Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Daewoo Lanos brak oświetlenia kabiny - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Daewoo Lanos brak oświetlenia kabiny (/showthread.php?tid=43685)



Daewoo Lanos brak oświetlenia kabiny - Polaczek - 01-05-2017 13:00:40

Siema może nie to forum i nie ten dział ale cóż może ktoś się z czymś takim spotkał. Mianowicie jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem czerwonej strzały zwanej Daewoo Lanosem, i niby wszystko pięknie fajnie ale denerwuje mnie jedna rzecz mianowicie brak oświetlenia wnętrza (znaczy ten no lampka jest ale nie działa). Po otworzeniu klosza i sprawdzeniu miernikiem napięcie jest ale po włożeniu żarówki lampka nadal nie świeci i napięcie znika :/ Żarówki które próbowałem są nowe i na pewno sprawne. Ma ktoś pomysł co to może być?


RE: Daewoo Lanos brak oświetlenia kabiny - Dawdzio - 01-05-2017 21:22:06

Jeszcze raz. Napięcie 12V jest, ale sprawna żarówka nie świeci? Mierzysz w miejscach styku żarówki z gniazdem?


RE: Daewoo Lanos brak oświetlenia kabiny - nie_mientki - 01-05-2017 21:27:24

Zimne luty?

A jak nie to to zmiłuj się, za dwie dychy na każdym szrocie sobie wyciągniesz.


RE: Daewoo Lanos brak oświetlenia kabiny - Polaczek - 02-05-2017 16:29:39

Tak napiecie na miejscach styku żarówki jest a spawna żarówka po podłączeniu nie świeci. Bezpieczniki wszystkie sprawne. I mam jeszcze drugą sprawę czy nie wie ktoś którędy idą kable do tylnych świateł przeciwgielnych? Bo ich też nie mam ale to raczej wina przerwanego kabla.


RE: Daewoo Lanos brak oświetlenia kabiny - Dawdzio - 02-05-2017 17:00:03

Nie wiem co mogę ci napisać. Sprawdziłeś podstawowe rzeczy, takie jak czystość miejsc styku, itp.? Może spróbuj podłączyć żarówkę przewodami tak jak mierzysz.
Z przeciwmgłowymi tak samo. Czyste gniazdo, sprawna żarówka, nie przerwany przewód przy lampie? U mnie wszystkie przewody na tył idą w jednej wiązce lewą stroną auta, podejrzewam, że u ciebie będzie podobnie, ale w takiej wiązce przewody same z siebie się nie przerywają. Jak już to sprawdzałbym przy lampie albo włącznik.


RE: Daewoo Lanos brak oświetlenia kabiny - Polaczek - 02-05-2017 17:26:41

Okej posprawdzam wszystko na razie dzięki Smile


RE: Daewoo Lanos brak oświetlenia kabiny - nie_mientki - 02-05-2017 23:40:17

Widzę takie możliwości:
Kupiłeś diodową żarówkę i włożyłeś odwrotnie.
Coś ściemniasz albo źle sprawdziłeś, bo jak napięcie dochodzi do dobrej, odpowiedniej żarówki to musi świecić.
Na Twoich oczach dzieje się cud.