Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 200] Nowy gaźnik - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 200 (/forumdisplay.php?fid=143)
+---- Wątek: [Ogar 200] Nowy gaźnik (/showthread.php?tid=40658)



Nowy gaźnik - OgarDzikiegoZgonu - 28-06-2016 15:52:25

Siema, dzisiaj po krótkej jeździe zaczął mi nawalać gaźnik, kiedy dawałem pełny gaz to go dusiło, prawie że gasnął i musiałem jechać powoli żeby w ogóle jechać. Stąd pytanie, jaki gaźnik kupić żeby dobrze i długo działał no i polepszył trochę osiągi?


RE: Nowy gaźnik - Duduś - 28-06-2016 16:40:37

Zregeneruj swój. Te nowe to buble.


RE: Nowy gaźnik - Odrestaurator - 28-06-2016 17:04:06

Gaźnik od kosy/piły łańcuchowej/kosiarki można tanio dorwać na złomie, trzeba tylko uważać na gardziel (nie mniejsza niż 12mm lub 13mm) i rozstaw szpilek mocowania do króćca, choć z reguły i tak trzeba je trochę rozwiercić. Motorek na tym gaźniku lepiej się zbiera, można pobawić się z filtrami powietrza, gąbkowe, stożkowe itd., Vmax raczej nie wzrasta.
Gaźniki dzisiejszej produkcji odradzam, szczególnie K60b.


RE: Nowy gaźnik - Quake96 - 28-06-2016 17:48:42

(28-06-2016 15:52:25)OgarDzikiegoZgonu napisał(a):  Siema, dzisiaj po krótkej jeździe zaczął mi nawalać gaźnik, kiedy dawałem pełny gaz to go dusiło, prawie że gasnął i musiałem jechać powoli żeby w ogóle jechać. Stąd pytanie, jaki gaźnik kupić żeby dobrze i długo działał no i polepszył trochę osiągi?

Co tu polepszać? Ten silnik i tak ma dobre osiągi a sam gaźnik niewiele zmieni. Nie ma sensu go żyłować z resztą... Jak silnik zdrowy to na przód zębatka 13z i jeździ to przyzwoicie nawet w trasie. A co do gaźnika to chyba lepiej i taniej zacząć od regulacji obecnego a nie od razu rzucać się na nowy... To co opisujesz wynika raczej ze złej mieszanki paliwo-powietrze. Zapinkę iglicy daj na drugi rowek od góry, powinno pomóc. I przy okazji zobacz czy owa zapinka nie lata zbyt luźno bo może przeskakiwać z rowka na rowek i stąd pojawiłby się ten problem.

(28-06-2016 16:40:37)PompkaPL napisał(a):  Zregeneruj swój. Te nowe to buble.

Post z cyklu "nie wiem ale się wypowiem". Wybacz bezpośredniość, ale miałeś kiedyś styczność ze współczesnymi zamiennikami Jikova do 223? Bo chyba nie bardzo. Ja miałem, ba mam do dziś i jeden z takich gaźników jeździ w moim Ogarze już ponad 3 lata i dawno przejechał więcej niż zalecał producent oryginalnych gaźników (gdzie wytrzymywać miały one kilka tysięcy, bodajże trzy).


RE: Nowy gaźnik - OgarDzikiegoZgonu - 28-06-2016 18:37:55

Okej, dzięki, jutro będę jeszcze sprawdzał ten gaźnik przy okazji wymiany kabli, przy okazji tak się jeszcze spytam, co sądzicie o dawaniu baku od MZ 150 do Ogara? Mi się to podoba i myśle czy tego sobie nie wsadzić.


RE: Nowy gaźnik - Majerano - 28-06-2016 23:16:34

A może po prostu wyczyść dysze bo mogły się przytkać trochę od brudu


RE: Nowy gaźnik - OgarDzikiegoZgonu - 29-06-2016 20:07:22

Jeszcze jedno pytanie, kupiłem tą lampę https://gmoto.pl/lampa-przod,63264.html i nie miałem podpisane jak połączyć wtyczki, wie ktoś jak to zrobić, jakie kable do którego numerku? Najlepiej z pominięciem przełącznika.