Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wynalazki Motorowerzystki - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Polak potrafi (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- Wątek: Wynalazki Motorowerzystki (/showthread.php?tid=41982)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Prodżekt Gokart - Motorowerzystka - 24-11-2017 15:30:24

Ale kicha Undecided Dziś byłam we wszystkich sklepach budowlanych a nawet w zakładzie produkującym metalowe konstrukcje i nie kupiłam tych profili... W zakładzie mieli, ale za duże i za grube, bez sensu bym je kupiła, szczególnie że 15 zł/kg, a jeszcze takie grube to rama by ważyła z 200 kg :F Szkoda że nie mieli cieńszych... W sumie chyba jak jest zapotrzebowanie to zamawiają z huty czy coś... Muszę wymyślić inne rozwiązanie ramy


RE: Prodżekt Gokart - skinder - 24-11-2017 16:57:35

A jaki profil potrzebujesz i w jakiś długościach ?


RE: Prodżekt Gokart - Motorowerzystka - 24-11-2017 18:35:54

skinder napisał(a):A jaki profil potrzebujesz i w jakiś długościach ?
Myślałam nad główną ramą składającą się z dwóch profili coś takiego =, 2 profile 2 metrowej długości, 40x40 mm + 1 metr na zapas. I 3 metry po 1,5 metra profilu 20x20 mm na resztę mocowań i usztywnień, w sumie mógłby być też prostokątny 20x30 mm. Może na złomie coś znajdę.


RE: Prodżekt Gokart - jurek_j - 24-11-2017 23:57:53

Żadnej hurtowni stali w okolicy nie ma?


RE: Prodżekt Gokart - Motorowerzystka - 25-11-2017 01:40:34

jurek_j napisał(a):Żadnej hurtowni stali w okolicy nie ma?
Po wpisaniu hasła "hurtownia stali", okazało się że jest Smile 25 km ode mnie, ale nie tak znowu daleko. Pojadę i zobaczę czy będą mieć.


RE: Prodżekt Gokart - Motorowerzystka - 25-11-2017 11:00:31

Kolega przywiózł mi łączniki:




RE: Prodżekt Gokart - jurek_j - 26-11-2017 00:31:38

A no. Skład stali, hurtownia stali, różne nazwy.

A te łączniki, tudzież szerokie nakrętki to niezłe dobrodziejstwo. Powinni dać Nobla temu co to wymyślił. Tak samo jak tym za trytki i złączki wago.


RE: Prodżekt Gokart - Motorowerzystka - 28-11-2017 18:47:37

Profile kupione Big Grin Tylko że źle mi je pocięli, na odwrót... Bo chciałam 4 metry po 2 - profilu kwadratowego, a 3 metry po 1,5 - profilu prostokątnego. No ale trudno się mówi:F


RE: Prodżekt Gokart - Motorowerzystka - 09-12-2017 16:38:33

Przymiarka:



"Trochę" długi... loo

Druga wersja:



Jakby silnik dać nad kołem... Ale to już wyższa szkoła jazdy i bez spawania się nie obejdzie Undecided Chyba że dać jakiś stelaż i przykręcić po prostu :F


RE: Prodżekt Gokart - Odrestaurator - 09-12-2017 17:51:13

To Ty to chcesz robić całe bez spawania? pozdro :F


RE: Prodżekt Gokart - Motorowerzystka - 09-12-2017 18:56:46





https://www.youtube.com/watch?v=nnPQm4W7vM0

A co śruby nie dadzą rady? Mocowanie na śruby może być mocniejsze niż spaw.


RE: Prodżekt Gokart - Emikel - 09-12-2017 21:01:20

Może ale rzadko kiedy bywa, po za tym zajeździsz ze 4 wiertarki na tym i zajmie Ci to milion razy więcej czasu niż spawanie Big Grin
Z tymi wiertarkami może przesadzam ale serio to jest mordęga robienie otworów i skręcanie takiego czegoś. Po za tym na śrubach bardzo trudno to idealnie prosto zrobić i koszty idą w górę bo śruby też kosztują Wink
No ale koniec końców powodzenia Big Grin


RE: Prodżekt Gokart - Motorowerzystka - 09-12-2017 21:52:59

Emikel napisał(a):Może ale rzadko kiedy bywa, po za tym zajeździsz ze 4 wiertarki na tym i zajmie Ci to milion razy więcej czasu niż spawanie Big Grin
Z tymi wiertarkami może przesadzam ale serio to jest mordęga robienie otworów i skręcanie takiego czegoś. Po za tym na śrubach bardzo trudno to idealnie prosto zrobić i koszty idą w górę bo śruby też kosztują Wink
No ale koniec końców powodzenia Big Grin
Wiertarki? Pff, chyba wiertła :F Śruby i nakrętki nie kosztują dużo. O wieeeeeeele taniej niż spawanie u kogoś... roll Lepsze skręcenie niż zasmarkanie spawami byle jak lub idealny spaw za kupę kasy. Co do mordęgi, mam czas Tongue


RE: Prodżekt Gokart - fosa - 09-12-2017 22:37:47

Skoro taki problem ze spawaniem u ciebie zapraszam do mnie. Kupisz mi tą butle CO2 za 25zl i pospawam ci co tylko bedziesz chciala :F drutu mam sporo. A i doradze co nie co Big Grin


RE: Prodżekt Gokart - Motorowerzystka - 09-12-2017 23:17:26

fosa napisał(a):Skoro taki problem ze spawaniem u ciebie zapraszam do mnie.
Szkoda, że tak daleko krejzi