firma oferuję tą usługę:
łańcuch po piaskowaniu

Pytam się dla tego ponieważ: łańcuch jest cały brudzie od spalin i wraz z zębatką też czymś takim jak farbą/smołą ? I myślałem że piaskowanie/szkiełkowanie dobrze to wyczyści. Nie ma się co dziwić jeśli parę lat leżała w szopie Tongue


RE: Piaskowanie czy szkiełkowanie M1 ? - ARES - 29-05-2017 16:46:12

Łańcuch umyj w ropie łańcuch w smarze dlatego że simmering od zębatki zd, padł zmień tam simmering aha tą zębadke posmaruj dużą ilością sylikonu aby nie ciekło ,co do tych zębatek z allegro to ja mam w swojej m2 i jest dobra (narazie)


RE: Piaskowanie czy szkiełkowanie M1 ? - Lagoon - 29-05-2017 23:12:28

Zębadke dużą ilością sylikonu? A to ci heca. Uszczelniacz do wymiany, druciarstwa na forum nie popieramy.


RE: Piaskowanie czy szkiełkowanie M1 ? - Emikel - 30-05-2017 00:31:21

Akurat łańcuch to jest rzecz nad której wymianą nie ma co się zastanawiać, bo nawet ten Chiński będziesz miał najprędzej do wymiany za 5 lat bo nim wiele nie nakręcisz tych kilometrów. To nie jest mocny motocykl a właściwie to wcale nie motocykl i łańcuszek jest żywotny w porównaniu np do mojej Suzuki gdzie 3 sezony to jest całkowity max do wylatania na łańcuchu a przednia zębatka jeszcze szybciej potrafi odmówić dalszej współpracy :F Tylko że u mnie sam łańcuch kosztuje tyle co parę lepsiejszych napędów do Rometa :F


RE: Piaskowanie czy szkiełkowanie M1 ? - Kanc1erz - 25-08-2017 16:24:32

Ja czyszczę napęd szmatką pomoczoną w nafcie. Rewelacyjnie czyści. Benzyna ekstrakcyjna (jakakolwiek benzyna) - podobno wykańcza o-ringi na łańcuchu.
Ropa się sprawdza, tzn. jest bezpieczna dla łańcucha, ale nie jest tak wydajna jak nafta.