Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Gaśnie po nagrzaniu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: Gaśnie po nagrzaniu (/showthread.php?tid=43825)



Gaśnie po nagrzaniu - młodychłopak - 17-05-2017 10:25:22

Witam na wstępie chciałem przeprosić jeśli post umieściłem w złym dziale. Mam pewien problem z quadem 110 ( tak wiem to strona rometa ale myślę że pomożecie) mianowicie quad po rozgrzaniu około 15 minut jazdy zaczyna przerywać po czym gaśnie i nie można go odpalić dopiero jak wystygnie. Wszystko z paliwem gaźnikiem dobrze ładnie pali jeździ.. Dzisiaj kupię nowa świece i założę, zobaczymy. Może to być problem świecy? Czy może czegoś z iskrownikiem? ( quad nie jest na dotarciu) z góry dzięki


RE: Gaśnie po nagrzaniu - młodychłopak - 05-06-2017 11:18:46

POMOŻE KTOŚ ?!?!?


RE: Gaśnie po nagrzaniu - Rafku - 05-06-2017 13:07:29

Ewidentnie cos sie nagrzewa i pierniczy sprawe, ja bym wymienil caly zaplon, bo to on jest narazony najbardziej na nagrzanie


RE: Gaśnie po nagrzaniu - młodychłopak - 05-06-2017 19:29:52

Zajrzałem dzisiaj do zapłonu jest tam iskrownik 6 cewkowy (to jest CDI ?) i cały zapłon razem z kołem wygląda jak nowy, nic nie jest przypalone ani zużyte po przeczyszczeniu quad dalej chodzi na wolnych obrotach jakąś minute po czym nagle gaśnie i nie można go zapalić.. Podczas jazdy gdy się rozgrzeje, gdy dam mu cały gaz zaczyna mulić, przerywać, szarpać i gaśnie. Świeca sucha lekko czarna ale to chyba nie tego wina. Co mu może być, może to być winna sprzęgła? czy może wymiana góry? proszę o pomoc.


RE: Gaśnie po nagrzaniu - charper - 05-06-2017 20:42:47

może zanim wymienicie silnik to warto by było sprawdzić multimetrem cewki?
rafku to chyba handlarz. zaleca być może zbedna wymiane rzeczy na nowe.


RE: Gaśnie po nagrzaniu - młodychłopak - 05-06-2017 20:54:19

PROSZĘ O KONKRETNE RADY !!! :/


RE: Gaśnie po nagrzaniu - rafi555 - 05-06-2017 20:57:56

ale Wojtek napisał konkretnie, więc w czym problem? nikt za ciebie tego nie zrobi


RE: Gaśnie po nagrzaniu - charper - 07-06-2017 02:12:20

Ile cewka zasilajaca modul daje volt i ile ma Om? Ile impulsator ma Om? Pika?


RE: Gaśnie po nagrzaniu - młodychłopak - 27-06-2017 15:56:15

Witam dalej quad nie chodzi.. Wymieniłem świece, cewkę zapłonową, moduł a cały iskrownik wygląda jak nowy to jego nie wymieniałem. Quad zimny pali z 1 ale po około 1 minucie gdy się rozgrzeje ( jest bardzo gorący) po dodaniu całego gazu zaczyna przerywać i gaśnie, próbuje odpalić kręci jakoś szybko, jakby nie miał kompresji. Odpalić się nie da dopiero gdy wystygnie i problem się powtarza.. Dodam jeszcze że z silnika wydobywają się jakieś stuki z głowicy i w okolicach sprzęgła. Co to może być? Chyba prościej bd oddać do mechanika.


RE: Gaśnie po nagrzaniu - damian94 - 27-06-2017 16:42:52

Jest iskra po nagrzaniu ? Skoro robi się gorący to tłok się mocno rozszerza. To w ogóle na dotarciu jest ?


RE: Gaśnie po nagrzaniu - młodychłopak - 27-06-2017 16:52:16

Iskre sprawdzę jak się nagrzeje ale raczej jest. Nie jest na dotarciu właśnie.. A może być to spowodowane zbyt mały luzem zaworowym? A jeśli po nagrzaniu nie ma iskry to co jest przyczyną?


RE: Gaśnie po nagrzaniu - Jaro5 - 28-06-2017 08:49:19

Sprawdź luzy zaworowe, po nagrzaniu luz się kasuje i uchyla zawory co skutkuje utratą kompresji.