Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Tulejka przedniego amortyzatora- problem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Tulejka przedniego amortyzatora- problem (/showthread.php?tid=40362)



Tulejka przedniego amortyzatora- problem - Rometek - 03-06-2016 18:58:42

Witam.Mam dość nietypowy problem.Mianowicie jakiś czas temu wyleciała mi tulejka w przednim zawieszeniu ( amortyzatorze ),przed wypadnięciem amorki chodziły pięknie,lecz gdy wbiłem ją na mniejsce już nie amortyzuje wgl..tylko delikatnie ugina się lewa strona...Da się jakoś wyciągnąć tą tulejkę,aby wbić ją z powrotem ? Tym razem poprawnie bo wbijałem ją gdy koło było w powietrzu a powinno być na ziemi ( przynajmniej mój tata tak uważa ).Dodam jeszcze że tulejka wchodziła ciężko i nie wbiłem jej do końca..Dzięki za jaką kolwiek pomoc Smile


RE: Tulejka przedniego amortyzatora- problem - matthewjello - 12-01-2017 07:09:50

Wbijając z oporem musiałeś ją przekosić delikatnie i laga nie idzie równo. Wystarczy inny kąt i już nie będzie działać. Spróbuj ją wyciągnąć od środka szerszym pogrzebaczem albo czymś i wsadzić jeszcze raz. Nie obiecuję działania, bo mógł się zrobić efekt beczki i tulejka będzie do wymiany. Gorący pręt i topimy jak nie wyjdzie po dobroci. Skontaktuj się z Joozkiem, on jest szpecem od zawieszeń przednich Wink

Poza tym napisz do czego to zawieszenie, bo chyba pomyliłeś kategorie...


RE: Tulejka przedniego amortyzatora- problem - joozek - 12-01-2017 12:23:26

Przy okazji, jak coś to zapraszam

http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=39287


RE: Tulejka przedniego amortyzatora- problem - Rometek - 12-01-2017 18:24:24

Sprawa rozwiązana.Przez to że wbijałem tulejkę " na chama "skrzywiłem sprężynę.Przy okazji wymieniłem wszystkie tulejki,także teleskop ładnie chodzi.Ale i tak dzięki za radę Wink


RE: Tulejka przedniego amortyzatora- problem - Rafku - 12-01-2017 20:44:20

Nie wiem jakim cudem sprężyna będąca u samej góry mogła się skrzywić pod wpływem uderzeń w tulejkęHuhHuh

Wymieniłeś tulejki w przednim zawieszeniu, i jeszcze powiedz, że wbicie w widelec wystarczało i golenie po wkręceniu pięknie pracują?

To co to za tuleje, bo w każdych, z jakimi się spotkałem trzeba zwiększać średnicę Facepalm2

Wali ściemą