Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z ułożeniem opony felgi grimeca 7 razze (chart 211) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Kosz (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Problem z ułożeniem opony felgi grimeca 7 razze (chart 211) (/showthread.php?tid=39851)

Strony: 1 2


Problem z ułożeniem opony felgi grimeca 7 razze (chart 211) - Patryk82 - 19-04-2016 01:15:41

Siemka. Chciałem spytać, czy ktoś, kto posiada podobne koła miał kiedyś ten sam problem co ja, a mianowicie założyłem z 4 różne opony na taką felgę i niestety nie da się ich dobrze ułożyć. Mam na myśli to, że w jednym miejscu, na odcinku ok 15cm opona nie 'wyskakuje', zostaje bardziej wciśnięta do środka, nie daje nic pompowanie do 4,5 bar. Chyba jedyną opcją jest ją stoczyć o kilka milimetrów.


RE: Problem z ułożeniem opony felgi grimeca 7 razze (chart 211) - kuzma - 19-04-2016 09:48:52

W wulkanizacji jak zmieniasz opony samochodowe smarują czymś na rantach , zapytaj co to jest i może w ten sposób problem rozwiążesz ...


RE: Problem z ułożeniem opony felgi grimeca 7 razze (chart 211) - tipowg - 19-04-2016 11:12:07

Ostatnio mialem taki problem. Pomoglo posmarowanie smarem .


RE: Problem z ułożeniem opony felgi grimeca 7 razze (chart 211) - KrisPL - 19-04-2016 14:12:30

W wulkanizacji używają zwykłego towotu.

Wysłane z mojego Y635-L01 przy użyciu Tapatalka


RE: Problem z ułożeniem opony felgi grimeca 7 razze (chart 211) - tipowg - 19-04-2016 14:15:11

Też tak mi się zdaje. Dlatego u mnie jak nie mogłem nasunąć opony na odcinku chba 20 cm podsmarowałem smarem i powoli pompowałem. Praktycznie sama naszła jak trzeba bez mojej ingerencji wykorzystując poślizg. Kolega tak podsmaruje i też mu powinna sama wskoczyć.


RE: Problem z ułożeniem opony felgi grimeca 7 razze (chart 211) - Rafku - 19-04-2016 16:09:50

Również przez to przechodziłem, wizyta w wulkanizacji poskutkowała jedynie tym, że napompowane przez oponiarza ciśnienie rozsadziło dętkę, pomogło dopiero tak jak napisałeś stoczenie rantu opony


RE: Problem z ułożeniem opony felgi grimeca 7 razze (chart 211) - tipowg - 19-04-2016 20:08:55

Zakładałem kilka opon nowych i w sumie nie było z tym problemu. Jedynie ostatnie kupione do T1 sprawiły problem ale to kwestia jak były przechowywane wcześnie.
A teraz kolega niech się wypowie czy rady pomogły Wink


RE: Problem z ułożeniem opony felgi grimeca 7 razze (chart 211) - kdudka - 19-04-2016 21:38:33

Kiedyś Kolega Błażej pisał na ten temat. Napisał że najlepszym sposobem jest płyn lub mydło w płynie w dużych ilościach. Wszelkie smary mimo iż wam się wydaje że super podziałało spowodują to że dętka wam szybciej strzeli(ale to moje zdanie).


RE: Problem z ułożeniem opony felgi grimeca 7 razze (chart 211) - Błażej - 19-04-2016 21:59:14

Cieszę się, że ktoś to pamięta !

Tak, nowe opony plus warstwa lakiernicza dają takie efekty właśnie.

Używamy tylko i wyłącznie mydła w płynie albo płynu do naczyń. Dajemy tego na całą felgę i oponę (a nie tylko tu gdzie nie wskakuje)

Jak wszystko jest wysmarowane w opór bierzemy się za pompowanie (powietrza ma być tylko troszkę aby coś było ale generalnie flak pozwalający się przejechać)

I jedziemy kilka kilometrów ostrożnie na lekkim flaku. Wracamy, i lejemy znów płyn i pompujemy aż wskoczy


Generalnie można jazdę pominąć i od razu pompować po nalaniu płynu

Później umyć trzeba wszystko bo płyn "zarzyga" felge, oponę i resztę

Zadnych olei i smarów bo one niszczą gumę

Przerabiałem to, nic nie stoczycie bo ciekawe kto ma tak wielką tokarkę gdzie zapnie tak duzy detal Big Grin A wystarczy zwykłe mydło


RE: Problem z ułożeniem opony felgi grimeca 7 razze (chart 211) - Patryk82 - 19-04-2016 23:45:19

A podejrzewam, że taką tokarkę posiadają np. ludzie zajmujący się przerabianiem, czy prostowaniem felg samochodowych, przecież to tylko 17 cali.
Tak się składa, że mam aktualnie praktyki na wulkanizacji i nawet ową oponę zakładałem na maszynie, a nie łyżkami, aby przypadkiem nie uszkodzić stopki.
Nie, w wulkanizacji nie używa się zwykłego smaru, a specjalnej maści, pasty do montażu opon, która nie uszkadza opony jak smary, towoty i inne oleje.
Pytałem tu raczej o konkretne doświadczenia z daną felgą, a nie powszechnie znane tajniki wulkanizacji, także jeśli jednak jest ktoś, kto borykał się z problemem przy konkretnie tym typie felgi:

to prosiłbym o zdanie na ten temat.
Ostatecznie jeśli nie znajdzie się nikt, kto miał podobny problem, a nie znajdę zakładu, który to stoczy to sam to wykonam w bardzo prosty, warsztatowy sposób :F


RE: Problem z ułożeniem opony felgi grimeca 7 razze (chart 211) - Błażej - 20-04-2016 13:16:11

No to opisałem Ci wlaśnie taką felgę jak miałem 211. Ale zrobisz sobie co chcesz...
Możesz sobie toczyć, piłować ciąć w sumie po co Ja się produkuje skoro wiesz lepiej


RE: Problem z ułożeniem opony felgi grimeca 7 razze (chart 211) - Patryk82 - 21-04-2016 00:21:19

Usmarowałem ją całą specjalną pastą i pompowałem z 15 razy, żadnych efektów, więc nie chce mi się wierzyć, że mydło mi pomoże. Prędzej uwierzę, że za czasów produkcji tych felg były inne opony Tongue


RE: Problem z ułożeniem opony felgi grimeca 7 razze (chart 211) - Błażej - 21-04-2016 00:23:51

No to rób co chcesz. Skoro pokonał cie kawałek odlewu i kawałek gumy


RE: Problem z ułożeniem opony felgi grimeca 7 razze (chart 211) - plusminus - 21-04-2016 00:36:48

A to przypadkiem nie jest felga bezdętkowa i próbujesz założyć oponę dętkową?


RE: Problem z ułożeniem opony felgi grimeca 7 razze (chart 211) - Patryk82 - 21-04-2016 00:44:44

Nie jest.
Błażej, takie komentarze zostaw dla siebie, wybacz jeśli Cię uraziłem moim zdaniem na ten temat.