Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jawa 50 typ 20 (1974) remont - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Nasze sprzęty (/forumdisplay.php?fid=193)
+--- Wątek: Jawa 50 typ 20 (1974) remont (/showthread.php?tid=43879)

Strony: 1 2 3 4


RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - Jorginsson - 31-12-2019 15:41:41

Gratuluję samodzielnej odbudowy, Pancerka prezentuje się elegancko, a to tylko potwierdza, że "da się" Wink


Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 01-01-2020 00:53:01

Jeszcze kilka fotek z dzisiejszego palenia, choć najpiękniej wygląda w słońcu, niemniej korzystam z każdej okazji, uczę się jazdy i wychodzi mi to coraz lepiej, a Jawka gotowa jest na przejażdżkę w każdej chwili. Poziom paliwa jest chyba jeszcze niepoprawnie wyregulowany, bo Jawka potrafi się dławić, prychać, itp., choć podejrzewam jeszcze dysze, które mogłem za mocno wyczyścić i je uszkodzić. Nie wiem też na ile skazaniłem remont silnika i to, że nie robiłem szlifów ani bardziej skomplikowanych operacji, tylko rozbiórka, wymiana łożysk i uszczelniaczy, i składanie. Choć na ciepło potrafi odpalić i od 1/3 obrotu kopki, więc nie jest totalnie źle ten silnik złożony, przynajmniej taką mam nadzieję. Oby teraz zarejestrować, to już reszty się nauczę w normalnej eksploatacji.



Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - Quake96 - 01-01-2020 01:04:10

Cytat:Poziom paliwa jest chyba jeszcze niepoprawnie wyregulowany, bo Jawka potrafi się dławić, prychać, itp., choć podejrzewam jeszcze dysze, które mogłem za mocno wyczyścić i je uszkodzić.

Poziom paliwa to prosta sprawa. Musi być ustawiony tak, aby po "zatopieniu" pływaka w komorze, paliwo było na równi z kołnierzem.

Dyszy raczej nie uszkodziłeś, bo nie wiem jak trzeba chcieć żeby to zrobić Big Grin Najprędzej obstawiam ten poziom paliwa, choć wtedy miałbyś stały problem przy wyższych obrotach pewnie. Sprawdź ustawienie zapłonu i platynek, bo jawka o ile na ustawienie zapłonu leje (zapali nawet na odkręconej podstawie krejzi ale będzie mogła się dławić), tak platynki trzeba dobrze ustawić.


RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 01-01-2020 17:38:28

(01-01-2020 01:04:10)Quake96 napisał(a):  Poziom paliwa to prosta sprawa. Musi być ustawiony tak, aby po "zatopieniu" pływaka w komorze, paliwo było na równi z kołnierzem.

Dyszy raczej nie uszkodziłeś, bo nie wiem jak trzeba chcieć żeby to zrobić Big Grin Najprędzej obstawiam ten poziom paliwa, choć wtedy miałbyś stały problem przy wyższych obrotach pewnie. Sprawdź ustawienie zapłonu i platynek, bo jawka o ile na ustawienie zapłonu leje (zapali nawet na odkręconej podstawie krejzi ale będzie mogła się dławić), tak platynki trzeba dobrze ustawić.

Zapłon ustawiałem suwmiarką, szczelinomierzem, sprawdzając po kilka razy czy wszystko się zgadza, żadne tam gwózdki i blaszki z puszek po piwku czy sreberka od paczki papierosów, więc zakładam, że zapłon jest ok. Poza tym pali na dotyk, jedynie ta świeca nie chce przestać być czarna.

Gdzieś widziałem ustawienie poziomu paliwa na zasadzie naczyń połączonych i tego spróbuję, jak ogarnę bałagan po całym remoncie.

A przy okazji: jak gorący jest silnik jak się przegrzewa? Głowica powinna być gorąca przy normalnej jeździe tak, że nie można jej dotknąć na dłużej, ale nie parzy od razu jak stopa rozgrzanego żelazka, to chyba ok?



Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - Mixol - 02-01-2020 10:39:43

Śledzę ten temat z zainteresowaniem od początku, gratuluję podejścia, zapału, i efektu końcowego.Ja w niedługim czasie też będę miał styczność z 223 co jest dla mnie zupełną nowością.