Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z ustawieniem... - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Problem z ustawieniem... (/showthread.php?tid=40894)



Problem z ustawieniem... - mateusz91 - 16-07-2016 09:10:16

witam wszystkich,od jakiegoś czasu niemoge ustawić swojego komara 2320 ( sztywniaczka) Problem tkwi w tym,że jak zimny to pali pieknię i łądnie trzyma obroty natomiast po nagrzaniu zaczyna przerywać,szarpie i ogólnie trochę kopci na niebiesko,mieszanka jest ok, swiece,kondesator ,cewke,przerywacz zmieniałem i nic ciagle to samo,świeca za każdym razem jest czarna jak sadza co to może być ? Silnik jeszcze z plomba


RE: Problem z ustawieniem... - charper - 16-07-2016 17:25:37

olej bierze ze skrzyni.


RE: Problem z ustawieniem... - mateusz91 - 16-07-2016 17:58:37

dziś sciagłem cylinder i tłok caly z oleju a na górze tłok czarny z sadzy,więc trzeba rozpaławiać chyba


RE: Problem z ustawieniem... - damianklb - 16-07-2016 18:44:01

Prawdopodobnie do wymiany simmering od strony sprzęgła


RE: Problem z ustawieniem... - mateusz91 - 17-07-2016 22:15:35

Dzis rozpolowilem silnik,usczelka karterow wygladala ok tak samo simeringi natomiast 4 sruby trzymajace karter poszly bardzo lekko a reszte srub trzymalo tak srednio.Czy to mogla byc wina slabo skrecony h karterow ze dostawal sie olej ?


RE: Problem z ustawieniem... - uki - 18-07-2016 07:10:29

Mogła, ale nie musiała. Swojego czasu rozbierałem już silniki częściowo z niedokręcanymi śrubami i nigdy takich problemów nie było. Jak dla mnie zła regulacja gaźnika i zapłon lub zużyty simmering.


RE: Problem z ustawieniem... - charper - 18-07-2016 13:05:19

Kup arkusz na uszczelki i jak będziesz skladal to odtlusc przylgnie rozpuszczalnikiem, zmieszaj troche rozpuszczalnika z hermetykiem żeby byl w miare zadki i posmaruj przylgnie tym, do tego uszczelka z porządnego materiału o grubości okolo 0.5mm i powinno być ok.


RE: Problem z ustawieniem... - mateusz91 - 19-07-2016 22:27:40

pany silnik zrobiony jak trzeba,uszczelniony i dalej to samo,chodzi na zimnym a jak sie zagrzeje,przerywa i gasnie, czasami ma nie całe obroty i tak pyrka a raz na jakiś czas wkręca sie na pełne obroty,co to może być ?