Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Dezamet stella gaśnie (dezamet 023) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Dezamet stella gaśnie (dezamet 023) (/showthread.php?tid=39789)

Strony: 1 2


RE: Dezamet stella gaśnie (dezamet 023) - Dushalar - 20-04-2016 23:16:59

magnesy sa ok tak samo świeca . Zaczynam sie zastanawiać czy ktoś nie przerobił cewek bo np w przedniej lampie miałem oprawkę na 1 ogniową żarówkę 12v a jak dodam mu mocno gazu to pali 6 v żarówki ... wsadziłem mu oryginalną oprawkę i żarówki 6v świeca mega mocno jak na 6v Smile ale po chwili moto gaśnie ... czy to możliwe ?

http://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imageup/03618_zaplon.jpg


RE: Dezamet stella gaśnie (dezamet 023) - Dushalar - 21-04-2016 00:27:36

to co jeszcze zauważyłem to ,że cewka zapłonowa jest powiedzmy tam w jakimś odstępie od magneto a cewki świetlne praktycznie przy samym magneto ... nie wiem czy to ma jakiś wpływ ? Zaraz wyjdę z siebie Tongue i też platynki muszę mieć ustawione na ok 0.020mm bo jak daje 0.035 ( tak zalecają ) to się strasznie dusi i ciężko zapala Sad


RE: Dezamet stella gaśnie (dezamet 023) - uki - 21-04-2016 09:22:37

Zacznij od przeglądu wszystkich połączeń, czy gdzieś nie ma przebić do masy. I zmień tą świecę na inny model.


RE: Dezamet stella gaśnie (dezamet 023) - Dushalar - 21-04-2016 09:57:47

wczoraj wsadziłem inne cewki świetlne i jest to samo ;/ mi sie wydaje ,że cewka zapłonowa już nie wyrabia bo skoro potrzebuje mniejszej przerwy aby działać poprawnie i światła ją tak osłabiają ,że stella gaśnie . Sprawdzałem już kilka świec nowych i używanych Iskra ngk champion bosch f80, f95 itd bawiłem sie z przerwami na nich i zawsze to samo , problem nie jest w połączeniu bo na krótko jak oprawkę przedniej żarówki przyłożę do kabelka od cewek świetlnych i do masy silnika to też gaśnie wiec omijam całe okablowanie. Dziś wsadzę inną cewkę zapłonową i zobacze czy pomogło Smile


RE: Dezamet stella gaśnie (dezamet 023) - uki - 21-04-2016 11:10:11

Skoro wszystko już posprawdzałeś, to faktycznie tylko cewka zapłonowa została do wymiany. Napisz po wymianie, jak będzie działać.


RE: Dezamet stella gaśnie (dezamet 023) - Duduś - 21-04-2016 19:49:28

Jakbyś miał możliwość skołuj jakiś inny aparat zapłonowy (nie wiem - od kolegi, wypożycz, cokolwiek Big Grin) (jak wymiana cewki nic nie da) i zobacz czy bedzie działać.


RE: Dezamet stella gaśnie (dezamet 023) - Dushalar - 21-04-2016 21:40:42

Zrobiłem tak : zmieniłem cewki świetlne i je spiłowałem aby miały taki odstęp od magneto jak cewka zapłonowa , zwiększyłem przerwę na świecy iskra f80 na 0.070-0.080mm oraz wymieniłem przewód od fajki na nowy i działa Smile Dziękuje wszystkim za podpowiedzi bardzo ciężki temat z tymi światłami ... ale udało sie !!! Smile jutro przejadę się kilka km i zobaczę czy się nic nie zmieni Smile