Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Na chwilę odpala i gaśnie dezamet 023 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Na chwilę odpala i gaśnie dezamet 023 (/showthread.php?tid=42265)



Na chwilę odpala i gaśnie dezamet 023 - Czosnek - 01-12-2016 21:51:02

Witam mam problem z rometem mianowicie po remoncie silnika nie chce odpalic a czasem jak juz odpali to chwile chodzi i gaśnie albo jak trzymam ten guzik od przelewania to dluzej chodzi lecz i tak gaśnie wkoncu, szybko sie grzeje i jest mokre kolanko.. dodam że chyba mam trochę krzywe magneto i nie mam tej tulejki miedzy wałkiem a simmeringiem od zebatki

przepraszam za pomylenie działu..


RE: Na chwilę odpala i gaśnie dezamet 023 - Odrestaurator - 01-12-2016 22:09:35

(01-12-2016 21:51:02)Czosnek napisał(a):  dodam że chyba mam trochę krzywe magneto i nie mam tej tulejki miedzy wałkiem a simmeringiem od zebatki

No to niezły remont roll

Najprawdopodobniej coś z gaźnikiem. Grzanie się jeśli wymieniałeś cylinder itd. to normalne. Wyreguluj dobrze gaźnik po prostu, sprawdź na innym może się zużył. Regulację przeprowadź tak: wkręcasz poziomą śrubkę na maxa, od obrotów obojętnie. Odpalasz z maksymalnie odkręconym gazem i wykręcasz poziomą śrubkę równocześnie odejmując gaz aż do momentu w którym silnik chodzi równo ie trzymając gazu. Potem możesz się pobawić śrubką od obrotów.


RE: Na chwilę odpala i gaśnie dezamet 023 - Czosnek - 02-12-2016 22:02:15

Ok dzieki a jeszcze dwa pytania dlaczego nie mogę ustawić sprzegla? W sensie ze mimo ze na maxa wkręcę regulacje to kopka i tak sie slizga..

Drugie pytanie to biegi.. W sensie ze wbije 1 i potem luz to dalej mam 1.. Albo proboje na dwójkę to czasem zamiast 2 jest luz albo jak chce z 2 na luz to zostaje na biegu..


RE: Na chwilę odpala i gaśnie dezamet 023 - motoczesci24.com - 03-12-2016 12:31:44

Jednym słowem rozbierz całość i zrób od nowa wszystko w tym silniku bo ten remont dziwny nieco był :-) Poogladaj dokladnie wszystkie czesci i powoli składaj silnik razem z forum.

Problem z biegami moze byc spowodowany sprzęgłem też ale raczej sadze ze cos ze skrzynia lub samym automatem zmiany.


RE: Na chwilę odpala i gaśnie dezamet 023 - Czosnek - 23-01-2017 00:02:15

Mam pytanie jeszcze bo nie ruszałem tego moto, wymieniłem gaźnik na nowy lecz niestety efekt taki sam więc to wykluczam, zapłon jest ok bo iskra konkretna jest.. a mozliwe jest to ze ciągnie lewe przez zle wlozony simmering albo przez połówki? tzn nie mowie ze zle wlozylem ale jednak moglo mi sie to zdażyc.


RE: Na chwilę odpala i gaśnie dezamet 023 - Odrestaurator - 23-01-2017 00:12:13

Tak, możliwe że to to, wymień simery i wtedy zobacz.


RE: Na chwilę odpala i gaśnie dezamet 023 - regan - 23-01-2017 00:25:49

Co wymieniałeś przy remoncie?Palił wcześniej normalnie?


RE: Na chwilę odpala i gaśnie dezamet 023 - Czosnek - 23-01-2017 00:44:46

Nie odpalalem bo kupiłem silnik do remontu..
Ale wlasnie raz udalo mi sie go odpalic i sie przejechalem nim kawalek w sumie maly bo na jedynce i to bylo raptem 30m moze i juz lekko był nagrzany a ludzie mowią że nadmiernie sie moze grzac od lewego powietrza.. ale na kopa go nie idzie odpalic zeby chodzil tylko conajwyzej zlapie na 1/2 sec i gasnie i na pycha bardzo ciezko go odpalic rzadko sie zdarzy ze zlapie na chwile..
Przy remoncie wymieniałem wał cylek tłok łożyska


RE: Na chwilę odpala i gaśnie dezamet 023 - rafi555 - 23-01-2017 09:48:31

klin ma luzy na wale, przerabiałem to u siebie


RE: Na chwilę odpala i gaśnie dezamet 023 - Matinek - 23-01-2017 19:42:31

Zapraszam do siebie na kompleksowy porządny remont z odpaleniem Smile


RE: Na chwilę odpala i gaśnie dezamet 023 - regan - 23-01-2017 20:02:01

Może zimeringi na wale żle siadły,chiński wał?Spotkałem się ze żle wyfrezowanym gniazdem na klin.