Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
co wplywa na oryginał motoroweru - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: co wplywa na oryginał motoroweru (/showthread.php?tid=43710)



co wplywa na oryginał motoroweru - mlody191 - 03-05-2017 13:03:12

Witam, pytanie niose do znawców w temacie.
Czy srubki i nakretki tj
nakretka i sruba lampy, wachacza bagaznika itp wplywaja na stan oryginalu pojazdu?
Odswiezam stara rame, zrobilem elektryke i urwala sie sruba przy lampie i teraz pytanie wsadzac nowa czy szukac jakiejs starej ?
Pewnie juz wiecie o co mi chodzi

przyznam ze czytalem o tym sporo ale nie jestem pewien co do tych srub, wiem, ze rzeczy ogumione mozna wymieniac


RE: co wplywa na oryginał motoroweru - Lagoon - 03-05-2017 14:02:39

Bez przesady, śruby to trzeba dać wszystkie nowe bo to Twoje bezpieczeństwo, śruby i nakrętki są z metalu, więc podlegają procesom starzenia, zmęczenia i korozji,a są w miejscach spiętrzenia naprężeń, więc trzeba dbać o to, by były w dobrym stanie. Czasem się zdarza, że są one nietypowe, bo kiedyś polskie normy nie były zgodne z europejskimi i ciężko takie dostać.


RE: co wplywa na oryginał motoroweru - mlody191 - 03-05-2017 14:13:29

No wlasnie i o to mi chodzi niektore sruby trzeba poprostu zamawiac przez internet nie kupie ich ot tak od reki. Wiec jak robic ? Dawac nowe ktore mam i sa mozliwe do zamontowania czy stare? Glownie mi chodzi przy pozniejszej rejestracji na zabytek, kto wie co sie stanie.


RE: co wplywa na oryginał motoroweru - Lagoon - 03-05-2017 15:02:40

Śruby dawaj nowe jeśli tylko jest taka możliwość. Nie będzie miało to wpływu na rejestrację na zabytek.