Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Chart problem z gaźnikiem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Chart problem z gaźnikiem (/showthread.php?tid=43731)



Chart problem z gaźnikiem - pirtras - 05-05-2017 21:01:12

Witam!
Mam problem, mianowicie zalewa mi świece. Gaźnik to Bing 1/14/106. Kiedy wymienię świecę na nową, pochodzi dzień, dwa i potem nie chce odpalić. Odkręcam ją i jest zalana. Po wytarciu świeca ma iskrę, ale czasami pojawia się z boku. Teraz nie idzie odpalić, bo zalewa, albo jak odpali to chart wchodzi sam na maks. obroty. Łapie gdzieś lewe powietrze? Czy pomiędzy gaźnikiem a króćcem powinna być uszczelka? Znajomy mówi, że to wszystko wina gaźnika ew. elektryki.

Z góry dzięki Smile


RE: Chart problem z gaźnikiem - TheKocur - 05-05-2017 21:38:30

Raczej nie łapie lewego powietrza ,bo nie wkręciłby się a maksa


RE: Chart problem z gaźnikiem - JGNZM - 05-05-2017 22:18:18

W gaźniku powinien być mały oring Smile


RE: Chart problem z gaźnikiem - avp919 - 10-05-2017 23:43:09

(05-05-2017 22:18:18)JGNZM napisał(a):  W gaźniku powinien być mały oring Smile

Jaki o-ring , mam podobny problem nie gaśnie mi juz ( musialem lekko podgiac blaszke plywaka) ale wydaje mi sie ze mieszanka jest zbyt bogata czy cos , swieca ciemny brąz, jak jadę samemu jest okej ale w 2 osoby słabo się rozpędza. U mnie o ring jest tylko jako uszczelnienie komory plywakowej bo sam dalem go gdyz uszczelka byla juz do niczego .tez mam binga org


RE: Chart problem z gaźnikiem - JGNZM - 11-05-2017 01:03:22

Pod miską od pływaka ma być uszczelka. Oring ma być w środku tego uchwytu który nakłada się na krociec.


RE: Chart problem z gaźnikiem - pirtras - 12-05-2017 18:48:15

Dzisiaj włożyłem nową świecę oraz rozmontowałem gaźnik i przestawiłem na iglicy o jeden ząbek w dół. Chart odpalił, pochodził chwilkę po czym wszedł sam na wysokie obroty i zgasł. Odpalił jeszcze raz, ale znowu wszedł na obroty i zdechł. Trochę pluł olejem z wydechu. Teraz nie idzie go odpalić iskra jest, ale cieknie paliwo z gaźnika (może to być też przez złą uszczelkę). Ma ktoś pomysł co może być przyczyną takiego zachowania?


RE: Chart problem z gaźnikiem - JGNZM - 13-05-2017 01:08:22

Gaźnik może jest już zużyty? Ile ma kilometrów?


RE: Chart problem z gaźnikiem - pirtras - 13-05-2017 02:01:33

Możliwe, że zużyty, chociaż zaraz po zakupie rometa wszystko było ok. Nie wiem ile km. To na jaki polecacie wymienić? Oryginalną używke czy jakiś nowy?


RE: Chart problem z gaźnikiem - JGNZM - 13-05-2017 09:59:07

Ciężko będzie znaleźć ten gaźnik, chociaż one za szybko się nie zużywają ale jednak jest ich bardzo mało na rynku. Jak już to najlepiej mało zużyty oryginał.


RE: Chart problem z gaźnikiem - pirtras - 15-05-2017 19:53:24

Problem rozwiązany Big Grin Przyczyną był syf w kraniku paliwa, przez co paliwo ledwo dochodziło. Dobrze, że jeszcze nie zamawiałem gaźnika, bo bym stracił kasę ;P Teraz charcik odpala od strzała Big Grin
Pzdr