Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka M2 Wciskam sprzęgło silnik gaśnie !!?? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Motorynka M2 Wciskam sprzęgło silnik gaśnie !!?? (/showthread.php?tid=42869)



Motorynka M2 Wciskam sprzęgło silnik gaśnie !!?? - zizonek85 - 05-02-2017 00:40:02

Witam. Po odrestaurowaniu motorynki mam problem ze sprzęgłem. Wciskam sprzęgło następuje "zgrzyt" i silnik pod wpływem jakby tarcia gaśnie. Kosz sprzeglowy jest nowy, ale bez podkładki dystansowej. Zauważyłem tez, że jak wcisnę sprzęgło to ten "palec" który powinien naciskać na kulkę w początkowym stadium wciągnięcia sprzęgła naciska na kulkę, a jak już wcisnę klamkę na maxa to "palec" spada z kulki i trze o kosz sprzeglowy. Dlaczego tak się dzieje ???


RE: Motorynka M2 Wciskam sprzęgło silnik gaśnie !!?? - plusminus - 05-02-2017 01:59:14

Dobrze jest zdystansowane sprzęgło od koła odbiorczego? Jeśli tak się dzieje, jak opisujesz, to gdzieś jest luz.


RE: Motorynka M2 Wciskam sprzęgło silnik gaśnie !!?? - Quake96 - 05-02-2017 02:09:17

A kosz sprzęgłowy się po prostu nie odkręcił? Wiem, że jawka ma nieco inną budowę, ale identyczny przypadek miałem w 223 jak zapomniałem zagiąć podkładki na koszu. Kosz się odkręcił i o ile jeździć się o dziwo dało, tak każde wciśnięcie sprzęgła kończyło się zgrzytem i zgaśnięciem silnika.


RE: Motorynka M2 Wciskam sprzęgło silnik gaśnie !!?? - Rafku - 05-02-2017 10:54:04

(05-02-2017 01:59:14)plusminus napisał(a):  Dobrze jest zdystansowane sprzęgło od koła odbiorczego? Jeśli tak się dzieje, jak opisujesz, to gdzieś jest luz.

(05-02-2017 00:40:02)zizonek85 napisał(a):  Kosz sprzeglowy jest nowy, ale bez podkładki dystansowej.



(05-02-2017 00:40:02)zizonek85 napisał(a):  a jak już wcisnę klamkę na maxa to "palec" spada z kulki i trze o kosz sprzeglowy.

O co trze??? hahahaha Ty chyba z budowy sprzęgła znasz tylko kosz sprzęgłowy hahaha, no wyjaśnij mi jak 'palec' sprzęgła może wypaść z dekla i w ogóle jakim cudem ma trzeć o KOSZ SPRZĘGŁOWY?!!? XDDDDDD
'

Pewnie nie ma to większego sensu (już widze to 'odrestaurowanie') ale też miałem problem ze sprzęgłem:

http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=39963


RE: Motorynka M2 Wciskam sprzęgło silnik gaśnie !!?? - darek23 - 05-02-2017 11:24:10

Moze nie kazdy jest az tak obeznany z nazewnictwem poszczegolnych czesci silnika, a nie chodzi chyba o to aby sie z tego wysmiewac a wytlumaczyc i pomoc. Problem wynika prawdopodobnie ze zlego zdystansowania kosza wzgledem walu i zabieraka wzgledem kosza. Przy wcisnieciu sprzegla prawdopodobnie kosz sprzegla zostaje przekoszony i trze o kolo odbiorcze i silnik gasnie. Zdejmij kosz i poprawnie zdystansuj.


RE: Motorynka M2 Wciskam sprzęgło silnik gaśnie !!?? - Rafku - 05-02-2017 12:41:13

(05-02-2017 11:24:10)darek23 napisał(a):  Zdejmij kosz i poprawnie zdystansuj.

Zdjęcie kosza nic mu nie da - nie przełoży podkładki przez koło zębate przekładni stałej, którego zdjęcie do tego celu również jest konieczne Smile


RE: Motorynka M2 Wciskam sprzęgło silnik gaśnie !!?? - darek23 - 06-02-2017 09:53:24

(05-02-2017 12:41:13)Rafku napisał(a):  
(05-02-2017 11:24:10)darek23 napisał(a):  Zdejmij kosz i poprawnie zdystansuj.

Zdjęcie kosza nic mu nie da - nie przełoży podkładki przez koło zębate przekładni stałej, którego zdjęcie do tego celu również jest konieczne Smile

No masz. Faktycznie. Tak wiec sorry i dzieki za poprawke. W sumie nie pomyslalem o zdystansowaniu tegoz kola, ale skoro kosz sprzeglowy nie jest zdystansowany to mozna twierdzic ze i to kolo rowniez. Wczoraj gadalem z kumplem o takim przypadku bo wiem ze i on sie z tym meczyl kiedys. Zdystansowal nib wszystko cacy, poskrecal, odpalil i to samo. Okazalo sie ze nie mial zdystansowanego walu w polowkach i wlasnie wal sie przesuwal pod wplywem nacisku na klamke Big Grin


RE: Motorynka M2 Wciskam sprzęgło silnik gaśnie !!?? - zizonek85 - 08-03-2017 00:00:05

WitamSmile Długo mnie nie było ale sprzęgło zrobione. Problemem był brak "popychacza" na "palcu wysprzęglającym". Widocznie jak kiedyś rozbierałem to gdzieś mi wypadł a ja nie wiedziałem że to coś musi być.