Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Oś tylna - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Oś tylna (/showthread.php?tid=42881)



Oś tylna - romek - 06-02-2017 20:34:09

Piszę temat bo już nie mam siłyDodgy

Mam w komarze oś tylną na kulkach - jak ja mam to złożyć tak żeby się mieściło, i wianki nie luzowały, a żeby to wchodziło w wahacz. Znalazłem jakiś kiepski schemat na necie, złożyłem tak jak tam jest (konus->podkładka-> bęben hamulcowy->podkładka->nakrętka kontra->wahacz->napinacz->nakrętka ale jak kręcę kołem to się blokuje wszystko... Stanie się coś jak z obu stron dam konus->nakrętka kontra->(bęben)->napinacz->nakrętka ?? Szerokość wahacza u mnie od zewnętrznej do zewnętrznej to równe 14 cm. Proszę naprawdę o pomoc, bo juz nie wyrabiam... I proszę nie pisać żebym przerobił na łożyska itp...


RE: Oś tylna - Rafku - 07-02-2017 01:00:37

(06-02-2017 20:34:09)romek napisał(a):  proszę nie pisać żebym przerobił na łożyska itp...

Ale dlaczego? Masz efekty z tymi wiankami... a wydatek max 30zł to nie jest nie wiadomo ile, a z kołem nie ma żadnych problemów jeżeli chodzi o jakieś ścięcia, luzy czy jeszcze nie wiadomo co...

Jeżeli jednak chcesz rozwiązać problem obecny (chociaż nadal uważam, że jedynym jest wywalenie tych można je nazwać uszkodzonych, albo lepiej -niedorobionych łożysk i zastąpienie je normalnymi kulkowymi) to uważam, že twój patent będzie działał, ale pewnie będzie konieczna jeszcze jedna nakrętka kontrująca na bęben, chociaż boje się wiedzieć jaka będzie przerwa między bębnem a piastą, skoro chcesz i tam dać kontrę...


RE: Oś tylna - AliveC4T - 07-02-2017 01:20:51

A nie prościej wsunąć gotowe koło w widełki wahacza? Jeśli masz coś poprzerabiane to może się nie da, ale w pełni oryginale to jest jedyny sposób na założenie koła.