Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nowy iskrownik nie ma iskry - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Nowy iskrownik nie ma iskry (/showthread.php?tid=42213)



Nowy iskrownik nie ma iskry - marcel129 - 23-11-2016 22:32:00

Witam zakupilem nowy iskrownik do mojej motorynki. Mam problem ponieważ od początku nie ma iskry dodam że platynki krzywo się schodzą moze to przez to. Z góry dzieki za odp.


RE: Nowy iskrownik nie ma iskry - Supryk - 24-11-2016 01:22:40

Nowe nie znaczy dobre, lepiej kupić coś z epoki w dobrym stanie.


RE: Nowy iskrownik nie ma iskry - Deme205 - 24-11-2016 08:57:25

Tak dokładnie jak kolega mówi. Miałem to samo lepiej kup coś używanego a dobrego i Ci posłuży. Jak masz szansę na zwrot tego aktualnego to to zrób Wink


RE: Nowy iskrownik nie ma iskry - marcel129 - 28-11-2016 23:42:00

Dzięki za odpowiedzi.


RE: Nowy iskrownik nie ma iskry - kuba65463 - 29-11-2016 17:55:48

Miałem niedawno ten sam problem, jeżeli magneto ociera o cewki to je musisz wypiłować, ważne żeby robić to z rozwagą. Zamaluj jakimś markerem wszystkie rdzenie (te wystające blaszki) cewek załóż magneto i kopnij z 20 - 30 razy. Potem magneto zdejmij i zeszlifuj nadmiar, rób tak do skutku. WAŻNE! Iskrownik zakładaj zawsze tak samo jak poprzednio, bo może być tak, że wcześniej magneto o cewki nie ocierało, a potem, po zdjęciu iskrownika i ponownym założeniu, znowu jest ten sam problem. Myślę, że u Ciebie brak iskry wiąże się ze zbyt dużą / małą przerwą ustawioną między stykami. Gdy już ogarniesz sobie, żeby cewki nie tarły o magneto, pobaw się przerwą. Od przerwy zależy też ustawienie zapłonu (jak jest za duża przerwa, to zapłonu nie ustawisz) przerabiałem to tydzień temu Wink