Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Części do silników rometów, które mogłyby być lepsze. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Części do silników rometów, które mogłyby być lepsze. (/showthread.php?tid=42604)

Strony: 1 2


Części do silników rometów, które mogłyby być lepsze. - plusminus - 06-01-2017 14:19:28

Witam.
Na podstawie kilku ostatnich tematów na forum zauważyłem, że użytkownicy narzekają na oryginalne części do silników, bo są one zbyt słabe jakościowo. Chciałbym, aby te części zostały wymienione i po krótce opisane co się z nimi dzieje takiego. Robię 'badanie rynku' na ten temat i jeżeli zbierze się odpowiednia liczba głosów pod daną częścią postaram się w niedalekiej przyszłości wyprowadzić na rynek części o poprawionej jakości. Liczę na zainteresowanie tematem. Wink
Pozdrawiam.


RE: Części do silników rometów, które mogłyby być lepsze. - Lagoon - 06-01-2017 14:37:32

Tłoki-wystarczyłoby zastosować stop AK20 tak jak robi to Alien w WSK. Nie ma problemów, nie puchnie. Co do pierścieni to można by zastosować górny chromowany, zmniejszyć wysokość pierścieni i zwiększyć dokładność pasowania pierścienia w rowku.
Cylindry-zwiększyć dokładność odlewów zwłaszcza na przejściu z ożebrowania w tulej.

Pierwsze co mi na myśl przyszło z rana, takich rzeczy jest w sumie mnóstwo.


RE: Części do silników rometów, które mogłyby być lepsze. - plusminus - 06-01-2017 14:46:07

No i właśnie o takie rzeczy chodzi. I żeby było ich jak najwięcej tutaj opisanych, wtedy miałby rozeznanie dokładniejsze, co robić i czy jest sens to ruszać. Wprawdzie, sprawę z pierścieniami da się ogarnąć. Gorzej jest z cylindrami, Jednak nakład prac nie będzie wymierny do opłacalności tego, a na pewno nie znajdzie się od zaraz kilkudziesięciu chętnych na takowe cylindry.


RE: Części do silników rometów, które mogłyby być lepsze. - plusminus - 06-01-2017 15:42:37

O właśnie! Wiecznie zjeżdżający się półksiężyc w jawce i cieknący kopniak. To jest już rzecz do rozpatrzenia.


RE: Części do silników rometów, które mogłyby być lepsze. - rafi555 - 06-01-2017 16:06:48

kondensatory , platynki ,świece, gaźnik i wiele innych, ale najbardziej idzie zapłon


RE: Części do silników rometów, które mogłyby być lepsze. - Odrestaurator - 06-01-2017 16:09:39

Gaźniki, wiele problemów z nowymi jak tu opisują, nie tylko rometowskie.
Tulejki wahaczy, i te tulejki amortyzatorów, są źle zwymiarowane, za duże.


RE: Części do silników rometów, które mogłyby być lepsze. - joozek - 06-01-2017 16:13:50

Mosiężne tuleje karterów, praktycznie do wszystkich silników, porażka. To samo poduszki zawieszenia silnika - pisze o tych współcześnie produkowanych i sprzedawanych. Uszczelki z zestawów - tez mogłyby być lepszej jakości.
Jeśli chodzi o "moja branżę" Smile tuleje PVC przedniego zawieszenia Romet, w sumie to żaden problem ujednolicenia wymiarów pod lagi fi 25 i fi 23, do tego ew pod lagi T-50-1. Tuleje zawieszenia wahacz-owego do Komara.
Osłony gumowe, przeciwpyłowe, czy manetki ZZR baryłki, których autorem współpracy mojej i firmy RETRO, przyniosły bdb wynik jakości i sprzedaży.
Niestety, firma nie podjęła chęci produkcji gumowych podnóżków do Komara Sporta (grubsze).
Tuleje wahaczy tylnych z osiami - po za Ogarem 200, żadne więcej nie pasują, ew ich brak.
Chiński wyrób tulei metal-guma, tylnych amortyzatorów to tez wtopa.
To tak na szybko, coś tam się jeszcze znajdzie, np konusy osi piast i same osie ....


RE: Części do silników rometów, które mogłyby być lepsze. - plusminus - 06-01-2017 16:22:36

Szczerze, wpływu nie mogę mieć na świece, czy gaźniki, bo to już trochę inna branża, niż moja. Podjąłbym się wykonania części z metali, teflonu oraz niektórych gumowych.
No i właśnie, tulejki skrzyni biegów, to jest totalna porażka, pomimo, ze są sprzedawane zestawy 'zerowe', aby pod dany silnik dobrać odpowiednią wysokość i średnicę, to nie zawsze mieści się to w normie. W temacie tulejek przedniego zawieszenia zbytnio się nie orientowałem, ale zapewne byłby to temat do ogarniecia. Silentblocki silników oraz wahaczy, to też temat, który rozpatrywałem.


RE: Części do silników rometów, które mogłyby być lepsze. - joozek - 06-01-2017 17:05:56

Oczywiście dysponuję wszystkimi niezbędnymi rysunkami i wymiarami.
Smile


RE: Części do silników rometów, które mogłyby być lepsze. - plusminus - 06-01-2017 19:04:18

(06-01-2017 17:05:56)joozek napisał(a):  Oczywiście dysponuję wszystkimi niezbędnymi rysunkami i wymiarami.
Smile

Takie rzeczy oczywiście będą potrzebne i wiadome, są w cenie. Wink
No a jak sprawa ma się z 019? Tyle narzekania, ale głównie co się dzieje z nimi?


RE: Części do silników rometów, które mogłyby być lepsze. - Szatek - 06-01-2017 19:39:34

(06-01-2017 17:05:56)joozek napisał(a):  Oczywiście dysponuję wszystkimi niezbędnymi rysunkami i wymiarami.
Smile

Ja także - z oryginalnej dokumentacji technicznej silników S-38, 017 i 019 Smile

(06-01-2017 19:04:18)plusminus napisał(a):  No a jak sprawa ma się z 019? Tyle narzekania, ale głównie co się dzieje z nimi?

Posiadał fabryczną wadę z biegami (głównie chodzi o drugi bieg) którą później konstruktorzy wyeliminowali, poprzez zmianę zmieniacza, oraz wałka głównego skrzyni.


RE: Części do silników rometów, które mogłyby być lepsze. - plusminus - 06-01-2017 19:47:49

Gdzieś można znaleźć jeszcze takową dokumentację do odkupienia?


RE: Części do silników rometów, które mogłyby być lepsze. - Szatek - 06-01-2017 19:56:49

Tak, u mnie: http://allegro.pl/dokumentacja-techniczna-dezamet-50cm3-romet-unikat-i6669791832.html Smile


RE: Części do silników rometów, które mogłyby być lepsze. - Marwerick - 06-01-2017 22:06:01

no i jeszcze było to że kolanka wydechowe do ogara 200 te współczense mają zły kąt i inaczej tłumik prowadzą.


RE: Części do silników rometów, które mogłyby być lepsze. - Pinio - 06-01-2017 22:14:15

Mnie do głowy przychodzi dobrze wykonana i odpowiednio wygięta stopka centralna do jawki. Nie wiem dlaczego, ale większość jawek jej nie ma... Zresztą cztery z pięciu moich nie mają stopki a ciężko znaleźć dobre.