Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Chart przerywacz zamiast impulsatora - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Romet Chart przerywacz zamiast impulsatora (/showthread.php?tid=43759)



Romet Chart przerywacz zamiast impulsatora - karas1983 - 07-05-2017 16:53:04

Witam!
Kupiłem ostatnio silnik, miał być w 100% sprawny, kompletny, wyciągnięty z jeżdżącego Charta, itp.Angry
Prawda jednak okazała się inna.
Poprzedni właściciel usunął impulsator z iskrownika i założył w jego miejsce przerywacz na platynki. Mam utrudniony kontakt za sprzedającym.
Wiem że przewody z iskrownika trzeba wpiąć do cewki WN tylko czy da się to zrobić by silnik zagadał?

W załączeniu zdjęcia:
1- zdjęcie iskrownika z kołem magnesowym.
2- zdjęcie wtyczek i przewodów.

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam: Łukasz


RE: Romet Chart przerywacz zamiast impulsatora - karas1983 - 12-05-2017 17:53:51

Temat do zamknięcia


RE: Romet Chart przerywacz zamiast impulsatora - charper - 13-05-2017 00:18:58

ciekawe jak na tym magnecie dzialaja platynki. Ukrainski temperament watykanska precyzja.


RE: Romet Chart przerywacz zamiast impulsatora - Stachu.G - 13-05-2017 22:05:29

Z tym org. magnetem to ni jak Big Grin


RE: Romet Chart przerywacz zamiast impulsatora - charper - 15-05-2017 16:23:58

(13-05-2017 22:05:29)Stachu.G napisał(a):  Z tym org. magnetem to ni jak Big Grin

wlasnie w tym rzecz. ja to nie wiem, brac się do roboty bez przemyślenia jej od a do d przynajmniej.


RE: Romet Chart przerywacz zamiast impulsatora - karas1983 - 19-05-2017 11:32:41

Platynki jakoś działają tylko jakim cudem to nie wiem (nie rozbierałem).
Jednemu kolesiowi udało się to cudo odpalić (byłem w szoku) lecz iskra jest na tyle słaba że nie ma możliwości jazdy. W silniku "coś" trze i go hamuje, nawet przy odpalaniu czuć opór i słychać jak trze.
Nie wiem co to za rzeźbiarz zrobił w tym silniku (próbował poprawić fabrykę?), nie ma możliwości ustawienia przerywacza.
Będę go niedługo sprzedawał bo mnie krew zalewa. Jako uszkodzony oczywiście, a nie jak koleś który mi go sprzedał że sprawny. Może komuś na części się przyda. Pozdrawiam!


RE: Romet Chart przerywacz zamiast impulsatora - charper - 19-05-2017 13:04:58

(19-05-2017 11:32:41)karas1983 napisał(a):  Platynki jakoś działają tylko jakim cudem to nie wiem (nie rozbierałem).
Jednemu kolesiowi udało się to cudo odpalić (byłem w szoku) lecz iskra jest na tyle słaba że nie ma możliwości jazdy. W silniku "coś" trze i go hamuje, nawet przy odpalaniu czuć opór i słychać jak trze.
Nie wiem co to za rzeźbiarz zrobił w tym silniku (próbował poprawić fabrykę?), nie ma możliwości ustawienia przerywacza.
Będę go niedługo sprzedawał bo mnie krew zalewa. Jako uszkodzony oczywiście, a nie jak koleś który mi go sprzedał że sprawny. Może komuś na części się przyda. Pozdrawiam!
pewnie wykrzywił wał. hehe. przy takiej ilości rzeźby ja nie pisze się na kupno.