Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zgłoszenie zbytu, ubezpieczenie. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Zgłoszenie zbytu, ubezpieczenie. (/showthread.php?tid=41065)



Zgłoszenie zbytu, ubezpieczenie. - Dawid.xD - 28-07-2016 13:53:32

Pany sprawa wygląda tak, kupiłem Moto, ubezpieczenie jest jeszcze ważne na pół roku, na ubezpieczeniu są jeszcze dane poprzedniego właściciela, więc teraz muszę iść je przepisać na siebie czy jak?
A druga sprawa to taka, jeśli sprzedaje nie przerejestrowane moto to muszę iść do WK zgłosić zbyt jeżeli w dowodzie jest jeszcze stary właściciel? Smile Z góry dzięki za każdą sensowną odpowiedź Smile


RE: Zgłoszenie zbytu, ubezpieczenie. - Tomasso94 - 28-07-2016 17:50:05

skoro nie zgłaszasz kupna, to zgłaszać sprzedaż nawet nie próbuj Big Grin


RE: Zgłoszenie zbytu, ubezpieczenie. - bubel500 - 28-07-2016 18:16:47

co do ubezpieczenia, to jak zarejestrujesz na siebie, to później u ubezpieczyciela przepisujesz na siebie, to tzw aneks do umowy ubezpieczenia, że wstawiają zmianę osoby i numeru rejestracyjnego


RE: Zgłoszenie zbytu, ubezpieczenie. - Dawid.xD - 28-07-2016 22:54:10

Czyli ogólnie teraz nic nie muszę rb, a po sprzedaży także nie muszę iść ani do ubezpieczalni ani do wk? Smile


RE: Zgłoszenie zbytu, ubezpieczenie. - tipowg - 28-07-2016 23:22:42

Ja mialem tak ze oplacilem oc ktore babka miala oplacic. Nie przerejestrowalem i jakis czas pozniej sprzedalem.
Zeby miec na cito i tak zwana dupokryjke zglosilem ze sprzedalem do pzu. Wtedy sie okazalo ze babka po 5 miesiacach nawet nie zglosila ze sprzedala. Przedstawilem umowe kupna na siebie i sprzedazy od siebie. Dodatkowo zarzadalem potwierdzenia na pismie ze zglosilem sprzedaz. Dzieki temu jesli gdzies cos wyplynie mam dupokryjke ze zglosilem na wypadek gdyby komus przyszlo w przyszlosci do glowy ciagac mnie za oc. Nic oprocz paru minut mnie to nie kosztowalo ale swiadomosc czystego konta i papieru na przyszlosc bezcenna.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


RE: Zgłoszenie zbytu, ubezpieczenie. - Adi - 28-07-2016 23:51:17

(28-07-2016 17:50:05)Tomasso94 napisał(a):  skoro nie zgłaszasz kupna, to zgłaszać sprzedaż nawet nie próbuj Big Grin

Dokładnie tak jak Tomek napisał. Chociaż wg naszego pięknego prawa masz obowiązek zgłosić zakup w ciągu miesiąca a sprzedaż w ciągu 2 tygodni czy jakoś tak Smile. No ale tego nikt nie ściga Smile

(28-07-2016 22:54:10)Dawid.xD napisał(a):  Czyli ogólnie teraz nic nie muszę rb, a po sprzedaży także nie muszę iść ani do ubezpieczalni ani do wk? Smile

Akurat do ubezpieczalni lepiej pójść, bo jak poprzedni właściciel zgłosił sprzedaż w ubezpieczalni to kolejne wezwanie do zapłaty przyjdzie do Ciebie. No ale ogólnie możesz zgłosić albo teraz albo dopiero jak przyjdzie bo i tak nic nie będziesz płacił, chyba że była zaległość.

(28-07-2016 23:22:42)tipowg napisał(a):  Ja mialem tak ze oplacilem oc ktore babka miala oplacic. Nie przerejestrowalem i jakis czas pozniej sprzedalem.
Zeby miec na cito i tak zwana dupokryjke zglosilem ze sprzedalem do pzu. Wtedy sie okazalo ze babka po 5 miesiacach nawet nie zglosila ze sprzedala. Przedstawilem umowe kupna na siebie i sprzedazy od siebie. Dodatkowo zarzadalem potwierdzenia na pismie ze zglosilem sprzedaz. Dzieki temu jesli gdzies cos wyplynie mam dupokryjke ze zglosilem na wypadek gdyby komus przyszlo w przyszlosci do glowy ciagac mnie za oc. Nic oprocz paru minut mnie to nie kosztowalo ale swiadomosc czystego konta i papieru na przyszlosc bezcenna.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

I taka jak to nazwałeś dupokryjka o kant tyłka Big Grin. Mieliśmy przypadek, że sprzedaliśmy auto i wszystko było zgłoszone i w WK i u ubezpieczyciela. Jakież było zdziwienie gdy komornik po ok 5 latach chciał wejść na pensję ojca za nieopłacone ubezpieczenie. Wystarczyło pokazać umowę z datą sprzedaży i po problemie. To taka przestroga. Jak coś sprzedajecie to trzymajcie umowy do zasranej śmierci.