Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czym umyć zapłon od oleju ? Komar 2350. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Czym umyć zapłon od oleju ? Komar 2350. (/showthread.php?tid=43849)



Czym umyć zapłon od oleju ? Komar 2350. - martin1059@wp.pl - 19-05-2017 17:40:06

Witam.
Posiadam komara 2350 i nie wiem skąd ale miałem olej w zapłonie. Komar odpalał po kopnięciu na zimnym lecz na ciepłym przerywał i gasł ... Zapłon był cały w oleju. chciałem go umyć i przez przypadek wpadł mi do paliwa .... Poczekałem 2 dni aby paliwo wyparowało i założyłem zapłon tak jak było. Na karterach zaznaczyłem sobie jak był zapłon ustawiony. Iskra jest lecz bardzo słaba i nie odpala więc co mogło się zalać paliwem ? Kondensator odpada bo mam od malucha na karterze przykręcony .Iskra na ciepłym silniku była tylko jak mocno kopnąłem ale już nie chciał odpalić.. Sprawdzałem na innych świecach ale wszystko jest tak samo .


RE: Czym umyć zapłon od oleju ? Komar 2350. - Mixol - 19-05-2017 19:11:23

Zapłon umyj benzyną ekstrakcyjną, sprawdź styki przerywacza może to jest powodem słabej iskry, a olej w iskrowniku jest pewnie przez uszkodzony simering wału korbowego.


RE: Czym umyć zapłon od oleju ? Komar 2350. - Simon - 20-05-2017 00:24:15

Witam.
Posiadam komara 2350 i nie wiem skąd, ale miałem olej w zapłonie.
Komar odpalał po kopnięciu na zimnym, lecz na ciepłym przerywał i gasł.
Zapłon był cały w oleju, chciałem go umyć i przez przypadek wpadł mi do paliwa. Poczekałem 2 dni aby paliwo wyparowało, i założyłem zapłon tak jak było.
Na karterach zaznaczyłem sobie jak był zapłon ustawiony. Iskra jest lecz bardzo słaba, i nie odpala, więc co mogło się zalać paliwem ?
Kondensator odpada bo mam od malucha na karterze przykręcony.
Iskra na ciepłym silniku była, tylko jak mocno kopnąłem, ale już nie chciał odpalić.
Sprawdzałem na innych świecach, ale wszystko jest tak samo.


Lepiej tego wyciągnąć nie potrafię Big Grin