Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czy warto kupić ten rower za 150zł - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Pozostałe pytania (/forumdisplay.php?fid=210)
+--- Wątek: Czy warto kupić ten rower za 150zł (/showthread.php?tid=40334)



Czy warto kupić ten rower za 150zł - Gruszkowy - 01-06-2016 10:08:36

Witajcie!

Znalazłem to forum szukając opinii na temat rowerów Romet Mistral z lat 80.
Rower wymaga trochę pracy i nakładu finansowego, pytanie czy warto?

Niby na oryginalnym osprzęcie, zdjęcia w załączniku.

Rower ma być używany tylko i wyłącznie do śmigania po mieście, będę bardzo wdzięczny za Waszą opinię i pomoc.

Pozdrawiam,
Tomek


RE: Czy warto kupić ten rower za 150zł - Semmao - 01-06-2016 10:54:31

Czołem Tomku,

Mistral to zwykły turystyk, żadna kolarzówka, tylko fajnie wystylizowany. Pytanie czy warto, zależy jaka cena. Smile


RE: Czy warto kupić ten rower za 150zł - Gruszkowy - 01-06-2016 10:57:55

Cena to 150zł, tylko nie wiem jeszcze co jest do wymiany. Dopiero dzisiaj jadę go zobaczyć, a na rowerach znam się średnio. Może jakieś pro podpowiedzi, na co najbardziej zwracać uwagę? Smile


RE: Czy warto kupić ten rower za 150zł - Semmao - 01-06-2016 11:34:28

Sprawdź co do zrobienia, cena nie jest niska jak za szosowca, ale wysoka jak za Mistrale też nie, ale to dlatego, że często je przerabiali właśnie na pseudo kolarzówki i wszyscy piszą "kolarzówka Mistral" Smile Dobrze, że nie "rower sportowy" Wink

Mistral w oryginale:

[i]Wikipedia[i/]

Dam Ci też przyjacielską radę, która wzięła się z doświadczenia nabytego przez lata Wink , przejdź się po złomach, gdzie mają plac, tam ludzie oddają rowery i można odkupić od większości. Czasami znajdziesz lepsze rowery za grosze, jak na OLX czy innych alleogłoszeniach. Ja 99% moich rowerów właśnie ratowałem z przed śmierci w hucie.


RE: Czy warto kupić ten rower za 150zł - Gruszkowy - 01-06-2016 13:30:48

Dzięki za radę, przejadę się, zobaczę w jakiej kondycji jest ten rower i będę kombinować dalej Smile


RE: Czy warto kupić ten rower za 150zł - Pinio - 02-06-2016 21:56:37

Za tego mistrala góra 100 zł, może mniej. Brak mu oświetlenia, bagażnika, błotników. Kierownica baran jest tu oryginalna - Mistrale, Orkany itp. z nimi wychodziły fabrycznie.