Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 200 problem prawa strona silnika sprzeglo - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ogar 200 problem prawa strona silnika sprzeglo (/showthread.php?tid=40889)



Ogar 200 problem prawa strona silnika sprzeglo - lupas - 15-07-2016 13:39:06

Cześć, w zasadzie chodzi o Jawe ale to ten sam silnik więc pisze tutaj.
Po prawej stronie,tam gdzie idzie sprzęgło mam całą śrubę wyszczerbioną, ani w prawo ani w lewo nie rusze jej, popychacz sprzegla nie wypada, jest wszystko zablokowane a sprzeglo jest tak naciagniete ze nawet nie wloze go w klamke...

Musze rozgrzebac lewa strone by to wyciagnac? Jest tez opcja kupic prawy dekiel+ nowy popychacz ale to najgorsze rozwiazanie.

Pozdrawiam!


RE: Ogar 200 problem prawa strona silnika sprzeglo - Paweł13 - 15-07-2016 13:45:15

Polecam mocny śrubokręt i młotek w jednym z silników tym sposobem udało mi się odkręcić, no chyba, że śruby pod klucz to nie wiem spróbować naciąć jakoś.


RE: Ogar 200 problem prawa strona silnika sprzeglo - Odrestaurator - 15-07-2016 14:00:18

Weź młotek i śrubokręt i walnij o kant śruby jeśli jest na płaski śrubokręt.


RE: Ogar 200 problem prawa strona silnika sprzeglo - lupas - 18-07-2016 23:21:00

Poradziłem sobie, brzeszczotem w śrubce zrobiłem głęboką dziurę, włożyłem płaski śrubokręt,wbiłem go młotkiem i z użyciem siły wykręciłem...
Ech,kto to robił Big Grin

Do zamknięcia!