Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Naprawa zapłonu CDI Stella 756.1 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Naprawa zapłonu CDI Stella 756.1 (/showthread.php?tid=40941)



Naprawa zapłonu CDI Stella 756.1 - LiSiC - 19-07-2016 19:02:19

W końcu udało mi się jednak sprawdzić mój zapłon z Dezameta Stella i okazuje się że nie działa tak jak powinien. Ustawiany był zgodnie z podręcznikiem.
Pierwsze co, to czy opłaca się go w ogóle ratować?
Drugie co może być zepsute. Objawy:
Kiedy sprawdzałem iskrę ta pojawiała się dość rzadko i była czerwona, świeca new old stock produkcji ZSRR, na zwykłym zapłonie na tej samej świecy jest idealna mocna błękitna iskra(nie mięłam jeszcze silnika/zapłonu który by na świecy tego rodzaju nie odpalił, prócz tego CDI). Osobiście się na tego typu zapłonach nie znam, ale podejrzewam impulsator albo którąś z cewek, ale nie wiem. Cewka i moduł niby są sprawne, ale aktualnie nie mam możliwości u nikogo ich sprawdzić.
Jak wyjmuje się tam impulsator i/lub cewki?

I jeszcze takie mały pytanie a'propos "usprawnienia" zapłonu, czy opłaca się przewijanie cewek na 12V? Co bym potrzebował jeszcze zmienić jak wymienię cewki na 12V?


RE: Naprawa zapłonu CDI Stella 756.1 - BigSoft - 19-07-2016 20:59:37

Tam chyba jest zapłon od Charta o ile dobrze pamiętam. Tutaj -> http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=27921 masz wartości rezystancji cewek w tej prądnicy. Interesuje Cię zasilająca (zielony przewód) i impulsator (biały). Rezystancję mierzysz oczywiście względem masy prądnicy (czarny przewód). Tak cewki są ok to moduł, cewka wysokiego napięcia, kabel...

Co do cewek - spróbuj podmienić żarówki na 12V o tej samej mocy i zobacz, może prądnica da radę to uciągnąć.


RE: Naprawa zapłonu CDI Stella 756.1 - LiSiC - 19-07-2016 21:47:29

Z tymi przewodami w Stelli właśnie jest nieco inaczej niż w Charcie, bo zakładałem już temat o instalacji do tego zapłonu.
Dzięki za link, spróbuje coś tam w tym temacie porobić, na tyle na ile pozwoląmi umiejętności :F