Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kategoria A prędzej - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Kategoria A prędzej (/showthread.php?tid=4210)



Kategoria A prędzej - Mlody995 - 07-04-2012 13:06:08

Siemka Przesunięty termin ustawy jest na styczeń 2013r i tutaj moje pytanko czy mogę zdawać lub zacząć zdawać na A w tym roku.Mam 17 lat a w lutym 18 2013r Sad ale wyczytałem w prawie że jest coś takiego że uczniowie szkół w których program nauczania obejmuje szkolenie osób ubiegających się o prawo jazdy -okres ten wynosi 12 miesięcy .Chodzę do samochodówki gdzie mam przedmiot PRD przepisy ruchu drogowego i tam miałem juz spr ze znaków mam wszystko pozaliczane na 4 nawet ze skrzyżowań sprawdzian był... Jak sądzicie mogę się ubiegać o wcześniejsze rozpoczęcie przygotowania .Podobno jak zaczynasz na starych przepisach jeszcze to ciągniesz aż zdasz nawet jak już weszły nowe przepisy?


RE: Kategoria A prędzej - wojtekr35 - 07-04-2012 13:12:20

Z tego co ja czytałem, bo miałem się znaleźć w podobno sytuacji, ponieważ chce zdawać na A1 a nowe przepisy miały być już wprowadzone pare miesięcy temu, ale naszczęście dopiero 2013 będą, to liczy się data rozpoczęcia kursu, a nie data państwowego egzaminu.

PS. A może znowu przesunął o rok nie będzie problemu Smile


RE: Kategoria A prędzej - Jacuś16 - 07-04-2012 13:13:47

raczej tak jak już zaczołęś na starych zasadach tak kończysz chyba że tam np po tygodniu lub nawet mniej chodzenia sie zmienia to wtedy możesz zdawać już po nowych zasadach ;/


RE: Kategoria A prędzej - Mlody995 - 08-04-2012 02:29:14

jeszcze nie zacząłem tylko dopiero bd mógł może w czerwcu bo musze miec jakieś zaświadczenie od nauczyciela tamtego przedmiotu więc mówicie że jak wystawi takie zaświadczenie to bd mógł zdawać Smile lepiej tak jak pisał wojtekr35 w PS. oby tak było to bardzo dużo osób by sie ucieszyło


RE: Kategoria A prędzej - MichalSR50 - 08-04-2012 14:50:02

Ja to w ogóle myślałem, że ta ustawa o zmianach w kategorii A już weszła, a teraz maja sie tylko zmienić testy w kategorii B. Kamień mi spadł, jak sie dowiedziałem, że mogę na pełne A zdawać Big Grin Ale mi się wydaje, że to nie wejdzie, za dużo osób nie zda, szczególnie płeć piękna Big Grin