Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Normy Romet- Wymagania i badania, Gumy podnóżków, Kurek Paliwa i - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Chłopcy Rometowcy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Informacje, zdjęcia, ciekawostki (/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Wątek: Normy Romet- Wymagania i badania, Gumy podnóżków, Kurek Paliwa i (/showthread.php?tid=42248)



Normy Romet- Wymagania i badania, Gumy podnóżków, Kurek Paliwa i - Tomaszabc - 28-11-2016 21:22:55

Witam, odnalazłem takie normy, gdyby ktoś chciał w pdf to pisać do mnie na pw.

Mam problem ze zdjęciami, możliwe, że google usunęło możliwość wklejania linków bezpośrednich.
link do albumu:
https://goo.gl/photos/nYhw2AvfbQYHEGwd6

Kurek paliwa




RE: Normy Romet- Wymagania i badania, Gumy podnóżków, Kurek Paliwa i - rafi555 - 28-11-2016 22:04:42

bardzo przydatne materiały


RE: Normy Romet- Wymagania i badania, Gumy podnóżków, Kurek Paliwa i - Tomaszabc - 29-11-2016 00:27:14

https://www.dropbox.com/s/qj2u21rv5g3hc2r/normy%20Romet.rar?dl=0

Wrzucam link z normami, tu jest ich więcej
Jest norma od pompek, kierownic, obręczy itd


RE: Normy Romet- Wymagania i badania, Gumy podnóżków, Kurek Paliwa i - nie_mientki - 29-11-2016 02:11:31

Czyżbyś na uczelni dokopał się do zasobów ebukowych?

Big Grin


RE: Normy Romet- Wymagania i badania, Gumy podnóżków, Kurek Paliwa i - Tomaszabc - 29-11-2016 10:24:21

Owszem Big Grin Politechnikowo Lubelskich Big Grin, wątpię żebym łamał tym prawa autorskie firmy która już nie istnieje.
Piszę pracę inżynierską, modeluję ramę w Catii, zmieniam mocowanie silnika w ramie motorynki żeby wyeliminować obcieranie karteru przez łańcuch i sprawdzam wytrzymałość w programie Abaqus.
Szukałem informacji i znalazłem te normy Tongue
Ogólnie to piszę teorię z angielskiej książki Motorcycle Handling and Chassis Design która w necie kosztuje od 1000 do 3000 euro za sztukę Big Grin. Nie stać mnie, nie ma w bibliotece więc udało mi się znaleźć w necie pdfa Big Grin


RE: Normy Romet- Wymagania i badania, Gumy podnóżków, Kurek Paliwa i - nie_mientki - 29-11-2016 12:34:19

Jaki kierunek? Kto jest promotorem?

Idziesz potem na magisterkę?


RE: Normy Romet- Wymagania i badania, Gumy podnóżków, Kurek Paliwa i - Tomaszabc - 29-11-2016 12:58:30

Też studiowałeś na Pollub?

dr. Nieoczym jest promotorem. Kierunek Mechanika i Budowa Maszyn. Inżynierka jest pracą odtwórczą głównie więc taki sobie temat wybrałem. Pomierzę ramę, zamodeluję, policzę. Myślę, że najwięcej pracy będzie z teorią.

Planuję zakończyć edukację na inżynierze i iść do warsztatu samochodowego. Brzmi trochę słabo ale dziś dobry mechanik (a takim chcę być) ma wszędzie dobrze płatną, nie ciężką i ciekawą pracę z możliwością otwarcia własnego warsztatu kiedyś.

Z tego co mi wiadomo magisterka to w gruncie rzeczy powtórka tego co było tylko rozwinięcie czyli np. zamiast całek drugiego stopnia to trzeciego, zamiast rysować reduktor o zębach prostych to rysujemy reduktor o zębach skośnych. Na pewno jest też kilka ciekawych przedmiotów ale.... każda sroczka swój ogon chwali (i wybór). Z tego co obecnie widzę to na magisterkę idzie się bo nie wiadomo co robić po inżynierze z racji, że niewiele praktycznych rzeczy się dowiedzieliśmy ale jestem w tym poglądzie osamotniony, większość uważa, że horyzonty się rozszerzą.
Po magisterce kiedy ktoś kompletnie jest nieprzygotowany do życia i ma głowę nabitą informacjami to może pójść na doktora a po doktorze zostać na uczelni jako nauczyciel/wykładowca/pracownik naukowy/pan Heniu od ustawiania maszyny.

Ja już mam dość bezsensownych przedmiotów, przestarzałej wiedzy. Moje studia zakończyły się gdzieś na 5 semestrze, potem to już było przeciąganie.

Przykłady obecne- w poprzednim semestrze projektowałem proces produkcyjny mleka, w tym zamiast pracy w programie komputerowym abaqus (mamy tylko 9 godzin w semestrze czyli 3 zajęcia a 45 godzin wykładu z tego przedmiotu gdzie wykładowca nie wie już o czym ma mówić bo ile można razy tłumaczyć co to znaczy MES Big Grin ) uczymy się optymalizacji konstrukcji metodą graficzną z lat 60 Big Grin, projektowałem mieszadło do miodu i robiłem prezentacje na temat silosów do zboża i wałów mieszadeł.
Często problem z bezsensownymi przedmiotami wynika z tego, że są na uczelni katedry, wykładowcy którzy muszą coś robić a sami niewiele wiedzą o rzeczywistości i wciska się ich w plan zamiast zwiększenia ilości zajęć ciekawych i rozwijających.

Najważniejsze i najciekawsze przedmioty dla mnie (czasem też trudne): Inżynieria materiałowa (budowa atomu, sieci krystalicznej), Wytrzymałość materiałów, Mechanika, Spawalnictwo i odlewnictwo, Komputerowe wspomaganie projektowania.


RE: Normy Romet- Wymagania i badania, Gumy podnóżków, Kurek Paliwa i - nie_mientki - 29-11-2016 13:23:19

Z bardziej idiotycznych rzeczy powiem że na magisterce (teraz robię) mamy WF.

Tak. W dodatku na zaocznych.

W dodatku w niedzielę wieczorem.

W dodatku po dwugodzinnym okienku.

I wymigać się nie da, jak ktoś przyniósł L4 to musi tam siedzieć. Dramat.

Robię tego magistra na złość Jurkowi, będzie przypał że taki ja ma taki stopień jak on i będzie się musiał chłop doktoryzować Big Grin

Aha. Ja pisałem inżynierkę o montowaniu wyciągarki w moim Uazie. Promotorem był dr Gardyński, ale broniłem się w katedrze PKM bo taki temat zbliżony do tego.

A Mario vel Borat zawsze na propsie.


RE: Normy Romet- Wymagania i badania, Gumy podnóżków, Kurek Paliwa i - Tomaszabc - 30-11-2016 13:41:15

Standard, nawet jak masz złamaną nogę to powinieneś siedzieć i patrzeć się.

Borat na propsie, dlatego poszedłem do niego Big Grin

No te studia nie są takie złe ale jak już się je skończy Smile bo w trakcie to mnóstwo kuriozów się dzieje Big Grin


RE: Normy Romet- Wymagania i badania, Gumy podnóżków, Kurek Paliwa i - lokomotion - 05-01-2017 16:59:40

Wracając do tematu.
Ostatnio montowałem zamiennik oryginalnych podnóżków do Rometa Ogara 200 i te z netu były o 20% mniejsze.
Możliwe, że zamówiłem od jakiejś motorynki czy tam były takie same jak w ogarze?