Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Właściciel nie żyje. Przerejestrowanie pojazdu. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Właściciel nie żyje. Przerejestrowanie pojazdu. (/showthread.php?tid=43866)



Właściciel nie żyje. Przerejestrowanie pojazdu. - JGNZM - 21-05-2017 21:46:45

Cześć,
Z moją Jawą jest problem, bo kupiłem pojazd po śmierci właściciela. Żona żyje, wszystkie dzieci (3) również. Jak mam teraz to na siebie zarejestrować? Z tego co mi wiadomo, Jawa nie była nigdzie zapisana. Pojazd zarejestrowany, OC ciągle opłacane na właściciela. Nie żyje już prawie 10 lat.


RE: Właściciel nie żyje. Przerejestrowanie pojazdu. - Linux - 21-05-2017 22:02:48

Znajomy kupił kiedyś motorower zarejestrowany na gościa który nie żył oraz jego mamę jako współwłaścicielkę. Spisał umowę tylko z nią i do papierów dołączyli akt zgonu. W wydziale komunikacji bez problemu przerejestrował.
Ale w Twoim przypadku ważne jest chyba kto w spadku dostał motorower, czy przypada on może każdemu po trochu...

Ja spróbowałbym spisać jedną umowę, z podpisem każdego z nich (żony i 3 dzieci) + skombinował odpis aktu zgonu. Na logikę powinno wystarczyć.


RE: Właściciel nie żyje. Przerejestrowanie pojazdu. - JGNZM - 21-05-2017 22:17:23

No u mnie nie ma współwłaściciela niestety. Muszę się dowiedzieć czy to jest gdzieś zapisane. Ale jeśli nie jest to co wtedy? Albo znajdę umowę jeszcze spisaną z żywym sąsiadem...


RE: Właściciel nie żyje. Przerejestrowanie pojazdu. - Djproject - 21-05-2017 22:21:24

W takim przypadku musi być sprawa spadkowa .
Wszystko w temacie .


RE: Właściciel nie żyje. Przerejestrowanie pojazdu. - Tomasso94 - 21-05-2017 22:39:09

wystarczy oryginał testamentu lub aktu notarialnego do wglądu w WK plus umowa kupna ze spadkobiercą (spadkobiercami). Ksero nic nie da. Wiem bo miesiąc temu rejestrowałem auto z takim samym psikusem.


RE: Właściciel nie żyje. Przerejestrowanie pojazdu. - JGNZM - 21-05-2017 23:54:52

No to muszę iść do sąsiadki i zobaczyć czy ona była gdzieś wspomniana w ogóle...


RE: Właściciel nie żyje. Przerejestrowanie pojazdu. - spsport2000 - 13-06-2017 22:35:02

Jak był testament a w nim wpis, że wszystko dziedziczy dana osoba to nie ma problemu. Gorzej jak nie bylo testamentu. W ten czas musi być założona sprawa o masę spadkową.


RE: Właściciel nie żyje. Przerejestrowanie pojazdu. - JGNZM - 14-06-2017 00:17:14

Właśnie nic mi nie wiadomo na temat testamentu. Najpewniej nie ma jej nigdzie zapisanej.