Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Przelew za granicę - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Przelew za granicę (/showthread.php?tid=39343)



Przelew za granicę - bujak96 - 07-03-2016 23:26:51

Witam. Ostatnio nawiązałem kontakt z pewną Czeską grupą motocyklistów którzy podróżują po świecie na Jawach. W rozmowie wyszło że mają bardzo bogaty magazyn oryginalnych i nowych części do praktycznie wszystkich Jaw. I co do samej transakcji, wykonywał ktoś już przelew za granicę? Jak to wygląda? Ja wysyłam w złotych kwotę która odpowiada wartości zagranicznej waluty czy jak to działa? Będę wdzięczny za jakieś informacje. Smile


RE: Przelew za granicę - 175mateusz - 07-03-2016 23:40:22

Idź do banku tam Ci wszystko powiedzą. Z tego co wiem to idziesz płacisz w złotówkach plus za przewalutowanie na korony .


RE: Przelew za granicę - Dj.bimo - 09-03-2016 00:35:15

Ja swojego czasu jak miałem jeszcze skuter i potrzebowałem kupić nowy pasek napędowy ale był problem bo nie mogłem dostać w polsce nigdzie takiego rozmiaru i musiałem zamawiać z zagranicy i też musiałem zrobić przelew za granice ale miałem problem z przelewem w żadnym banku nie chcieli mi przelać bo nie mam u nich konta a jak w jednym chcieli ale opłata za przelanie brali więcej niż kosztował nowy pasek więc możesz zrobić tak jak ja założyłem konto na paypal potem tam jest taki portfel i trzeba go doładować dowolną kwotą tyle ile ci potrzeba (jada dałem tylko tyle aby stykło na pasek i paczkę) potem poszedłem na pocztę i na tamte dane co tam znajdziesz przelałem pieniądze potem poczekałem jak mi się ten portfel doładuje tymi przelanymi do nich pieniędzmi jak konto zostało zasilone to kupiłem pasek wypełniłem na paypal dane do przelewu które od trzymałem od sprzedającego i potem coś tam kliknąłem przelej czy coś (teraz dokładnie nie pamiętam) i po tygodniu listonosz przyniósł towar.


RE: Przelew za granicę - MadMMz - 09-03-2016 00:53:56

We wrześniu robiłem przelew do Czech (wpisowe na beer treking). W przelewie wpisałem kwotę w koronach, a bank to przeliczył po swoim kursie na złotówki. Poza tym potrącił 40 PLN za przelew zagraniczny. Kolega o ile się nie mylę płacił 20 PLN. Ja mam konto w ING, a kolega firmowe chyba w Millenium.