Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
KOMAR 2361 - SPORT - kolejny Robak - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: KOMAR 2361 - SPORT - kolejny Robak (/showthread.php?tid=40368)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: KOMAR 2361 - SPORT - kolejny Robak - joozek - 16-08-2017 10:33:50

Dziękuję, za slowo uznania.
Co do linek - właściwe do Sporta, dostaniesz w LinMot, Częstochowa.
Kolor lakieru zbiornika jest z palety AutoColor - akryl baza + klar. Numer chyba gdzieś podawalem w wątku.
Co do naklejek. Te co mam na swoim, byly na zbiornikach z przetloczeniem na ramę, roczni 1972 i pierwsza polowa 73, potem byly naklejki czerwone na folii metalicznej.
Co do łożysk piast. Tak, kupuję same kulki fi 6,3 - 10 sztuk na jedną bieżnie. Ona może byc lekko wyrobiona, byle by nie bylo pęknięć lub zadziorow, zużycie bez glegokich zatarc. Wszystko wyregulujesz konusami.
Jak coś potrzebujesz, to pisz.
Pozdrawiam


RE: KOMAR 2361 - SPORT - kolejny Robak - MotoPasjonat - 30-09-2017 17:15:05

Witam Cię, piasty i pokrywy piast są w polerce czy chromie ?


RE: KOMAR 2361 - SPORT - kolejny Robak - joozek - 30-09-2017 19:00:24

Big Grin oczywiście że w chromie


RE: KOMAR 2361 - SPORT - kolejny Robak - huraszbigniew - 23-12-2017 05:18:57

Witam panie Józku , jestem tu nowy no i całkowicie zielony.
W związku z tym miał bym kilka pytań a właściwie mnóstwo jako do prawdziwego fachowca i znawcy tematu , jeśli nie sprawi to panu kłopotów.
Jestem w posiadaniu sporta 2361 z 73r ale widocznie z drugiej połowy bo ma obudowę lampy plastikową i zbiornik bez przetłoczenia.
Kupilem go z 10 lat temu stał w garażu aż się doczekał .
Obecnie jestem na etapie malowania , rama i reszta wypiaskowana i tu się pojawia gorąca proźba ( rama już u lakiernika)
1.numer koloru niebieskiego (takiego jak u Pana)
2.numer koloru czerwonego (zbliżonego do oryginału)
3.numer koloru baku
Oczywiście przeczytałem ten wontek od deski do deski dwukrotnie i nie znalazłem.
Jeszcze nie zdecydowałem się czy niebieski czy czerwony.
Z góry serdecznie dziękuję. Pana projekt to po prostu bajka.


RE: KOMAR 2361 - SPORT - kolejny Robak - joozek - 27-12-2017 19:02:19

Numer kolorów;
Niebieski - autocolr - AC 653 akryl z palety Olcita
Metalik bak - autocolor - AC 612A - baza + klar paleta Fiata Grigio Elisa/Salina
Czarny polysk Ral 9005


RE: KOMAR 2361 - SPORT - kolejny Robak - huraszbigniew - 04-01-2018 03:52:29

(27-12-2017 19:02:19)joozek napisał(a):  Numer kolorów;
Niebieski - autocolr - AC 653 akryl z palety Olcita
Metalik bak - autocolor - AC 612A - baza + klar paleta Fiata Grigio Elisa/Salina
Czarny polysk Ral 9005

Dzięki, będzie w tych kolorach.
No i kolejne pytanie, koła nowe czy oryginał i jak odrestaurować ???


RE: KOMAR 2361 - SPORT - kolejny Robak - joozek - 04-01-2018 12:06:23

(04-01-2018 03:52:29)huraszbigniew napisał(a):  No i kolejne pytanie, koła nowe czy oryginał i jak odrestaurować ???

Przypomnę tylko, ze są to lakiery akrylowe Smile

Co do kól;
1. piasty i dekle oryginał ZZR (duże litery to lata produkcji do 1976 roku)
- oczywiście po rozbiorce, najpierw mycie w benzynie, potem szkiełkowane, następnie polerowane na tokarce. Poleruję staliwem, watą stalową OOO, w ten sposób nie zniszczę napisów ZZR. Przed szkiełkowaniem usuwam wprasowane bieżnie wianków - metoda na gorąco, z użyciem prasy, żadnego wybijania młotkiem. Poprawiam też otwory szprych i ich fazki. Na koniec poleruję tarczą zszywaną i pastą żółtą do aluminium. W ten sam sposób przygotowuję dekle piast, czyli najpierw też sprawdzam stan otworów, rantów itp. Tak przygotowane wysyłam do chromowania.
2. Obręcze i szprychy kupuję nowe. Z tego co pamiętam, w tym Sporcie, obręcze są włoskie, a szprychy z Bartnika. Obręcze kupiłem dawno temu, teraz takich nie sprzedają, były krótko na allegro, niestety rozmiar 19 x 1,4 (powinny być 19 x 1,35). Szprychy u polskiego producenta Bartnik - 210 mm, 2,9 mm na nyplu, czyli takie jak oryginał, nyple też od niego.
Dziś niezłą alternatywą są zestawy DeLux w Gmoto, lub bardzo podobne w DsMoto Smile Czy jakoś tak, nazwa firmy. Znajdziesz ich w necie lub na allegro.
Co do części gumowych. Unikaj wszelkich gum AVINA, dętki kup niemieckie, opony też - jeśli planujesz jeździć, np HAIDENAU. Ja zawsze szukam STOMIL-i i je reanimuję.
To chyba wszystko, jak coś to pisz.


RE: KOMAR 2361 - SPORT - kolejny Robak - Mixol - 04-01-2018 13:17:31

Józku a gdzie polecasz kupić gumy podnóżek, kiedyś pisałeś że są dostępne gdzieś z napisem Bydgoszcz - ... coś tam coś tam Tongue nie pamiętam dokładnie, chyba w temacie robaki ze złomu ale teraz nie znalazłem.


RE: KOMAR 2361 - SPORT - kolejny Robak - Tomasz-pr110 - 04-01-2018 13:33:36

Tu masz oryginalne gumy http://allegro.pl/wsk-125-175-romet-gumy-guma-podnozka-oryginal-2x-i7115756170.html


RE: KOMAR 2361 - SPORT - kolejny Robak - joozek - 04-01-2018 13:34:47

BZPGUM Bydgoszcz, dostaniesz w sklepie MOTONET
Są w 2 wersjach, z otworem okrągłym - przednie podnóżki,
z otworem kwadratowym - tylne podnóżki, np Ogar, T-1, a w T-1 przód też.
Sprzedają na sztuki, w parach lub zestawach - im więcej tym taniej Smile

http://www.sklepmotonet.pl/p/pl/ag0134z/romet+-+guma+podnozka+okragla+oryginalna+okragly+otwor+2+szt-.html


RE: KOMAR 2361 - SPORT - kolejny Robak - Szatek - 04-01-2018 14:43:32

Dodam tylko, że to jest wyrób wspołczesny, ale wykonywany przez tę samą firmę co w PRLu - Stomil.

No i w 50-T-1 później były podnóżki kierowcy z okrągłymi końcówkami.


RE: KOMAR 2361 - SPORT - kolejny Robak - huraszbigniew - 20-06-2018 01:13:44

Witam, mam na ukończeniu Sporta.I miałem problem z linkami i to nie chodzi o długości a o kąt wygięcia rurek wchodzących do manetek chodzi o biegi i gaz ponieważ orginalne linki mają te rurki wygięte pod kątem 45 stopni i za cholerę nie da rady przełożyć je przez otwory w obudowie lampy (obudowa plastikowa) bo w metalowej otwory są niżej. Ja poradziłem sobie tak że zamówiłem linki w linmocie i te dwie kazałem wygiąć pod kątem 90 stopni i teraz spokojnie można było przełożyć przez otwory w obudowie lampy. Dla jasność zdjęcia,jedno jest pana Józka (ten czerwony) linka nie pasuje
[attachment=17447]

Witam, mam na ukończeniu Sporta.I miałem problem z linkami i to nie chodzi o długości a o kąt wygięcia rurek wchodzących do manetek chodzi o biegi i gaz ponieważ orginalne linki mają te rurki wygięte pod kątem 45 stopni i za cholerę nie da rady przełożyć je przez otwory w obudowie lampy (obudowa plastikowa) bo w metalowej otwory są niżej. Ja poradziłem sobie tak że zamówiłem linki w linmocie i te dwie kazałem wygiąć pod kątem 90 stopni i teraz spokojnie można było przełożyć przez otwory w obudowie lampy. Dla jasność zdjęcia,jedno jest pana Józka (ten czerwony) linka nie pasuje


RE: KOMAR 2361 - SPORT - kolejny Robak - aeroxteam2 - 20-06-2018 09:34:19

(20-06-2018 01:13:44)huraszbigniew napisał(a):  Witam, mam na ukończeniu Sporta.I miałem problem z linkami i to nie chodzi o długości a o kąt wygięcia rurek wchodzących do manetek chodzi o biegi i gaz ponieważ orginalne linki mają te rurki wygięte pod kątem 45 stopni i za cholerę nie da rady przełożyć je przez otwory w obudowie lampy (obudowa plastikowa) bo w metalowej otwory są niżej. Ja poradziłem sobie tak że zamówiłem linki w linmocie i te dwie kazałem wygiąć pod kątem 90 stopni i teraz spokojnie można było przełożyć przez otwory w obudowie lampy. Dla jasność zdjęcia,jedno jest pana Józka (ten czerwony) linka nie pasuje


Witam, mam na ukończeniu Sporta.I miałem problem z linkami i to nie chodzi o długości a o kąt wygięcia rurek wchodzących do manetek chodzi o biegi i gaz ponieważ orginalne linki mają te rurki wygięte pod kątem 45 stopni i za cholerę nie da rady przełożyć je przez otwory w obudowie lampy (obudowa plastikowa) bo w metalowej otwory są niżej. Ja poradziłem sobie tak że zamówiłem linki w linmocie i te dwie kazałem wygiąć pod kątem 90 stopni i teraz spokojnie można było przełożyć przez otwory w obudowie lampy. Dla jasność zdjęcia,jedno jest pana Józka (ten czerwony) linka nie pasuje

Mi tez nie pasowalo choc lampa z otworami nizej od sporta. Sprawe rozwiązalo zastosowanie innej fajki z wkładem teflonowym oraz bez wypustek. Teraz linka ma zapas po wyjsciu z lampy przez co nie napręza sie przy zmianie biegów i pasuje pod kazdym kontem wychodząc z korpusu.



RE: KOMAR 2361 - SPORT - kolejny Robak - tommy - 08-10-2018 20:00:44

Witam,
panie Joozefie nie widać zdjęć Sporta po zakończeniu prac, czy mógłby pan je jeszcze raz zamieścić. Z góry dziękuję.


RE: KOMAR 2361 - SPORT - kolejny Robak - joozek - 08-10-2018 21:51:58

Oooo, ktoś go odkopał Smile no niestety, hosting z którego korzystałem - padł Confused
Coś tam pewnie mam to wstawię Smile